Foto – LETA

Vingram un glītam augumam! Ieteikumi, ar ko sākt, lai pie tāda tiktu 1

Gaisā virmo pavasaris, un domās jau esam vasarā, kad varēsim atpūsties pludmalē un laiski ļauties saules vai ūdens apskāvieniem. Taču vai tur jutīsimies labi, vai ar savu “uzaudzēto” vēderiņu kādu neaizbiedēsim… Lai līdz vasarai iegūtu estētiski patīkamu, vingru augumu, vajadzētu vingrot – katru dienu atvēlēt fiziskām nodarbēm vismaz kādu pusstundu. Tāpēc šoreiz daži ieteikumi, kā pats, bez treneriem varētu veikt fiziskās aktivitātes mājās un bez speciālā ekipējuma vai trenažieriem.

Reklāma
Reklāma
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 18
Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai 188
Kokteilis
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu
Lasīt citas ziņas

Lai apņemšanās nebeigtos jau pēc dažām vingrošanas reizēm, būtu jāzina, ka jāievēro ne tikai diēta, bet arī pēc iespējas aktīvāks dzīvesveids. Visur, kur vien iespējams, ejiet, nevis brauciet. Kustoties tērēsiet vairāk kaloriju, nekā braucot liftā, sēžot dīvānā pie televizora vai datora. Turklāt šie masu informācijas līdzekļi ir ļoti pavedinoši – ir lielāka iespēja, ka aizvilinās līdz ledusskapim, un tad pastiepsies roka, kura ieslidinās mutē kādu gardumu…

Pirms vingrošanas jāiesildās, var sākt ar skrējienu – uz vietas telpās, vai arī ārā – svaigā gaisā. Lēnais skrējiens (ne pa asfaltu!) jāveic līdz 10 minūtēm. Ar apļveida kustībām nepieciešams “iekustināt” locītavas – sākot no potītēm, tad ceļu, roku, muguras, arī gurnus, bet ne galvu, lai netraumētu kakla skriemeļus! Vingrojumi var būt dažādi – katru dienu 100 pietupieni, 100 presītes, 50 x piepumpēties, ja ir bumba, tad presītes pret bumbu, kāju cilāšana (vēzēšana) pāri bumbai, četrrāpus pozīcijā saliektas kājas celšana uz augšu – ar katru kāju 100 reizes katru otro dienu pēc skriešanas. Katru otro dienu arī guļus uz vēdera, rokas zem pieres, celt ķermeņa augšdaļu uz augšu 25 – 50 reizes.

CITI ŠOBRĪD LASA

Sporta inventāra veikalos var iegādāties mazās hanteles, kas noderēs roku muskuļu stiprināšanai. Portālā espati.lv iesaka: nostājies tā, lai pēdas būtu plecu platumā, kājas pavisam nedaudz ieliec ceļgalos. Rokas turi gar sāniem, katrā stingri satverta neliela hantele. Ieelpo un izelpas laikā abas rokas, nedaudz ieliektas, cel sānis uz augšu, līdz tās atrodas vienā līmenī ar pleciem. Pievērs uzmanību tam, lai vingrojuma izpildes laikā uz augšu celtos tikai rokas, bet ne pleci! Atkārto vingrinājumu 15 – 20 reizes. Lai trenētu vidukli, nogulies uz muguras un izstiep rokas atpakaļ, virs galvas. Ar kājām satver kādu nelielu priekšmetu, piemēram, nelielu bumbiņu. Pacel kājas uz augšu. Sāc veidot ar kājām gaisā apļus, sākumā nelielus, tad arvien lielākus, līdz skar ar kājām grīdu. Tad samazini apļu diapazonu, līdz tie atkal ir dēvējami par maziem. Atkārto šo vingrinājumu piecas reizes.

Notupies uz ceļiem un atbalsties ar plaukstām pret grīdu. Ar labo roku aptver labās kājas potīti no ārpuses. Pievelc kāju pēc iespējas tuvāk zodam. Tad, neatlaižot roku no potītes, velc kāju atpakaļ, izliecoties viduklī. Atkārto vingrinājumu ar katru kāju 5 – 10 reizes. Tvirtam un stingram dibenam – nostājies ar labo sānu pie krēsla atzveltnes un labo roku uzliec uz tās. Kreisā roka – uz gurniem. Pacel kreisās kājas ceļgalu līdz gurnu līmenim, pēdu piespied pie labā ceļgala. Izvērs krūtis un iztaisno muguru. Sasprindzini gūžas muskuļus un vēdera presi. Kreiso ceļgalu izvērs sānis pēc iespējas tālāk. Nemainot dibena novietojumu un neatslābinot tā sasprindzinājumu, kreiso salikto kāju stiep uz aizmuguri. Atgriezies sākuma pozīcijā. Atkārto šo vingrinājumu 15 – 20 reizes ar katru kāju. Neaizmirsti vingrinājuma laikā turēt taisnu muguru. Vingro ar prieka apziņu, lai izdodas!