×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Svētdiena, 17. jūnijs, 2018
9. janvāris, 2012
Drukāt

Viņķele: Iespējams, pensiju indeksāciju varētu atjaunot 2013.gadā

Foto - LETAFoto - LETA

Ja situācija budžetā nepasliktināsies un ja nenotiks kādi satricinājumi eirozonas valstīs, iespējams, varētu sākt diskusiju par pensiju indeksācijas atjaunošanu 2013.gadā, šodien Latvijas Pensionāru federācijas (LPF) paplašinātā sanāksmē sacīja labklājības ministre Ilze Viņķele (V).

Pensiju indeksāciju ir paredzēts atjaunot 2014.gadā. Pagājušajā gadā sociālā budžeta ienākumi bijuši samērā labi, un, ja šāda tendence saglabāsies arī šogad, tad šo jautājumu, iespējams, varētu pārskatīt un indeksēt pensijas 2013.gadā, norādīja Viņķele. Viņa gan uzsvēra, ka tā ir tikai viena no iespējām.

Arī LPF priekšsēdētāja Aina Verze uzskata, ka nākamgad nepieciešams indeksēt pensijas, savukārt palielināt iemaksas 2.pensiju līmenī līdz 6% 2013.gadā, kā to plāno Labklājības ministrija (LM), pašreizējos apstākļos nav iespējams, iemaksas varētu paaugstināt mazāk un vienlaikus arī indeksēt pensijas.

Savukārt ministre teica, ka būtu jādomā par arī par nākotnes pensionāriem, tāpēc iemaksas 2.pensiju līmeni nepieciešams paaugstināt jau nākamgad un vismaz līdz 6%, jo patlaban strādājošie jau tā bija piekrituši samazināt savas iemaksas uz četriem gadiem, lai pensionāriem varētu izmaksāt pensijas un nebūtu pareizi iemaksu līmeni nepalielināt.

Tāpat LM pārstāvji atgādināja, ka vēl uz diviem gadiem saglabāta priekšlaicīgās pensionēšanas iespēja, tāpēc būtu jāsāk diskusijas par pensionēšanas vecuma paaugstināšanu no 2014.gada, nevis no 2016.gada, kā bija iepriekš plānots. Pensionēšanas vecuma paaugstināšana notiktu pakāpeniski un pirmos divus gadus to varētu paaugstinātu par trīs mēnešiem, norādīja Viņķele.

Šodien tika apspriesti arī nodarbinātības jautājumi, aktuālie normatīvo aktu grozījumi, kā arī LM pārstāvjiem tika uzdoti dažādi jautājumi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+