×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.2°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
19. oktobris, 2014
Drukāt

No koalīcijas partijām tikai “Vienotība” gatava diskutēt par ministru algu palielināšanu (106)

Foto-LETAFoto-LETA

No valdības koalīcijas partijām tikai “Vienotības” pārstāvji ir ar mieru izdiskutēt partijas biedres Lolitas Čigānes priekšlikumu, kas paredz palielināt valdības ministru un premjera algu par vairāk nekā 1500 eiro. Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) un Nacionālās apvienības (NA) pārstāvjiem nešķiet, ka šis būtu īstais brīdis par to runāt, liecina partiju pārstāvju teiktais aģentūrai LETA.

Ilze Viņķele (V) Čigānes priekšlikumu paaugstināt ministru algas vērtē pozitīvi, norādot, ka daļa biedru “Vienotībā”, arī deputāti, uzskata, ka šis priekšlikums ir “vismaz diskusijas vērts”. Viņķele piederot pie šādi domājošiem. Tāpat viņa atzīst, ka jautājums par ministru rezultatīvajiem rādītājiem arī būtu nākotnes izaicinājums. Līdz šim esot runāts un diskutēts par dažāda veida atalgojumu piesaisti – vai nu pie iekšzemes kopprodukta vai ekonomiskās izaugsmes rādītājiem.

“Čigānes kundze ir izdarījusi labu darbu, zinot, ka šāds priekšlikums ir ekstrēmi nepopulārs,” uzsver Viņķele, norādot, ka viņai nav pieņemama liekulīgā retorika, kas valda publiskajā telpā – vispirms palielināsim algas medmāsām un tikai pēc tam ministriem. Atbalstot šādas tradīcijas, tikšot nostiprināts tas, ka Ministru kabinetā var nākt cilvēki, kuriem alga “pilnīgi noteikti nav pamatiztika”. Līdz ar to tas sanākot “pa kārtām dārgāk”. Dombrovska kabinetā to ministru skaits, kas dzīvojis no algām, esot bijis lielākais 15 gadu laikā. “Mana pārliecība ir, ka algu pacelšana tuvinās ātrāk medmāsu algu kāpumam,” uzsver “Vienotības” pārstāve, norādot, ka šāda diskusija bija jāsāk jau pirms desmit gadiem.

NA Saeimas frakcijas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece norāda, ka “patlaban konceptuāli nav īstais laiks” sākt šāda veida diskusijas par ministru algu palielināšanu. Uz jautājumu, vai nav jādiskutē par kritērijiem, pēc kādiem ministru darbību vērtēt un atalgojumu palielināt, Mūrniece norādīja, ka nacionālā apvienība iepazīsies ar Čigānes priekšlikumiem un tad jau detalizētāk tos komentēs.

ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis arī uzskata, ka ministru algu celšana nav pirmais darbs, ar ko jaunajai valdībai vai aizejošajai vecai sākt. Jautāts, vai nav jāsāk diskutēt par ministru darba vērtēšanas kritērijiem, Brigmanis norādīja, ka šis jautājums jāskata kontekstā ar vispārējo algu celšanas līmeni visiem Latvijas sabiedrības slāņiem. Ja ceļot algas ministriem, tad tās esot jāceļ arī skolotājiem, medmāsām un ierēdņiem. “Nevar izķert pēkšņi vienu grupu – ministrus – un viņiem pacelt, un pārējiem – necelt. Ja palielinām, tad katram jāpieliek sava tiesa,” skaidroja Brigmanis.

Kā ziņots, Saeimas deputāte Čigāne ir sagatavojusi likuma grozījumus, kas paredz būtiski paaugstināt ministru atalgojumu. Politiķes piedāvājums paredz, ka premjera un ministru algas varētu pieaugt par vairāk nekā 1500 eiro. Deputāte arī rosina ieviest jaunu atvaļinājuma pabalstu – vienreiz gadā 50% apmērā no algas. Pašlaik premjera atalgojums pirms nodokļu nomaksas ir ap 2750 eiro, bet ministriem – ap 2450 eiro mēnesī.

