Kultūra
Teātris un kino

Viņi to dara ar spoguļiem. Uz Latviju ved neparastu “Meistars un Margarita” izrādi0

Publicitātes foto

Šoziem Latvijā pirmo reizi ar viesizrādēm viesosies viens no neparastākajiem Maskavas teātriem – “Teātris Dienvidrietumos” ar Mihaila Bulgakova fantasmagoriskā romāna “Meistars un Margarita” dramatizējumu.

Jau 2. februārī plkst. 18.30 VEF kultūras pilī, Rīgā un 3. februārī plkst. 18 Daugavpils teātrī Latvijas skatītājus gaida tikšanās ar “Teātra Dienvidrietumos” iestudējumu “Meistars un Margarita”.

Izrādē noslēpumainā Bulgakova pasaule un romāna atmosfēra atainota neierastā veidā. Sinerģija, ko veido talantīga aktierspēle, muzikāli un gaismas efekti, kā arī konceptuāla scenogrāfija, dāvā skatītājiem iespēju ne tikai būt teātrī, bet arī piedalīties “izrādē – sapnī”.

Saistītie raksti

“Teātra Dienvidrietumos” dekorācijas pārsteidz ar savu vienkāršību un tomēr jēdzienisko piesātinātību. Smalki gaismas raksti, gigantiskas metāliskas plāksnes – gongi un spoguļi – lūk, arī visi “Meistara un Margaritas” skatuves elementi.

Taču tie palīdz skatītājiem aizrauties ar Bulgakova fantasmagoriju, vispirms nokļūstot 20. gadsimta divdesmito gadu Maskavā, bet pēc tam – Hēroda Lielā pilī. Pateicoties šim “minimālisma maksimālajam izteiksmīgumam”, skatītāju fantāzija pati izveido nepieciešamo ainu, tādējādi pilnībā sagraujot izrādes “ceturto sienu”.

LA.lv