×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
3. janvāris, 2017
Drukāt

“Viņi dzīvo nāves bailēs no Krievijas.” Baltijas valstīs esot ASV īpašo uzdevumu vienības (52)

Foto - LETAFoto - LETA

ASV Armijas 2.kavalērijas pulka karavīri, kuri operācijas "Atlantic Resolve" laikā ir ieradušies Latvijā, pie bruņutransportiera Ādažu bāzē. 2015.gada janvāris

Papildināts viss teksts

Baltijas valstīs ir izvietotas ASV Īpašo uzdevumu spēku vienības, lai palīdzētu mācībās un uzlabotu reaģēšanas spējas valstīs, kur ir mazas armijas, bet lielais bailes no Krievijas radītā apdraudējuma, kā arī stiprinātu ASV spējas atklāt Krievijas centienus destabilizēt situāciju, raksta avīze “The New York Times” (NYT).

“Viņi dzīvo nāves bailēs no Krievijas,” avīzei paudis Pentagona Īpašo operāciju štāba priekšnieks ģenerālis Reimonds Tomass, kurš nesen apmeklējis Baltijas valstis. NYT norāda, ka viņš atzinis, ka Latvijas, Lietuvas un Igaunijas nelielo bruņoto spēku pārstāvji atklāti runā par savām bailēm no Krievijas un “izmisīgi vēlas mūsu kā līdera palīdzību”.

Tādēļ, kā NYT paziņojis ģenerālis, ASV specvienību karavīri nepārtraukti atrodas Baltijas valstīs, kur sadarbojas ar vietējiem īpašo spēku karavīriem. Amerikāņi atveduši modernu izlūkošanas tehnoloģiju un viņiem ir plaši izlūkošanas informācijas avoti. Baltijas valstis labi izprot Krievijas konvencionālo militāro spēku, kā arī to, ka Maskava arvien biežāk izmanto informācijas un kibertelpas instrumentus, lai vājinātu Rietumu atbalstītās valdības, teikts NYT publikācijā.

Ģenerālis Tomass NYT norādījis, ka pēdējo mēnešu laikā ASV īpašo spēku karavīri ir klusi, bet apzināti izvietoti Baltijas valstīs. Viņš piebildis, ka Krievija zina par amerikāņu klātbūtni.

Pagaidām gan nav skaidrs, cik lielu atbalstu šādai ASV Aizsardzības ministrijas iniciatīvai paudīs jaunievēlētais prezidents republikānis Donalds Tramps, jo viņa mērķis ir uzlabot attiecības ar Krieviju. Vēlēšanu kampaņas laikā Tramps solīja, ka ASV palīdzību saņems tikai tās valstis, kas izpildījušas savas saistības pret NATO. Pēc ievēlēšanas gan šķiet, ka Tramps savu pozīciju ir mīkstinājis, konstatē NYT.

ASV Īpašo operāciju spēku izvietošana Baltijas valstīs ir daļa no plašākas sabiedroto militārās stratēģijas Krievijas agresijas savaldīšanai, norāda NYT.

Latvijas Aizsardzības ministrijas (AM) preses pārstāvis Kaspars Galkins aģentūrai LETA teica, ka Latvijas AM nekad nav slēpusi vai īpaši izcēlusi faktu, ka operācijā “Atlantic Resolve” ASV uz Latviju sūtījusi dažādu spēku veidu karavīrus un viņu vidū uz mācībām ieradušies arī īpašo uzdevumu spēku karavīri, taču konkrētu skaitu Galkins neminēja.

Galkins nekomentēja kādas tehnoloģijas un bruņojums bijis līdzi īpašo uzdevumu spēku karavīriem.

Šobrīd Latvijā uzturas ASV 173.brigādes karavīri, taču starp viņiem īpašo uzdevumu spēku kaujinieku nav, norāda AM. Iepriekšminētās brigādes karavīrus drīzumā nomainīs cita ASV vienība.

Arī Lietuvas Aizsardzības ministrijas preses sekretāre Asta Galdikaite apstiprināja, ka uz Lietuvu nosūtīti ASV īpašo uzdevumu spēku karavīri.

“ASV Īpašo operāciju spēku spēku karavīru klātbūtne Lietuvā ir viens no atturēšanas pasākumiem un ilgtermiņa sadarbības ar ASV spēkiem paveids. Pēc ierašanās reģionā pēc mūsu ielūguma viņi paliks, cik vien ilgi to prasīs drošības situācija reģionā,” aģentūrai BNS teica Galdikaite.

Igaunijas Aizsardzības ministrija atteicās atklāt sīkāku informāciju par ASV īpašo spēku aktivitātēm Igaunijā.