Jau iepriekš daudzkārt izskanējuši viedokļi, ka Latvijas ministru atalgojums ir neadekvāti zems iepretim viņiem uzticētajai atbildībai, tomēr politiķiem nav pieticis politiskās drosmes to palielināt.

Pievienot komentāru

Komentāri (106)

 1. Minimālā eiro alga Eiropā 2012.gada 1.janvāi Atbildēt

  Luksemburgā-1801,49 eiro,
  Īrijā- 1499,33 eiro,
  Beļģijā- 1498,87 eiro,
  Nīderlandē- 1446,60 eiro,
  Francijā- 1398,37 eiro,
  Austrijā- 1000,00 eiro,
  Kiprā- 909,00 eiro,
  Andorā 929,07 eiro,
  Slovēnijā- 748,10 eiro,
  Maltā- 685,14 eiro,
  Spānijā- 641,50 eiro,
  Grieķijā- 585,78 eiro.
  Slovākijā- 327,00 eiro,
  Melnkalnē- 240,00 eiro,
  Kosovā- 170,00 eiro,
  Maķedonijā- 130,00 eiro

 2. Tikai personiskā ieinteresētība? Atbildēt

  Kapēc ministru zemās algas ne Lolitu Čigāni,ne Ilzi Viņķeli neuztrauca jau tad,kad Dzintars Zaķis cīnījās
  par algu dubultošanu valsts uzņēmumu vadībai?
  “Tautsaimniecības komisijas pārstāvis Dzintars Zaķis (“Jaunais laiks”):”Uzņēmums,kura apgrozījums svārstās ap 450 miljoniem latu gadā un kur vadītājam ir milzīga atbildība,pašreizējais atalgojums nav tik liels,lai motivētu strādāt arvien labāk”.
  Skat.”Lems par algu dubultošanu valsts uzņēmumu valdēs iebīdīto personu algām”,Latvijas Avīze,Latvijas ziņas,15.05.2010.

 3. “Pie varas esošie ātri kļūst bezkaunīgi un no tautas kalpiem pārvēršas par tās kungiem”,rakstīja T.Peins,kurš piedalījās gan ASV pašnoteikšanās,gan Franču revolūcijā. Tomass Džefersons,ASV neatkarības deklarācijas autors,rakstīja;”Kura valsts var saglabāt savas brīvības,ja tās vadītājus laiku pa laikam nebrīdina,ka tauta saglabājusi pretošanās garu?”

 4. Šis jautājums jāskata kontekstā ar progresīvajiem iedzīvotāju un uzņēmumu ienākuma nodokļiem,diferencētu kapitāla pieauguma jeb peļņas nodokli un ministriju apvienošanu!

 5. Valsts budžets nav bezizmēra! Algas vajadzēja divkāršot ministriem,nevis valsts uzņēmumu valdēm!

 6. Viņķele Saeimā ir “0 kommā štrunts”. Vara jau sen parādījusi viņas īsto būtību.

 7. Visaugstāk novērtētā profesija ir mediķi, ja viņi kļūdās savā specialitātē, viņus tūliņ soda, bet stulbie politiķi kļūdās ik uz soļa, bet neviens tos nesoda.Tauta ir satracināta.

 8. neaizmirstiet, ka jūs tērējat tautas saziedotos nodokļus un mums ir tiesības jūs apriet par mantkārību un pieprasīt atkāpšanos. Tādi izbadējuši štrunti kā Āboltiņa, Viņkele ,Straujuma ,Zaķis mums nav vajadzīgi.

 9. VIENOTĪBAI ,jo tā vienīgā ir gatava izskatīt savu diženo meitu Čigānes un Vinķeles vitāli nepieciešamo lielas,jo lielas naudas gribējumu vispirms SEV,bet,ja sanāks,tad varētu arī dažiem citiem ministriem.

