×
Mobilā versija
+7.2°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
21. novembris, 2012
Drukāt

Vingrinām plakstiņus. Vingrojumi acu mirdzumam!

Foto - www.andriskozlovskis.lvFoto - www.andriskozlovskis.lv

Dārgakmens skaistums īsti atklājas vien piemērotā ietvarā. Un arī acu mirdzums var palikt nepamanīts, ja tās ieskauj grumbiņu tīklojums. Taču vārnu kājiņas ir iespējams izlīdzināt un noslīdējušus plakstiņus – pacelt!

 

Plakstiņu āda ir ļoti plāna – aptuveni 0,4 milimetri – un zem tās praktiski nav tauku slāņa, taču pakļauta milzīgai slodzei. Ik dienu acis mirkšķinām aptuveni 12 tūkstošus reižu, miedzam tās, smejoties un atrodoties spožā gaismā, berzējam raudot, uzklājam un noņemam dekoratīvo kosmētiku.

Pēc divdesmit piecu gadu vecuma āda pamazām kļūst sausāka un zaudē elastību, jo organismā palēninās hialuronskābes, kolagēna un elastīna sintēze. Muskuļi, kas kustina plakstiņus, sāk atslābt un, nespējot pretoties gravitācijas spēkam, iestiepjas uz leju.

Tāpēc ap acīm visai ātri izveidojas grumbiņas, vairāk vai mazāk izteikti noslīd augšējie plakstiņi, bet apakšējie kļūst nokareni. Gadiem ejot, šajos maisiņos uzkrājas taukaudi un tie kļūst apjomīgāki.

 

Skaties vingrojumus FOTOGRĀFIJĀS šeit.

 

Laikus kopt un lolot

Krunciņu veidošanos iespējams aizkavēt, regulāri lietojot speciāli acu zonai paredzētu mitrinošu krēmu. To jāsāk darīt jau agrā jaunībā.

Saules ultravioleto staru ietekmē āda īpaši zaudē mitrumu, tādēļ vēlams izvēlēties krēmu, kas satur aizsargfiltrus (SPF). Tā kā spilgtā gaismā biežāk miedzam acis, ieteicams valkāt saulesbrilles.

Ja ir redzes traucējumi, tos nevajadzētu atstāt bez ievērības. Prātīgāk ir valkāt brilles vai kontaktlēcas, citādi, cenšoties ko labāk saskatīt, acis tiek neapzināti samiegtas un sasprindzinātas, un krunciņas ap tām veidojas ļoti strauji.

 

Kā izlīdzināt grumbiņas

* Lietojot krēmu ar liftinga efektu. Ja vēlaties izskatīties labāk jau tūlīt, jāizvēlas virspusējas iedarbības līdzeklis, kas savelk ādu, izveidojot uz tās plānu plēvīti. Taču rezultāts saglabājas vien dažas stundas. Lai no mīmikas un gadu ievilktajām līnijām atbrīvotos pavisam, jāapbruņojas ar pacietību un jāizmanto atjaunojošs, dziļas iedarbības krēms, kas veicina kolagēna, elastīna un hialuronskābes sintēzi. Tā iedarbība kļūst manāma pēc pāris mēnešu lietošanas kursa.

* Ļoti efektīvas ir hialuronskābes injekcijas. Šīs vielas smalkās molekulas dabiski iekļaujas ādas struktūrā un aizpilda grumbiņas.

* Palīdz arī botulīna toksīna injekcijas, ar kā palīdzību bloķē nervu impulsus, uz laiku paralizējot noteiktus mīmikas muskuļus. Tiem atslābstot, izlīdzinās stariņi pie acu ārējiem kaktiņiem. Injekciju efekts saglabājas 6–12 mēnešus.

* Labu rezultātu sniedz ādas apstrāde ar Erbija lāzeru, kas veicina virskārtiņas nolobīšanos un kolagēna un elastīna šķiedru veidošanos dziļākajos slāņos. Nepieciešama viena līdz trīs procedūras, lai izgludinātu grumbiņas un atjaunotu savītušas ādas elastību. Manipulācijas laikā jūtams siltums, bet pēc tās āda pāris stundas ir apsārtusi.

* Noslīdējušus plakstiņus var koriģēt, veicot plastisko operāciju.

 

Laba izvēle – vingrinājumi

Efektīvs veids gan acu zonas grumbiņu, gan noslīdējušu plakstiņu likvidēšanai ir sejas fitness. Šos vingrinājumus izpildot pareizi, jutīsiet, ka saspringst plakstiņi.

Lai sasniegtu rezultātu, komplekss jāizpilda reizi dienā kā minimums divus mēnešus. Jo izteiktākas ir acu zonas novecošanas pazīmes, jo ilgāki pūliņi to novēršanai nepieciešami.

 

Tēlojam izbrīnu

Pēc iespējas plašāk atver acis. To darot, piere nedrīkst savilkties krunkās. Cieši sakļauj plakstiņus. Taču acis nemiedz, jo nevar pieļaut, ka āda ap tām sakrokojas.

Atkārto 20 reizes.

 

Ielūkojamies prāta dzīlēs

Uz apakšējiem plakstiņiem horizontāli novieto rādītājpirkstu augšējās falangas. Pirkstgalus maigi uzliek, nevis piespiež, aizver acis un pavērš skatienu augšup. Iztur piecas sekundes.

Paraugās uz priekšu un atver acis. Atkārto 10 reizes.

Vingrinājums ne tikai palīdz mazināt grumbiņas, bet arī maisiņus zem acīm, jo stiprina apakšējiem plakstiņiem piesaistītos muskuļus.

 

Atdarinām ķīnieša skatienu

Rādītājpirkstus novieto pie acu ārējiem kaktiņiem un mazliet pastiepj tos uz sāniem. Turot ādu nostieptu, aizver plakstiņus, tad atver. Vingrinājumu veic 15 reizes.

 

Raugāmies caur binokli

Savienojot katras rokas rādītājpirksta un īkšķa galu, izveido divus aplīšus. Novieto tos uz acīm kā brilles un piespiež ādai. Plaši atver un cieši aizver acis. Nemiedz.

Atkārto 20 reizes.

 

Veidojam maģiskos trīsstūrīšus

Rādītājpirkstus novieto uz acu ārējiem, bet zeltnešus – uz iekšējiem kaktiņiem. Vidējos pirkstus noliek uzacu viduspunktos. Piespiež. Cieši aizver acis, taču nemiedz. Atver plakstiņus. Tā dara 15 reizes.

 

Pētām degungalu

Labās rokas vidējā un rādītājpirksta galu novieto uzacs centrā un pavelk to uz augšu. Turot ādu nostieptu, fokusē skatienu uz degungalu un aizver acis. Iztur piecas sekundes. Atkārto 10 reizes. Pēc tam tāpat vingrina otru aci.

 

Cilājam apakšējos plakstiņus

Vidējo pirkstu galus novieto starp uzacīm. Ar rādītājpirkstiem viegli piespiež acu iekšējos kaktiņus. Paskatās uz augšu. 20 reizes cieši aizver acis, cenšoties pēc iespējas aug-stāk celt apakšējo plakstiņu. Efektīvs vingrinājums ne vien pret grumbiņām, bet arī maisiņiem zem acīm.

 

Noslēgumā atslābina acu zonas muskuļus, vairākas reizes ātri pamirkšķinot acis.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+