“Tiešā militārā sadarbība starp Savienoto Valstu Īpašo operāciju spēkiem un Igaunijas Aizsardzības spēkiem ir turpinājusies vairākus gadus un turpināsies arī nākotnē. ASV Īpašo operāciju spēku konkrētas aktivitātes šeit un to vienības lielums nav publiska informācija,” aģentūrai BNS teica Igaunijas AM preses dienesta pārstāvis.

ASV bruņoto spēku komandieris Eiropā ģenerālleitnants Bens Hodžess NYT uzsvēris, ka jaunā stratēģija ir uzlabojusi ASV spēku “ātrumu, kādā tie atpazīst” Krievijas aktivitātes. “Liela nozīme ir atrasties uz vietas un izjust, kas notiek,” viņš NYT sacīja telefonintervijā.

Izlūkošanas dati tiek nosūtīti arī plānošanas centram Vašingtonā. Oktobrī notika trīs dienu konfidenciālas simulācijas mācības, kurās tika izspēlēti četri iespējami scenāriji Latvijā, kuros Krievija izmantotu bezpilota lidaparātus, kiberuzbrukumus un manipulācijas medijos, vēsta laikraksts.

NYT atgādina, ka Krievija jau kopš padomju laikiem izmanto dezinformācijas taktiku. Kā piemēru NYT min martā notikušās mācības Lietuvā, kurā tika izspēlēts piesārņojums ar nezināmu ķīmisku ieroci no kuģa. Kādā emuārā parādījās informācija, ka draudi ir īsti un pieci cilvēki jau miruši, un Lietuvas amatpersonas slēpjot patiesību.

Lai gan stāsts bija izdomāts, tas nonāca Lietuvas ziņu portālos, kas raksta krievu valodā, kā arī pret valdību noskaņotās grupās sociālās saziņas vietnē “Facebook”.

Lietuvas Valsts drošības departamenta direktors un bijušais Lietuvas Īpašo operāciju spēku komandieris Darjus Jaunišķis NYT norādījis, ka “Baltijas valstīs mēs piedzīvojam propagandas lavīnu pret mūsu valstīm”, kuras mērķis esot graut šo valstu politisko un sociālo vienotību, radīt neuzticību institūciju un sabiedrības starpā, kā arī “pat atņemt mūsu valstiskumu”.

Jūlijā, kad NATO samitā Varšavā tika izlemts par daudznacionālu NATO bataljonu izvietošanu Polijā, kāds cits emuārs it kā citēja augsta ranga Lietuvas ģenerāli sakām, ka NATO spēku bāzēšana valstī “apdraud NATO un Krievijas attiecību stabilitāti”. Tādi izteikumi ir raksturīgi Krievijas propagandai un ātri nonāca Krievijas ziņu vietņu uzmanības lokā. Lietuvas ģenerālis noliedza, ka ir ko tādu teicis, raksta NYT.

ASV jau kopš 2014.gadā notikušās Krimas aneksijas rotācijas kārtībā operācijā “Atlantic Resolve” nodrošina pastāvīgu savu karavīru klātbūtni Baltijā. ASV spēki Latvijā nereti rotācijas kārtībā nodrošinājuši arī smagās bruņutehnikas klātbūtni. Tāpat ASV uz Latviju iepriekš bija atvedušas arī helikopterus.

Reaģējot uz Ukrainas Krimas pussalas aneksiju un cita veida Krievijas militārās agresijas palielinājumu ASV un citi NATO sabiedrotie pastiprināja militārās mācības Baltijas reģionā, turklāt pavasarī katrā no trim Baltijas valstīm un Polijā ieradīsies 800-1200 karavīru bataljons no kādas NATO dalībvalsts.

Avīze raksta, ka Baltijas valstīs īpaši lielu satraukumu radīja Krievijas lēmums rudenī Kaļiņingradas apgabalā izvietot ballistiskās raķetes “Iskander”. Krievija gan uzstāja, ka bažām nav pamata, jo raķešu pārvietošana esot ierasta prakse, atgādina NYT.

Laikraksts piebilst, ka pagājušajā nedēļā Baltijas valstis apmeklēja trīs ASV senatori, lai apliecinātu ASV apņēmību arī turpmāk gādāt par drošību reģionā.

Arī pašas Baltijas valstis kopš Ukrainas krīzes sākuma ir stiprinājušas savu aizsardzību. Ir palielināti aizsardzības budžeti, veikti plaši bruņojuma iepirkumi, kas tiks turpināti, vēsta NYT.

Avīze pievērš uzmanību tam, ka Londonā bāzētā izpētes kompānija “IHS Markit” aplēsusi, ka Latvijas un Lietuvas aizsardzības budžeti kopš 2014.gada ir visstraujāk augošie pasaulē.

