×
Mobilā versija
+10.2°C
Līksma, Bārbala
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
12. janvāris, 2012
Drukāt

Viņķele atturas prognozēt, vai Paševica paliks NVA direktores amatā

Foto - LETAFoto - LETA

Labklājības ministre Ilze Viņķele atturas no prognozēm par to, vai uz laiku no amata atstādinātā Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktore Baiba Paševica pēc disciplinārlietas pabeigšanas varēs turpināt pildīt amata pienākumus.

Ministre ceturtdien Latvijas Televīzijas raidījumā “Labrīt, Latvija!” atzina, ka nevēlas prognozēt disciplinārlietas rezultātu. “NVA pašlaik notiek finanšu un personāla audits, un tad jau redzēsim, cik pārkāpumi ir smagi,” viņa sacīja, paskaidrojot, ka atkarībā no tā tiks piemērota atbildība, kādu paredz disciplinārlietas ietvaros.

Viņa minēja, ka, salīdzinot divas lielas Labklājības ministrijas pārziņā esošās aģentūras – Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūru un NVA – to vadība atšķiras kā diena pret nakti. Ja par VSAA finanšu plūsmu, atalgojuma fondu, personālu, štatu sarakstu ministrijas rīcībā ir pilnīga informācija, tad NVA diemžēl šādu informāciju nav spējusi sniegt. “Līdz ar to man tomēr jādomā, ka šeit ir runa par vadītāja profesionalitāti un atbildību,” secināja Viņķele.

Ministre arī atzina, ka audita laikā tiks vērtēta arī iespējama neefektīva finanšu līdzekļu izlietošana un neskaidri izsludināti konkursi ar aizdomām par konkursa nolikuma izveidi par labu noteiktam kandidātam.

Komentējot medijos izskanējušo informāciju, ka Paševicas atstādināšana, iespējams, saistīta ar vēlmi NVA direktora amatam virzīt “Vienotībai” tuvu cilvēku, Viņķele to nodēvēja par spekulācijām. “Man ir ļoti žēl, ka finanšu pārkāpumus, kas ir nepārprotami, traktē kā politisku izrēķināšanos. Par to vispār nevar būt runa,” viņa uzsvēra.

Jau vēstīts, ka Paševica trešdien uz disciplinārlietas izmeklēšanas laiku atstādināta no amata pienākumu pildīšanas. Disciplinārlieta sākta, pamatojoties uz iespējamiem pārkāpumiem ar finanšu līdzekļiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+