 10. Pāris ir 2 zābaki,bet Čigāne un Vinķele arī ir…

 11. Abu ļ.c. dāmu zināšanai !!!
  Medmāsas ar augstāko izglītību alga mēnesī par slodzi sastāda ap 330-350 eur. uz rokas, tas ir Rīgā. Vairāk ņemt par slodzi nav atļauts. Pārejās Latvijas pilsētu slimnīcās tā ir vēl mazāka. Vai ar šadu algu ir iespējams izdzīvot ??? Samaksāt komunālos pakalpojumus, nopirkt transporta abonementu un vēl tak kau ko vajag paēst ?!
  Vai šīs abas dāmas ir mēģinājušas ar šādu algu izdzīvot mēnesi ?? Bez medmāsām, ārsts ir nekas. Ārsti tikai nozīmē, bet visu pārējo dara vid. med. sastāvs. Medmāsām neviens milzīgos kukuļus nedod, kau arī tieši no medmāsu darba (aprūpes) ir atkārīga pacienta atveseļošanās. Vidējam medicīnas satāvam ar augstāko izglītību ir jāsaņem vismaz uz rokas 1300-1500 eur. Ārstiem 2000-2300 eur. Tas būtu godīgi no GODĪGAS valdības puses, pret med. darbiniekiem !!! Labu veselību, Jums viem novēlu !!!

 12. Štrunts par bitēm,ka tik medus!

 13. nu divas kazas grib lielaakas algas… un uzreiz … Tautai nav ko iisti eest, brauc prom utml… Saak mazliet apnikt!

 14. Ja ministrs spēj nodrošināt savā atbildībā esošajā nozarē nodarbinātajiem normālas algas, tad viņam arī var maksāt atbilstošu algu, bet ,ja nevar ,lai padzīvo kā ir.

 15. Dodiet komunismu! Dodiet vienlīdzību! Visus, kam vairāk, visus, kas gudrāki – pie sienas vai uz Kolimu! Ja ticētu, ka tie, kuri raksta šos komentārus, pārstāv tautas vairākumu, tad būtu jāsecina, ka Latvijai nav nākotnes. Šiem skrandu proletāriešiem vajag, lai ministru krēslos sēd labāk duraki, galvenais, ka tādi paši kā tauta – vienkārši un trūcīgi. Un tā visi vienlīdzīgi nabadzīgi līdz pilnīgam sabrukumam kā brūkošā kolhozā.

 16. Viņķele man personīgi NEKO sliktu nav izdarījusi, taču pieder pie cilvēkiem, uz kuriem paskatoties KAUT KAS ATTUR NO ŠĪS PERSONAS… Ilgi nebija jāgaida atbilde uz šīm sajūtām jau pirms vēlēšanām – viņas stulbie DOMU GRAUDI…( it kā tās stulbības TIKAI viņa prot pateikt!?), pensionāri izsmiešana(itkā to nevarētu arī citi ministri!), PSRS ka nebijušās valsts piesaukšana pensionāru sakarā( pati tāpat dzimusi tajā veidojumā, ko sauc par PSRS un ir īsts “padomju produkts” ar visu NEKAUNĪBU UN BEZGODĪGUMU PŪRĀ!?), tēva Vidiņa kunga sūdzība par balsu pirkšanu Zaķa ievēlēšanai zinot, ka meita ir “VIenotības” biedre un ĻOTI sū…a kā cilvēks, JO ābols no ābeles tālu nekrīt…Ja tas Vidiņš TIEŠAM ir Viņķeles tēvs, tad ko žāvējas “Vienotība”…Ceru, ka šī KAZA nebūs ministre nevienai nozarei… TAS būtu NONSENSS!!! Nu ČIGĀNE kā jau ČIGĀNIETE…Un KO TEICU PAR PĒCVĒLĒŠANU IESĀKUMU??????????????? NEKAS NEMAINĪSIES, BŪS VĒL SLIKTĀK!!! Un ir arī…Vēlētāji, kuri atdevuši savas balsis par radījumu, ko sauc par Viņķeli, NESVĪTROJOT VIŅU, IR VIEKĀRŠI “ANGĻI”…Arī viņi jauc tualeti ar mūsu svētāko vietu BRĪVĪBAS PIEMINEKLI….