NYT īpaši norāda uz Igaunijas centieniem nostiprināt zemessardzes institūcijas, kas ļautu palielināt valsts aizsardzības spējas krīzes gadījumā. Savukārt Lietuva ir modernizējusi civilās aizsardzības rokasgrāmatu, kā arī ir atjaunojusi obligāto militāro dienestu, raksta avīze.

Pievienot komentāru

Komentāri (52)

 1. “Attīstības” dinamika liecina par to, ka kaut kur izdomāts atkal patīrīt Latviju no latviešiem. Konflikta gadījumā, jau tā pagājušajā gadsimtā represijās un divos karos nīdētā vitālā latviešu tauta zaudējusi savu labāko vīru lielāko daļu.

 2. Pastalnieki tā sadirsušies ar Krieviju ,ka nupat zaudējuši pēdējās saprāta paliekas.un pēc būtības Latvija ir tā ,kura pieteica sankciju karu Krievijai –un nav svarīgi ,ka citu valstu starpā.Tātad ..??Turpinās stumt propogandu?? Un turpinās bļaut ,ka bail??Turpinās kurināt naidu un musināt uz karu?? Idiņi.!!!

 3. Lietuva vismaz pasaka tieši un skaidri savu vīziju. Cepuri nost.

 4. Ta vien dazam labam gribas sacit ‘PRATIN ,NAC MAJAS!” Gribat sacit ,ka krievi uzbruks ES (BET LATVIJA IR ES )!? Un vispar kapec Krievijai butu vajadziga Latvija ?Pliki ,nabagi ,ekonomika drebezgas ,nelabveligi noskanoti lautini . Uh ,dazu labu rakstitaju seit lasot smiekli nak ! Nu anegdotes gatavas raksta !Par Ukrainu vini raksta ! Nav vispar nekadas saprasanas kastur notiekas ,bet raksta .Ukraina ir vienmer bijusi loti dazada .Ja prieks rietumiem Bandera ir varonis ,tad austrumos -slepkava ,ja rietumos velesanas uzvareja kada partija ,tad austrumos -cita .Ta bija ari ar sito apversumu ,austrumi sito Porosenka bandu nepienema un ar plikam rokam centas (tas bija sakuma )apstadinat tankus .Pie mums pilseta simtiem cilveku ,kuri bega no bombardesanas un apsaudem .Mes seit Baltkrievija palidzejam siem cilvekiem ,jo dazs labs bega no Ukrainas apsaudes ar to ,kas bija mugura . Mans virs ir rumanis un visi radinieki ir no Cernovicu apgabala .Tad nu luk ,rumani vispar atsacijas iet karot par sito Porosenko bandu .Ka tagad cilveki dzivo !? Simts reizu sliktak neka pie Janukovica ! Tikai bagatnieki palika bagataki un Porosenka taisa savas konfektes Krievija un kliedz cik vini slikti . Krima cilveki ir laimigi ,ka viniem ir normals prezidents ,ka viviem ir mierigas debesis virs galvas un tuvinieki svieki un veseli .

  • Tev taisnība ,taču šiem kretīniem tu neko neieskaidrosi–nevar ieskaidrot tiem ,kuriem smadzeņu nav .Bet to vietā ir tikai ļauna ,nenovīdīga žults.

  • Podružka un Co,stulbums NAV !!! ārstejams!!!Cik tev slikta latv.val. Savus melus riebīgos vari sēt Krimā,Krievijā vai DNR ,LNR .Nepiegāni Latvijas valsti ar pretīgu Kremļa propogandu,Gan mēs paši,bez tevis un tavu žulti,tiksim galā.No Krievijas 20 gadu laikā aizmukuši vismaz 100 milj.krievu.Bija 1989 ~ 240 milj.,tagad labi ja 140 milj.Kapēc mūk no “laimes”komunisma zemes un Putina propogandas?Pareizi!Tapēc,ka 21.gs. melus nevar noslēpt interneta laikmetā un kabeļTV.Kaut ko tik pretīgu vari drukāt Tambovas TV.

   • Tikai tagad tumšajos ziemas vakaros sapratu Jūsu nevaldāmo tieksmi darboties ar pirkstiem mūsu pasaules saplūsmei un vispasaules revolūcijas padziļināšanas, iedziļināšanas uzvaras aktā! Stādos priekšā Jūsu resnos garos pirkstus vālējot pa tastatūru! Vēl! Vēl! …Oi, no sajūsmas – noplūde!

  • NEESMU JUMS NEKADA PODRUZKA ! JUMS KA ZIRAFEI PIENAK SAPRASANA .DATORS MAN IR BEZ LATVIESU BURTIEM UN TAPEC ES TA RAKSTU . ESMU LATGALIETE UN PRIEKS DZIMTAS ZEMES ESMU VAIRAK DARIJUSI NEKA DAZS LABS “PATRIOTS “.UZ SIMTIEM HA GAN ZIGUROS ,GAN PIE RANKAS UN JAUNKALSNAVAS AUG MANIS STADITIE MEZI !!LAIGAN DZIVOJU TALU ,BET DZIMTENE MAN IR DARGA UN MANI TUVINIEKI MAN IR DARGI .TAKA NE JUMS MAN NORADIT ,KO MAN RUNAT UN KA DARIT . MELOT NEESMU MACITA UN RUNAJU PATIESIBU .

