×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
26. februāris, 2013
Drukāt

Viņķele: ja algas pieaug par 100 latiem, var domāt par sociālo iemaksu samazināšanu

Foto - LETAFoto - LETA

Ja oficiālās darba algas, no kurām tiek maksāti nodokļi, palielinātos par 100 latiem, valstī varētu domāt par sociālā nodokļa likmes samazināšanu, intervijā aģentūrai BNS pastāstīja labklājības ministre Ilze Viņķele.

“Mēs esam modelējuši, ka, par 100 latiem palielinot algu, no kuras tiek veiktas sociālās iemaksas, varētu domāt par [sociālā nodokļa] iemaksu likmes samazināšanu,” sacīja ministre.

Viņa gan atzina, ka šādam risinājumam ir jāpanāk sabiedriskā vienošanās starp darba devējiem, darba ņēmējiem un valsti, jo valsts par šādu soli varētu domāt vien tad, ja šādas vienošanās dēļ tiktu panākts, ka nodokļus maksā visi nodokļu maksātāji. “Ja visi maksā nodokļus, tad arī valsts pretim var sniegt attiecīgu nodokļu samazinājumu, vienlaikus izvēloties tādu mehānismu, kas netraucētu valsts saistību izpildei kā pret pašreizējiem, tā arī nākotnes pensionāriem,” klāstīja Viņķele.

Ministre norādīja, ka sociālā nodokļa ieņēmumi, kurus varētu iekasēt no palielinātajām algām, varētu kompensēt solīto nodokļa likmes samazinājumu.

Tiesa, ministre arī atzina, ka šāds risinājums Latvijai būtu bezprecedenta situācija. “Tā Latvijā būtu bezprecedenta situācija, tāpēc man nav atbildes, kādā formā šāda apņemšanās jānostiprina, lai dienā X, kad jāsāk dzīvot citādi, kāds neatnāktu un nepateiktu ‒ ai, man nesanāca,” viņa teica.

Pašlaik Latvijā darba devējam par savu darbinieku tiek piemērota nodokļu likme 24,09% apmērā no bruto darba algas, bet darba ņēmējam ‒ 11% apmērā no bruto darba algas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+