×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
4. marts, 2013
Drukāt

Viņķele: hartas ratifikācija liek saglabāt aktīvu virzību nevienlīdzības mazināšanai

Foto - LETAFoto - LETA

Pārskatītās Eiropas sociālās hartas ratifikācija liks valdībai un Saeimai saglabāt aktīvu virzību sociālās nevienlīdzības mazināšanai Latvijā, intervijā aģentūrai BNS atzina labklājības ministre Ilze Viņķele (“Vienotība”).

Saeima februāra vidū pēc vairākkārtējas jautājuma izslēgšanas no darba kārtības vienbalsīgi ratificēja pārskatīto Eiropas Sociālo hartu ratificēšanu, lai gan nepilnā apjomā.

Ministre norādīja, lai arī hartu Latvijas parlaments ratificējis ar atrunām, šim solim bija liela jēga, jo tas valstij nosprauž nepārprotamus mērķus un liek uz tiem saglabāt aktīvu virzību.

“Vīzija ir vajadzīga. Tas ir tāds ārējs, starptautisks pamudinājums un saistības. Es gribētu domāt, ka Saeima, tāpat kā valdība apzinās konsekvences un apņemas koordinēti un mērķtiecīgi mazināt nabadzības riskus,” teica Viņķele.

Ministre arī uzsvēra, ka pārskatītās Eiropas Sociālās hartas ratifikācija būs pamudinājums risināt sociālās nevienlīdzības problēmas, jo Latvijai pēc hartas ratifikācijas būs jāizpilda noteiktas prasības, kuras vēlāk tiks pārbaudītas.

Viņķele gan neprognozēja, kad Latvija hartu varētu ratificēt pilnībā. “Es esmu pret nepamatotu solījumu došanu, bet par saprātīgu vīzijas nostiprināšanu. To arī atspoguļo Labklājības ministrijas pozīcija,” teica Viņķele, piebilstot, ka arī daudzas Eiropas valstis šo hartu nav ratificējušas pilnā apjomā.

“Tas neliecina par valstu nevēlēšanos tuvināties hartas mērķiem, bet par savu iespēju apzināšanos, kas nav pretrunā ar vēlmi sasniegt šos mērķus,” norāda ministre.

Līdz ar pārskatītās hartas ratificēšanu Latvijai kļūst saistoša virkne hartas pantu, tostarp par tiesībām uz darbu, tiesībām uz taisnīgiem darba apstākļiem, strādājošo sieviešu grūtniecības stāvoklī tiesībām uz aizsardzību, invalīdu un garīgi atpalikušo personu tiesībām uz neatkarību, integrāciju un dalību sabiedriskajā dzīvē, kā arī par strādājošo tiesībām uz savu tiesību aizsardzību darba devēja maksātnespējas gadījumā.

Hartu pilnā apmērā ratificējušas vien Francija un Portugāle.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+