×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
25. aprīlis, 2012
Drukāt

Vingrotājiem zvaigžņu stunda Koknesē

vingro_vs_13

“No 13 – 15 halē ielu vingrotāji pa brīvu šodien,” tādas pirmklasnieku izlīmētas reklāmas lapiņas trešdienas pēcpusdienā bija atrodamas I. Gaiša Kokneses vidusskolā.

 

Šeit iespējams apskatīt un lejupielādēt foto no “LA” dienas Koknesē.

Skolas sporta hallē “Latvijas Avīzes” dienās uzstājās ielas vingrotāju biedrības “Limitless workout”  puiši – Kristaps Vilde, Gustavs Gedrovics, Rolands Kalniņš, Edgars Kalniņš, Andris Brigers un Jānis Losevs, kurš ir pasaules vicečempions ielu vingrošanā.

Skolas vadība bija iecerējusi, ka puišu priekšnesumu varēs vērot pamatskolēni un vidusskolēni, taču mazie, uzzinot par vingrotāju viesošanos, paši gan noorganizēja reklāmu, gan ieradās hallē.
Vingrotāju priekšnesums izraisīja sajūsmu lielos un mazos. Puiši sava ķermeņa spēku demonstrēja gan uz grīdas, gan stieņa, gan rāpās pa halles basketbola groza stiprinājumu.
Kad priekšnesums bija beidzies, vingrotāji sarīkoja atspiešanās konkursu skolēniem. Mazie koknesieši sportistiem lūdza autogrāfus un vēlējās ar viņiem fotografēties.

Vingrotāji nav profesionāli sportisti – ikdienā viņi ir studenti un citu mācību iestāžu audzēkņi. Kristaps studē sociālo darbu Rīgas Stradiņa universitātē, Gustavs, Rolands, Andris mācās Rīgas Valsts tehnikumā, Edgars ‒ Rīgas Pārtikas ražotāju vidusskolā, bet Jānis – Barkavas arodvidusskolā.

Kristaps apgalvoja, ka daži vingrotāji tik lielisku fizisko formu sasnieguši, trenējoties tikai pusgadu. Turklāt uz kopīgiem treniņiem puiši tiekas vien reizi nedēļā. Turpmākā sarunā vingrotāji tomēr atklāja, ka patiesībā treniņiem tiek patērēts vairāk laika – katrs trenējas arī individuāli. Piemēram, atspiesties vien ik dienu vajadzētu aptuveni pusstundu.

Kristaps stāstīja, ka ar ielu vingrošanu nodarbojas arī meitenes, kurām daudzi vingrinājumi pat padodas labāk nekā puišiem, taču meitenes esot kautrīgākas un savas prasmes publiski rādot retāk.
Biedrība “Limitless workout” cenšas popularizēt veselīgu dzīvesveidu, rādot, ka ar sportu var nodarboties arī faktiski bez aprīkojuma. Protams, vislabāk vingrošana padodas, ja ir vingrošanas stienis un līdztekas, kas pieejami gan daudzās sporta zālēs, gan skolu stadionos. “Mēs esam par saskaņu. Vingrotāju vidū ir gan latvieši, gan krievi, un mums nav problēmu saprasties,” teica Kristaps, uzsverot, ka ielu vingrošana ir ne tikai sporta veids, bet arī sociāla kustība. Jebkurš, kam ir interese iesaistīties vingrotāju kustībā, var meklēt kontaktus mājas lapā www.limitlessworkout.com.
Patlaban ielu vingrotāji gatavojas šā gada pasaules čempionātam, kas 4. augustā noritēs Rīgā, Grīziņkalnā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+