   • Glups arī paliek glups,tāpat kā melis paliek melis.Ah tad Krievijai nevajag nabadzīgo,ļauno Latviju?Ko tu neteiksi!Bet pēc Atmodas jau te atkal uz to slikto Latviju par naudu salīduši desmitiem tūkstošu rasijanu!Ah tad nevajag Latviju?!Ko tad plēsās par sīko Abreni?Kapēc vajag Krimu,kur drausmīga dzīve ,to redzu pa Krievijas TV !!Krievijai nekad nepietiks,lai gan drausmīgi plašumi un plikas pilsētas pamesti novārtā.Viņai vajag uz visu gatavu.Visa Sibīrija brēc pēc cilvēku rokām.Ko tu te murgo podružka?!Tici man,ka tava “laimes”zeme ir uz sabrukšanas robežas.Bet mēs pat bez naftas un gāzes dzīvojam un ne slikti,ka tikn rokas kādam neaug no pakaļas.Maskava pilna ar kaukāziešiem,jo Rīga,Jūrmala pilna ar pārbŗgušiem krieviem. KUR tad ir labāk?

  • NEESMU JUMS NEKADA PODRUZKA !!!! JUMS KA ZIRAFEI NAK SAPRASANA ! VAI TAD NAV SAPROTAMS ,KA DATORS IR BEZ LATVIESU BURTIEM . LAI GAN ESMU TALU NO LATVIJAS ,BET DZIMTA ZEME MAN IR DARGA UN ESMU DAUDZ VAIRAK DARIJUSI PRIEKS LATVIJAS NEKA DAZS LABS “PATRIOTS “. MANIS STADITIE MEZI SALC GAN PIE RANKAS ,GAN PIE JAUNKALSNAVAS ,GAN ZIGUROS .NE JUMS MANI MACIT UN APVAINOT MELOS .MANI VECAKI IR VIENKARSI LATGALU LAUDIS ,BET IR IEMACIJUSI NEMELOT UN CIENIT CITUS CILVEKUS .

 5. Nu nav jau bez vainas neviens. Gan Grūzija, gan Ukraina, gan Krima kopumā novedusi pie ļoti ticama kara sākšanās scenārija. Lai iesāktos karš, abiem pretinieku karaspēkiem jābūt blakus. Šis noteikums ir, diemžēl , izpildīts. Iebrukums mazā valstiņā domājams ka aiznestu mazāk dzīvību, nekā karš divu daudz maz vienādu spēku starpā.

 6. Aicinu katru latviešu patriotu neatbildēt man kirilicā. Kur jums mugurkauls?

 7. Ja naudu ieguldītu obligātajā militārajā dienestā, tie būtu milzīgi tēriņi – katru gadu jauniesaucamajiem formas, uzturēšana, apmācības (cik nu par gadu var apmācīt un pēc pieciem gadiem tās militārās zināšanas ir fiziski un morāli novecojušas, fiziskā sagatavotība kritusies) u.t.t.. Un pēc gada nākamajam iesaukumam atkal formas, apmācība – viss no gala.
  Daudz pareizāk un lētāk (LĒTĀK!!!) sanāktu divas reizes palielināt profesionālo karavīru skaitu.
  Un 2% aizsardzībai ir par maz. Aizsardzības budžeta palielināšana līdz 2% ir minimālās NATO prasības, Latvijas politiķi nevis domā par savas valsts aizardzības spējām, bet par to, kā atpirkties no NATO ar 2%. Par reālu valsts aizsardzību politiķi nedomā, politiķi domā, ka palielinās aizsardzības budžetu līdz 2% un būs atpirkušies un ka tad vairs par aizsardzību “nav jādomā”. Nožēlojama bezatbildība!
  Un tie kremļa vateņu tiblas un no pabalstiem mūžam pārtiekošie postpadomju pabiras, kuri te sāks izrādīt “sašutumu” par to, ka es aicinu palielināt aizsardzības budžetu, jo cer, ka to naudu izmaksās viņiem pabalstos, lai viņi varētu “bojarašņiku” un kontrabandas cigaretes pirkt, tie var iet ieskrieties, viņu primitīvais “viedoklis” vispār nav ņemams vērā.