 17. Vinkelei un ‘Ciganei karjeras beigu saakums. Alleluja un ‘amen. Bet vinjaam jau shajaas veeleeshanaas vajadzeeja izkrist, nesaprotu……

 18. Man pensiju palielnāja tikai par 2eiro,bet deputāti sev algas grib palielināt par 1500eiro par ko,bet kā man dzīvot.

 19. Kapēc ne?>Bij.paciente Atbildēt

  Viņa varētu palīdzēt pataloganatomam pie galvaskausu trepanācijām!

 20. SKOLOTĀJEM UN MEDIĶIEM NEKAVĒJOTIES STERIKOT.!!!

  CIK APBRĪNOJAMAI NEKAUNĪBAI JĀBŪT ŠAJOS CILVĒKOS, LAI UZ VISPĀRĒJĀS NABADZĪBAS FONA ŠĀDI IZDARĪTOS. ŽĒL, KA TEV NAV UKRAINA UN PIETIEKAMI DAUDZ KONTEINERU PIE SAEIMAS. VARBŪT TAD PĀRDOMĀTU, KO DARA MŪSU TAUTAS KALPI UN KALPONES.

  • kāpēc tad mediķiem un skolotājiem —jāsmejas—pasaules nabas vai ,lai nu vēļ mediķi ,bet nu skol,otāji,bez kuriem var vispār iztikt un būs viketā vai cik —pazpilsētās ar mietu neizdzōisi –tikai mutes virina,bet mediķi—lielākas algas tāpat nemainīs kvalitāti!!!!

 21. Par daudz liekēžu Atbildēt

  Politiķiem nav pieticis politiskās drosmes samazināt pārmērīgi lielo Latvijas ministriju skaitu!
  Ivars Godmanis jau 2008.gadā,pēc kārtējās valdības sēdes paziņoja,ka jau tuvākajā nākotnē valdība tiks samazināta līdz 11 ministrijām,tās apvienojot!Apvienot Labklājības un Veselības ministrijas,īsi pirms pašlikvidēšanās piedāvāja arī Tautas partija! Diemžēl,par to ir aizmirsusi pat vienīgā mūsu drosmīgā politiķe Lolita Čigāne!

 22. VIENOTĪBA SPĻAUJ ĢĪMĪ SAVIEM VĒLĒTĀJIEM. REDZIWT, TIKAI NABAGA MINISTRIEM VAJAG IZDZĪVOT, SKOLOTĀJIEM UN MEDMĀSĀM NĒ. SKOLOTĀJU UN MEDMĀSU ATALGOJUMS PAR DAUDZ ATBILDIGĀKU DARBU NENOEDZ PAT VIENKĀRŠAS SADZĪVES IZMAKSAS, BET ŠITĀM NAV KAUNA BĻAUSTĪTIES PAR SAVU “MAZO”ALGU. PATIEŠĀM, PAR VIENOTĪBU VAR BALSOT TIKAI MAZOHISTI UN AUNI.

 23. Vēlēšanas pagājušas! Ar vēlētāju interesēm var vairs nerēķināties! Jo Satversmes 14.pants nosaka: “Vēlētāji nevar atsaukt atsevišķus Saeimas locekļus”!!

  • наголосовали,придурки! Криеви нааааак!!!!!

   • Криеви нааааак Atbildēt

    Nu neko labāku tie krievi paši nesabalso – vadās tikai pēc krieviska uzvārda un kā krievu biznesam, tā politikai ir izteikti mafiozs stils, tā ka nav ko te lamāties. Ar saviem politiķiem jāstrādā, un gan jau latvieši to arī izdarīs. Vismaz populistiksas melošanas ir mazāk, kā dažā krieviskā variantā. Un nevajag izlikties, ka principā tās algas nebūtu jāceļ – ir jāceļ, jautājums tikai kā lai to izdara VISĀS vajadzīgās pozīcijās.

