×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
11. augusts, 2016
Drukāt

“Viņi bija pārbijušies”

Ekrānšāviņš no "lietuvosdiena.lrytas.lt"Ekrānšāviņš no "lietuvosdiena.lrytas.lt"

Protestējot pret NATO darbību Baltijas reģionā, Rīgā, ceļā uz Krieviju, vakar ieradās vairāki desmiti aktīvistu no Vācijas, novēroja aģentūra BNS.

Motobraucienā, kas nosaukts par “Miera kolonnu”, devušies gan motociklisti, gan autobraucēji, ņemot līdzi karogus, kuros apvienoti Vācijas un Krievijas karogi, tādā veidā simbolizējot iespējamo draudzību starp abām valstīm. Brauciena dalībnieki iebilda pret NATO politiku, karavīru ievešanu Baltijas reģionā un Eiropas Savienības sankcijām pret Kremli. Šo kolonnu sagaidīja aptuveni desmit Eiroskeptiķu partijas, biedrības “Ceturtā atmoda”, kā arī partijas “Par neatkarīgu Latviju” pārstāvji. Pasākuma orgnizatoru Latvijā, partijas “Par neatkarīgu Latviju” priekšsēdētājs Edvīns Puķe stāstīja, ka iniciatīva, kuru sākuši Vācijas pilsoņi, paredz aicinājumu uz mieru. “Iniciatīva paredz darbošanos “no apakšas”, jo cilvēki nepiekrīt valdības politikai – mēs nesaskatām nevienā no mūsu kaimiņiem ienaidniekus, un tas, ka vācu tanki pēc Otrā pasaules kara ir atkal šeit, nav pieņemami ne mums, ne mūsu vācu draugiem. Mēs negribam bruņoties, gribam draudzēties,” klāstīja Puķe. Viņš norādīja, ka iniciatīvas rīkotāji cer ar personīgu kontaktu lauzt stereotipus, parādot, ka visu valstu pilsoņi ir cilvēki, kuri var “draudzēties un dzīvot kopā, sadarboties, tirgoties, precēties utt.”. Puķe norādīja, ka sākotnēji akciju bija paredzēts rīkot vērienīgāk, bet tika saņemta informācija, ka pret brauciena dalībniekiem varētu tikt vērsta vardarbība. Tādēļ kolonnas piestāšana Rīgā norisinājās Krasta ielā pie atpūtas centra “Lido”.

“Ienācās ziņa, ka Latvijā sagaida nacionālisti, kas grasās viņus piekaut. Viņi bija pārbijušies un gatavi braukt tranzītā, šeit nepiestājot,” skaidroja pasākuma organizators. Viņš piebilda, ka provokācijas pret brauciena dalībniekiem bijušas jau Polijā. Savukārt pie Lietuvas robežas viņus uz trim stundām aizturējuši robežsargi.

“Miera kolonna” dodas no Berlīnes uz Maskavu, piestājot dažādās pilsētās un daloties savās idejās, kopā mērojot 4200 kilometru. Tiek vākti arī paraksti iesniegšanai Vācijas un Eiropas parlamentos, lai veicinātu draudzību ar Krieviju. Paredzēts, ka brauciens noslēgsies 21. augustā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+