 8. No pieredzes skatoties Atbildēt

  Ņemat piemēru no Igaunijas, ja gribat but neatkarīga valsts: mobilizēt savus spēkus un ieviest obligāto karklausības likumu Kopā ar pārējām Baltijas valstīm, mēs ēsam NATO cienīgi. Bet bez tā, ir šaubas; to arī saprot mūsu ienaidnieki.

 9. В свою очередь вышеупомянутый президент России Путин tак прямо и сказал,
  a сказал он собственно, что у России граница нигде не заканчивается.

  Все дело в неверном понимании ими фактора территории в истории и, если так можно выразиться, мировоззрении России. Существенная часть человечества искренне считает, что наша страна действительно движима инстинктом территориального расширения. Эдакая ненасытная империалистическая утроба, стремящаяся загрести в себя все земли, до которых может дотянуться.
   
  И это их большая ошибка. Ошибка она сама по себе, а вот большая она потому, что реальность куда хуже.

 10. es no krievijas agresijas nebaidos!valdìbas izdomàjums,ka atkal iebruks!ja nu pentagons uztaisìs apmànu,ta krievs noslaucìs visas karabàzes!

 11. Visi saka krievi nak bet vel neviens krievs nav atnacis bet amerikanis ir pirmais klat.

  • JANCĪT,BĒRNS,KRIEVI KOPŠ 1720 GADA NEKAD NAV GĀJUŠI PROM NO LATVIJAS,ŠIE NOLĀDĒTIE OKUPANTI ARĪ 1991 GADĀ ŠE ATSTĀJA 28 TŪKSTOŠUS LABI APMĀCĪTUS SLEPKAVAS,TIE,KAS AIZBRAUCA,ĢIMEŅU APVIENOŠANAS VEIDĀ ATBRAUCA ATPAKAĻ!!!!!!!!!!!!TĀPAT, KĀ UKRAINĀ ,LATGALĒ GRIBĒJA SAKŪDĪT CILVĒKUS,LAI PIEVIENOJAS KRIEVIJAI!!!JANCĪT,JA NAV SAPRĀTIŅA,ŅEM MANTIŅAS UN SPĒLĒJIES,NELIEN LIELO LIETĀS!!!!!!!!!!!!!

 12. Krievi dzīvo nāves bailēs no Impērijas zaudēšanas.

 13. Kas tas par sviestu???

  • Tas nav nekāds sviests. Tagad redzam un paši uz savas ādas izjūtam kā “demokrātijas citadele” izplata melus un ar to palīdzību, maldinot pasaules sabiedrību aizvien vairāk valstīs izvieto savas algotņu bandas!

 14. Latvijas, Lietuvas un Igaunijas nelielo bruņoto spēku pārstāvji atklāti runā par savām bailēm no Krievijas …..rakstiet atlūgumus, baiļu pārņemtie…

 15. IZPROT VĀRDU “meli”??? Valdībai arī būtu jābaidās nepalielināt AM budžetu, jo NAV MĀKSLA aizsardzībai domāto naudu visus iepriekšējos gadus novirzīt PILNĪGI ar aizsardzību NESAISTOŠIEM mērķiem, proti, PUPUĶU PĒTĪŠANAI ĀDAŽU POLIGONĀ, SPORTAM DOMĀTO CELTŅU BŪVNIECĪBAI DAUDZĀS PAŠVALDĪBĀS, utt. Cik daudz augsti kvalificētu JAUNU virsnieku zaudēja mūsu armija!!!? Kas notika ar zemessardzi!!!? Tas BIJA trakums! Bet NEVIENU TAS NEUZTRAUCA! Tikai tagad atkal mauro ierastās frāzes! NEKAD neaizmirsīšu ZZS biedru nostāju TAD šinī jautājumā, bet tagad viņi ”DZIED” CITU DZIESMU, izlikdamies par baigajiem LATVIJAS patriotiem!!! DEMAGOGI! PRETEKĻI!

 16. tas jau mazam bernam zinams kad musu kundziniem bikses pilnas tikai telo baigos varonus

 17. Ja tās bailes attiecinātas uz iedzīvotājiem, tas skan ĻOTI aizvainojoši…
  Lai gan – pieļaujams – amerikāņiem pasaule grozās tikai ap vienu kontinentu un varbūt šīs blēņas ir viņu propogandas daļa.
  Bet skan ļoti nepatikami un aizskaroši….

  • Nekā tur aizvainojoša nav. Mums taču ir vēsturiskā pieredze. Ja tu vēl esi jauns un vecāki tev neko nav stāstījuši par deportācijām un “Baigo gadu”, aizej uz kinoteātri un noskaties “Melānijas hroniku”.
   To jau nevar noliegt, ka Krievija ir liela valsts ar ļoti agresīvu ārpolitiku un imperiālistiskām ambīcijām, kuras viņu propogandisti nemaz arī neslēpj. Un mēs salīdzinoši esam neliela valsts, tāpēc sabiedrotie mums ir nepieciešami. Par ko lai te būtu jābūt aizvainotiem?

