×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
7. septembris, 2013
Drukāt

Viņķele: Latvijas tēti ir pelnījuši lielu paldies

Foto-LETAFoto-LETA

Latvija, kas tikai pirms divdesmit gadiem ir sākusi veidot demokrātijas pamatus, kopā ar Zviedriju, Dāniju un Somiju ir tās Eiropas topa valstis, kurās vīrieši visvairāk iesaistās bērnu audzināšanā un ikdienas mājas soļa veikšanā, sveicot Tēvu dienā, norāda labklājības ministre Ilze Viņķele (V).

“Pasaulē ir tik daudz tētu, no dažādām reliģijām, atšķirīgu izpratni par dzimumlīdztiesību, katrs ar savu kultūras un tradīciju bagāžu, taču viņiem visiem ir viena un tā pati atbildība un iespējas, kas nav ierobežotas ne vidē, ne laikā, ne resursos, – piedalīties bērna dzīvē ar savu maigumu un patiesu spēku,” uzskata Viņķele. Viņa ir pārliecināta, ka, lai arī Latvijā tēvi labprātāk piedalās mājas ikdienas darbos, bērnu audzināšanu biežāk atstājot mammām, arī tas mainīsies. “Īpaši tad, kad mūsu sievietes arvien biežāk uzdrošināsies vēlēties daļu sava laika veltīt personīgajai un profesionālajai izaugsmei, darbam vai izglītībai,” šodien izplatītā paziņojumā uzsver ministre.

Viņa norāda, ka “vēl tikai pirms divdesmit gadiem mūsu valstī tēvu iesaistīšanās bērnkopībā un mājas darbu veikšanā šķita kaut kas jocīgs, kādam pat muļķīgs un nevajadzīgs”. Šie stereotipi kultivēja priekšstatu, ka vīrieša piedalīšanās bērnu audzināšanā, mājas soļa uzturēšanā un savas dzīvesbiedres atslogošana liecina par vīrieša vājumu, “tautas vārdiem runājot – būšanu zem tupeles”. “Taču man par lielu prieku, Latvijas tēti ir labprāt un ātri atbrīvojušies no šiem aizspriedumiem, adaptējušies jaunajai pasaules kārtībai un iesaistījušies ģimenes darbos. Mūsu tēti ir pelnījuši lielu paldies – par spēju nedzīvot un netiražēt muļķīgus stereotipus un par spēku nekaunēties būt maigiem,” norāda Viņķele.

“Mīļie tēti! Es redzu, ka Jūs uz saviem bērniem skatāties kā uz vislielāko brīnumu pasaulē. Arī bērns uz jums un jūsu attiecībām ar pasauli skatās kā uz nozīmīgāko dzīves piemēru. Un viņš skatās katru dienu, neatkarīgi no tā, cik vecs viņš ir un kur jūs atrodaties – mājās, darbā vai dzīvē noticis tā, ka dzīvojat atsevišķi. Visnoderīgākā lieta, ko jūs savam bērnam dzīvē varat iemācīt un uz ko iedrošināt – maigumu un patiesu spēku. Viss pārējais bērna dzīvē atnāks pats – ar gadiem, dzīves pieredzi un savām personīgajām izvēlēm,” Tēva dienā sveic Viņķele.

Kā ziņots, Tēva diena tiek svinēta septembra otrajā svētdienā, šogad – 8.septembrī. Rīgā Tēva dienas svinības notiks dienu ātrāk un tajās aicināta piedalīties ikviena Latvijas ģimene.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+