Praktiski
Mājas

Viņi paņēma trīs konteinerus un uzbūvēja māju. Izskatās vienkārši fantastiski 0

Foto-arcgency.com

Pēdējā laikā bieži vien konteineri tiek pārveidoti par dzīvojamām mājām. Lūk, viens inovatīvs projekts, kuru radījusi dāņu kompānija Arcgency. Zaļumos slīgstošā māja ir radīta no trim pārveidotiem konteineriem un atbilst visiem Skandināvijas arhitektūras ekoloģiskās drošības kritērijiem. Celtniecības materiāli ir pilnībā netoksiski – tie ir otrreizējās pārstrādes produkti. Turklāt māju var viegli izjaukt un pārvest uz citu vietu. Starp konteineriem ir izbūvēta grīda un kāpnes uz otro stāvu.

Māja ir aprīkota ar fotoelektrisko sistēmu, kura optimizē lietus ūdeņu savākšanu. Enerģija šajā mājoklī tiek patērēta par 50% mazāk nekā citās jaunajās ēkās. Šai mājai izmanto 20 m² Saules baterijas elektroenerģijas ražošanai.

Lorem ipsum
FOTO: Leta

Skandināvu stila nevainojami baltais interjers ir piepildīts ar dabisko gaismu un pārsteidz ar savu izskatu. Viss ir ieturēts minimālismā.

Lorem ipsum
FOTO: Leta

Pirmajā stāvā atrodas ēdamistaba un plaša virtuve. Bīdāmās stiklotās durvis atdala šo zonu no zaļās ārpasaules. Skandināviem ir svarīga šī saikne starp māju un apkārtējo vidi. Mājas grīda atrodas vienā līmenī ar zemi aiz sliekšņa.

Lorem ipsum
FOTO: Leta

Vietas izrādījās pietiekami, lai izveidotu arī otru stāvu. Lielie logi dod pietiekami daudz gaismas, lai kāpņutelpa būtu izgaismota.

Lorem ipsum
FOTO: Leta

Māja ir uzbūvēta no trim jūras konteineriem. Istabas nenodala durvis. Šī mājokļa pamatideja ir atvērts plānojums. Mājā ir 4 guļamistabas, katra 15 m² liela.

Lorem ipsum
FOTO: Leta

Ir pietiekami daudz vietas, lai izveidotu darba kabinetu vai bērnu rotaļu stūrīti. Turklāt cauri stiklam ir iespējams sekot līdzi tam, kas notiek bērnistabā.

Lorem ipsum
FOTO: Leta

Metāla konteineri tika apšūti ar koka karkasu un apdarīti ar ekoloģiski tīriem materiāliem. Klāt pie estētiskā aspekta šī māja ir arī funkcionāla. Tā ir seismiski noturīga.

Lorem ipsum
FOTO: Leta

Fantastiska māja, kura radīta no trim jūras konteineriem. Izmaksā daudz lētāk nekā celt no “nullītes”.

Galerijas nosaukums
LA.lv