 18. Kādi iemesli radija ASV spēku izvietošanu Baltijā? Vai ASV kontingents ir apbruņots ar uzbrukuma ieročiem? Cik lieli ir Krievijas spēki, kas izvietoti pie Baltijas valstu robežām? Vai Krievijas rīcībā ir tanku vienības un gaisa desantvienības? Kura valsts draudēja ar kodoltriecienu iznīcināt Baltijas valstu galvaspilsētas? Vai Baltijas valstīm pēc tādiem draudiem ir tiesības sākt domāt par savu aizsardzību?

  • Par: „все Российские войска размещены на российской же территории..” – Vai tad Sīrija ir Krievijas teritorija, vai pārdozētu Jūsu hronisko melu sapņi? Kad vienmēr gadsimtiem uzbrūkošie no austrumiem, atkal draud kā, piemēram, valstsvīrs Žirinovskis, ar radioaktīviem putekļiem noslaucīt Baltijas valstis, tad šoreiz mums ir jāgatavojas pretoties mūsu NATO spēkiem mūsu NATO valstu teritorijās. Un ko ta krievu dator «шпиёны» „копошать” pa ASV vēlēšanam?

  • Nav saprotams kādēļ Jūs tīksminādamies rakstiet par to ka viens bērnu, sieviešu un civiliedzīvotāju slepkava atbalsta otru citu – bērnu, sieviešu, civiliedzīvotāju slepkavu un vēl uzbāžaties ar narkotikām vai reklamējiet tās, ja jautājums bija par valsts teritoriju ( t. i. Sīrija ka Krievijas teritorija). – Vai tad Jums ar galvu tik traki ir kā pats rakstāt 14 dec.: „И о том, что у вас нет мозгов и воображения,”? Krievijas pār apbruņotie militāristi darbojas arī Krimā, Donbasā, t.i. Ukrainas valsts teritorijā (ANO locekles kopš 1943. gada) Bez tam ko Krievijas kara lidmašīnas meklē Turcijas, Britānijas, Norvēģijas, Latvijas un daudzu citu valstu robežās?.
   Kēnigsbergas apgabalā sen arī Krievijas leģimitāte beigusies, bet krievu agresoru pārblīvēts.

  • Tie 842 kilometri jau arī ir atbilde, kāpēc amerikāņi ir Latvijā. Vai tu vari pateikt, cik kvadrātMILIMETRUS svešas zemes sev pievienojušas ASV? Aizsardzība nav iekarošana. Vai zini daudz Krievijas kaimiņvalstu, kurām nebūtu uzbrukusi Krievija pēdējo 100 gadu laikā? Vai neko neesi dzirdējis par iespējamajiem kodoltriecieniem Baltijai? Vai draudi nav iemesls, lai domātu par aizsardzību? Vai 2014. g. 23 februārī(pēdējā diena Eiropā, kad nebija kara), kāds ticētu, ka Krievija iebruks Krimā? Vai kāds ticēja, ka tiks pārkāpti Budapeštas memoranda nosacijumi? Vai starptautisko līgumu pārkāpumi nav apdraudējums?

 19. kārtējā propoganda, lai tikai palielinātu militāro budžetu ja kāds baidās tad tā ir valdība

  • propogandētājam trollim Atbildēt

   Trolli, runā tikai savā vārdā. Krievija ir vienīgais latvijas ienaidnieks. No ienaidniekiem nav jābaidās, bet jāgatavojas, ja tas uzbruks.

 20. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Lai valdītu pār cilvēku, atliek viņu tikai iebiedēt, jo – bailes vienmēr bija un būs pats drošākais cilvēku krāpšanas un paverdzināšanas līdzeklis.”

  Un, arī: “Pasaule pazudīs nevis no tā, ka ir pārāk daudz cilvēku, bet tādēļ, ka ir daudz necilvēku.”

