×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
20. marts, 2014
Drukāt

Egils Līcītis: Valdības ēdienkartē – melnais scenārijs (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Lauriem vainagoti Romas imperatori pēcteču paaudzēm mantojumā atstājuši derīgu doktrīnu valsts pārvaldīšanās mākslā. Ka pilsoņi būs apmierināti, ja tiem dos maizi un izpriecas. Attiecībā uz pēdējo mūsu valdības cēzari cenšas varītēm un tiek atzinīgi ar aplausiem novērtēti. Ne velti iesakņojies priekšstats, ka Brīvības bulvārī un pārējās kolizeju izklaides vietu adresēs izpildītie priekšnesumi ir cirks un teijāteris. Sargājot cilvēku veselību, dažiem ministriem pat vajadzētu aizliegt uzturēties, citādi atsaucīgie skatītāji dabūs vēdera trūci no ierēkšanas.

Bet par dienišķo rupjmaizi. Ar to gan ir klapatas. Ēst tak jādod tautai, tāpēc māte barotāja premjerministre pēc stundām ilgušās slēgtās valdības sēdes, kur intensīvas spriešanas laikā dižvīri atlicināja vaļu tikai diendusas starpbrīdim un kaktusu mēslojuma porcijas izpīpēšanas pauzei, viņdien ieradās pie ēdelīgās publikas ar katalogu un preiskurantu. Viņa atklāja valsts noslēpumu. Ministri bija “apskatījuši riskus”. Kādas skādes tautsaimniecībai nestu notikumi Ukrainā un sankciju iemaukti Krievijai? Ēdienkartē – melnais scenārijs, kad sadarbība pilnībā nostopējas un tautai jādzīvo pusbadā. Vidēji “skarbais” – kad jāsavelk jostas, bet ne tik cieši kā krīzes periodā. Optimistiskais – ka valdība velk apkārt MK ēkai bluķi un iziet sveikā no uzglūnošiem negaisiem.

Lai gan pašlaik sankcijas vairāk izskatās pēc petīcijām, ministri “strādāja pie jautājuma” tik veicīgi, kā deviņvīru spēka uzlējumu dzēruši. Tuvcīņā ar brūno lāci ministri pat hauzītē nepārstāja domāt – vai zaudējumu skurstenī norakstāmi simti miljoni eiriku vai izkūpēs desmiti. Iesaistīja vienīgo študierējušo valdības algoto datu analītiķi. Lai izštuko, vai prātīgākais neļauties provokācijām vai jāmeklē veidi, kā atgriezties pie jaunām provokācijām. Finanšu ministrs tusnīja, ka Eiropas Savienība no savas kases varētu atlikt mūsu ciešanu komisijas naudu un izpestīt ar sāpju kompensāciju, bet satiksmes ministrs kasīja galvu, vai neslēgt ciet kantori, ja kravu transports noies pa burbuli. Aizsardzības ministrs mudināja palielināt armijas izdevumus, bet citi kurnēja, ka budžetam viscaur nāksies atsūkt taukus, tāpēc karavīri uz zābakiem lai pagaida. Rūpju ministriju vadītājas slēdza derības, ar ko tas beigsies. Vai aiztaisīsim robežas totālai Maskavas blokādei, vai X stundā kļūsim par kārtējo Krievijas Federācijas subjektu un šprotes tirgosim līdz pat Vladivostokai. Kamēr iekarsušie sēdētāji pūlējās aptvert, kādā fāzē atrodamies sakarā ar bruņotu dokumentu vēršanu pret Kremli un iespējamo impērijas atbildes triecienu, tikām sēžu zālē ienāca garderobists un pateica, ka spers ārkārtas soļus, ja klātesošie līdz 18.00 nesavāks kurtkas no drēbju pakaramajiem. Pirms izšķirošā balsojuma cēlās īsta pirātu ballīte, un krievu špiks, kas klausījās, dzīrās izsaukt pažarniekus dzēšanai, taču nepaguva sazināties ar Centru, saņemt instrukcijas.

Aiz valdības nama logiem dzīve ritēja savu gaitu. “Impro ceļojumi” patriotisma jūtu uzplūdā atcēla ekskursijas Krievijas virzienā un tūlīt tika nozākāta par fašistu tūrisma aģentūru. Toties ĀM paziņojums iepriecināja. Maskavas izstāžu zālē “Ekspocentr” eksponējusies 31 Latvijas tūrisma kompānija un informācijas centri. Mazi svētki Rīgai – Krievijā atzīta par labāko pilsētu, kur pavadīt nedēļas nogales. Taču dziļāk mūsu zemē ir neskartas dabas landšafti un stūrīši, kur neviens krievs vēl kāju nav spēris! Viņiem latvju ceļveži vasaras sezonā piedāvā atvaļinājumu ar devīzi “Latvija. Otdih bez sujeti”. Latvija – bezrūpīga atpūta.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Gatavojamies apdzīt Dāniju? Atbildēt

    Vēl augstāka PVN likme pārtikai (25%) visā pasaulē ir vienīgi pārtikušajā Dānijā! Vai trešā nabadzīgākā ES valsts gatavojas ar savu PVN partikai apdzīt Dāniju?

  2. Tāpēc nav pieļaujami,ka maizei un pienam Latvijā ir tik pat augsta PVN likme kā alkoholiskajiem dzērieniem un tabakas izstrādājumiem! PVN likmi ikdienas pārtikai ir jāsamazina ja ne gluži līdz Lielbritānijas.Irijas,Maltas,Kipras,Andoras,Sanmarīno,Grieķijas un Kanāriju salu 0%,tad vismaz līdz Māstrihtas,Briseles un Lisabonas 6% jau nu noteikti! Pat Dienvidāfrikas Republikā,starp 19 pārtikas produktiem,kuriem ir noteikta 0% PVN likme,ir ierindota arī rupjmaize!

Draugiem Facebook Twitter Google+