  =======

  Mediju ziņa (2015. gads): “ASV bruņotie spēki, kas ir izvietoti Austrumeiropas sabiedroto valstu teritorijās (tajā skaitā – arī Latvijā, Lietuvā un Igaunijā jeb Baltijas valstīs, kas gluži pamatoti tiek dēvētas un arī uzskatītas par NATO militārā bloka kontrolētās globālās teritorijas austrumu virziena “buferzonu”), ir gatavi dot prettriecienu Krievijas iespējamajai agresijai, negaidot NATO kolektīvās drošības procedūras iedarbināšanu, kas ir noteikta “Ziemeļatlantijas līguma” 5.pantā”, esot publiski “nācis klajā ar paziņojumu ASV vēstnieks NATO militārajā aliansē Daglass Lūts”. “Īpaši svarīgi ir tas, ka ASV Bruņoto spēku vienības, ieskaitot sauszemes, gaisa un jūras spēku vienības, jau ir izvietotas NATO Austrumeiropas sabiedroto teritorijā”, esot “norādījis šis “amerikas savienoto valstu” (ASV) valdības ārlietu resora augsta ranga ierēdnis”. «Mēs, ASV pārstāvniecība NATO un “amerikas savienoto valstu” (ASV) valdība, saprotam, ka lai tiktu piemērots 5.pants, ir jāgaida visu 28 sabiedroto akcepts. 5.pants nozīmē – lai katra NATO militārā bloka dalībvalsts sniegtu atbildi, bet – ASV ir pienākums reaģēt arī uz divpusējo principu pamata, neraugoties uz to, kas notiek Ziemeļatlantijas militārā bloka (NATO) padomē», esot “paudis ASV pārstāvis NATO blokā”. “Šāds politisks lēmums jau ir pieņemts un mūsu (ASV) spēki ir uz mūsu (ASV) interešu telpas austrumu robežām un paliks tur, kā sacīja prezidents Obama, tik ilgi, cik tas mums (ASV) būs nepieciešams”, esot “uzsvērti apgalvojis un atgādinājis šis ASV valdības augsta ranga pārstāvis”…
  ——-
  Mediju ziņa (2015. gads): “Valdības locekļi aiz slēgtām durvīm nolēma, ka tiks lūgta pastāvīga NATO militāro spēku klātbūtne Latvijā”, žurnālistiem sacīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma ( “V-“jenotība” ). «Mēs izvērtējām, kā tiek pildīti NATO “Velsas samita” lēmumi, un tie tiek pildīti saskaņā ar plānu – valdības ministri izskatīja šīs valsts pašreizējā “aizsardzības ministra” R. Vējoņa ( ZZS jeb “hūtes naftaspāķi” ) politiski atbildīgi vadītās “aizsardzības ministrijas” (AM) atbildīgo pārstāvju sagatavoto informatīvo ziņojumu par Latvijas dalību tā dēvētajā “ziemeļatlantijas līguma organizācijā” (NATO) pagājušajā gadā (2014.) un mēs piekritām, ka Latvija grib pastāvīgo NATO militāro spēku klātbūtni Latvijā un Baltijas valstīs», klāstīja premjere Straujuma. “Uz jautājumu, vai Latvija nosūtīs oficiālu lūgumu NATO militārā bloka vadības locekļiem, šī valdības vadītāja (Straujuma) atbildēja, ka šādu vēstuli iesniegs Latvijas “nacionālo bruņoto spēku” (NBS) komandieris kopā ar abu pārējo Baltijas valstu pārstāvjiem”…
  ——-
  MZ hroniskā ikdiena (2015. gads): Šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “valstī” agonējošās LUMPEŅU “titulnācijas” totālas degradācijas un neatgriezeniskas pašiznīcināšanās marasms turpinās, VĒL JOPROJĀM. Tajā skaitā un īpaši jau derdzīgi – arī “reflektējoties” šīs pašreizējās SILES “valsts” varas SISTĒMAI verdziski pakalpīgajos un bezcerīgi truli “lojālparEJotiski orientētajos”, proāmurikāniskas deRmolibersatu militārhistēriskās propagandas zombējumu ikdienišķi masīvi tiražējošajos masmēdekļos…
  ——-
  .
  “Maitas putni KARU ķērca…”
  ( “latv(ĀN)ijas” SILES “valsts” versija 1.0.K )
  ( aktuālais prātuļojums – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Maitas putni karu ķērca” ~
  SILES rukšķu varza brēca:
  “Jeņķu “bosi” karot taisās,
  Mums pa “shēmu” jāpamaisās!”
  .
  “Maitas putni karu sauca” ~
  SILES rukšķi ‘gaisu jauca’:
  “Jevro “šefi” karot grasās,
  Mums – kaut “buferzōna” prasās!”
  .
  “Maitas putni karu alka” ~
  MUĻĶU zemes “politsvalkā”,
  SILES rukšķi nezin mēra,
  Kviekt pēc asinīm un sēra:
  .
  “NOZOMBĒSIM “glupos baurus”,
  Masmēdekļos MELU aurus,
  Tiražējot, biezā slānī ~
  Lai šie “austrumkraju” gānī:
  Rusofobiem lai caur zobim,
  Ķērciens sprūk (dēļ ‘fiškas robiem’) ~
  “Krievi nāk!!!” un “Karu gaidām!!!”
  (Ar ko “glupo pūli” baidām).
  Rasistiem lai rīkles skaļas:
  “Netrūks “lielgabalu gaļas”,
  “rietumalianses blokam” ~
  Karosim, kaut plikām …(rokām)!!!”
  .
  Naciķi lai “palaiž žaunas”:
  “Štrunts, ka pastalas nav jaunas,
  “Humpalvešas” – jeņķu stilā,
  “Kamuflāžas” tonī (zilā),
  “Pancervāģi” – andelēti,
  Britu “šrotā” (NE jau lēti!),
  Duļibāni – stobriem līkiem
  (Bliezt ap stūri brāķa “rīkiem”),
  “Karakungi” – treknām miesām,
  “Karakalpi” – formām liesām ~
  Galvenais, lai slaktiņš sākas:
  Izkaus latv(ĀŅ)us, kā nākas!!!…”
  .
  “sabiedrotie” kūda “lempjus,
  Audzēt bruņošanās tempus” ~
  Šie (no “āmurikas” krastiem?!),
  Suflē “euroliberastiem”,
  Ko un kā lai “bauri” dara,
  Kas pa skaļo ķērc pēc kara:
  “Piķi šķiest “pēc pilnas fāzes” ~
  “aliansei” – uzbliezt “bāzes”,
  Lūžņus – dārgi pārdot lūgties,
  Masmēdekļiem – ‘fiškā jūgties’:
  “okupantus” – saukt un gaidīt!
  Latv(ĀŅ)us – ar slāviem baidīt!!!…”
  .
  Kamēr ķērktais karš nav jūtams,
  “Mesidžu” priekš lohiem sūta,
  MUĻĶU zemes SILES balsti:
  “”Hibrīdkarš” JAU grauj šo “valsti”!!!
  “Frontes līnija” iet cauri,
  MUĻĶU zemei, “glupie buari”!!!
  (Tā JUMS masmēdekļi ‘borē’,
  Ko MĒS “turam īsā šņorē”…)
  ATKAL “Krievi nāk!!!”, ak šausmas!…”
  (Kaut – NAV ķērcējiem ne jausmas,
  Kas tas “hibrīdkarš” tāds skaitās ~
  Galvenais = ķērkt: “Lācis aitās!!!”…)

  “Maitas putni karu ķērca,
  Knābjus asinsplūdos mērca,
  Miesas plosot, mošķu barā,
  Aptrakuši, bezsakarā…”
  .
  SILES maitas kviec pēc kara ~
  Rukšķiem šļūk no zobiem vara,
  MUĻĶU zemes SILES “valstī”?
  (Diez, cik LUMPEŅU šos balstīs?…)

  =====

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

  • Antiņ pūt stabulīt, prātiņ…nāc mājās!

  • Maskavas Muļķa Mazpisānam Atbildēt

   Tu gan esi viens riebīgs, beztalantīgs kangars.

   • tu, deRmoliberastu trolli un biogaļas atkritumu samazga Atbildēt

    izēd ateju, dermoliberastu militārhistēriskās lumpeņpropagandas totāli nozombētais MUĻĶU zemes eurolatvānijas “titulnācijas” biogaļas izstrādājumu atkritums ar stukača palamu “gejropas muļķis no Mazpisāniem”.

 21. Kas tie VIŅI, es nevienu nepazīstu, kas būtu nāves bailēs.

 22. Katru dienu dzirdu, ka Latvijas vidienē, kur dzīvoju, pārlido 1 vai pat 2 reizes mūsu sabiedrotu lidmašī8nas. Tad arī robežaoi ir pietuvojušās Krievijas lidmašīnas. Krievi savus olidot;ājus apmāca , nekaun;īgi Latvijas robežu tuvumā. Pietiek , lai viens krievuģēnerālis , lidotāju komandieris, vai pats lidotājs izietu no rāmjiem un tertoriski uzbruktu Latvijai.
  Krievi melo nepārtraukti. Neticat? Kā tad bija ar Molotova = Ribentropa paktu? Nē, tāds nav bijis utt. Nav cilvēku nometnes! Katiņas nav bijis! Baltkrievijā Kaminska Lakotkas republikas RAO armija iznīcināja Baltkrievijā ap5000 partizānus, nodedzināja ciemus un PSRS vainu uzvēla igauņu un latviešu leģionāriem, kad tie karoja Voxovas purvos!Meli, meli!

  • redz tu ari nekaunigi melo Atbildēt

   mediji mums gada garumā histerizeja par katru zirgu pajūgu kas gar robežu nobrauca, bļāva par pieaugošo kremļa agresijas izpaismi….. un skat gada beigās savelkot statistiku izrādās ka krievijas kara tehnika kā reiz MAZĀK NEKĀ CITUS GADUS ir manita musu robežas tuvumā, bet līdz rietumu propogandas melu troļļiem šos faktus acimredzot nepielaida, jo tie turpina varonigi melot pie katra iespejamā un ari neiespējamā raksta.

 23. kārtejā rietumu propogandas melu troļļu pasaciņa:)

Draugiem Facebook Twitter Google+