 24. Ar to "Vienotību" vairs nav labi Atbildēt

  Arvien trakāk!

 25. Kāpēc ministriem vispār jāpaaugstina algas par neko nedarīšanu drīzāk tās būtu jāsamazina lai beidzot sāktu strādāt tautas labā nevis savā un savu tuvinieku labā un par viņķeli labāk nerunāsim viņa jau pietiekoši savu labumu ir guvusi

 26. Tapat mums,Latvijaa straadaajosajiem,ir neadekvaati zems atalgojus.Kaa Juus iedomaajaties mazinaat nevienliidziibu-sev pielikt 1500-mums 15? Ziniet,latviesi ir loti pieticiiga un pacietiiga tauta,bet visam ir meers.Buus jamet miskastees,kaa Ukrainaa to dara.

 27. Un Viņķele,ļoti iespējams,pati būs veselības ministre? Ko tad viņa iesāks bez medmāsām!

 28. Sabiedrībā augsti cienītā un drosmīgā Čigānes kundze varētu mums paskaidrot arī,kapēc ministriem,atšķirībā no pārējiem mirstīgjiem,bez atvaļinājuma naudas ir vajadzīgs vēl atvaļinājuma pabalsts?

 29. “Vienotības” priekšvēlēšanu programmā,es gan punktu par ministru algu palielināšanu par 1500 eiro neatradu! Varbūt “Vienotībai” ir divas programmas-viena vēlētājiem,bet otra-pašiem??!!

 30. Paši rosina un paši sevi slavē!

 31. Kārtējais ekstrēmi nepopulārais lēmums Atbildēt

  “Čigānes kundze ir izdarījusi labu darbu,zinot ka šāds priekšlikums ir ekstrēmi nepopulārs”,uzsver Viņķele…”
  Tikai nedaudz citādāk sagaidāmo nepopulāro ierosinājumu atjaunot valsts uzņēmumos trekno gadu padomes, nodēvēja bijušais Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Pūces kungs: “Mēs noteikti nāksim ar ierosinājumu,pretrunīgi vērtētu,atjaunot valsts uzņēmumos padomes…” Skat.”EM rosinās atjunot likvidētās uzņēmumu padomes”,TVNET/LETA/LTV”De facto”,24.aprīlī 2011.
  Kāds,interesanti,būs nākamais ekstrēmi nepopulārais “Vienotības” ierosinājums?

 32. Kas balsoja par šitām gaisa jaucējām? Kā var tautas vēlēts deputāts tik prasti muldēt?

 33. Un tādi politiķi vada mūsu valsti? Atbildēt

  Latvija bez medmāsām un ārstiem,Viņķelei nākotnes izaicinājums?
  “Vienā mēnesī vien 40 ārstu ir gatavi doties peļņā uz ārvalstīm.Šobrīd strādāt uz ārzemju klīnikām pieakās divreiz vairāk ārstu nekā pērn,un Latvijas ārstu biedrība šo situāciju sauc par traģisku.Prom dodas ne vairs jaunie ārsti,bet speciālisti ar ievērojamu pieredzi un darba stāžu.”
  Skat.Ārsti pamet Latviju”,TVNET,28.decembris 2012.

 34. piņķeli ĀRĀ!!!

 35. …pretīgi, mēs mājās jau sen slēdzam arā tv , ja ekrānā parādās tā alkatīgā rīma, fu,,,, diena un vakars sabojāts, trāpītos- tai kudzei iešpļautu sejā , jo, viņa to izdarījusi visai tautai,,,, nu, kā , lai tu, cilvēks ,dzīvo ?????

 36. Tāda retorika – kā vēlēšanas, tā deputātiem jāpaaugstina algas, un paaugstina ar. Tikai mirstīgajiem nez kāpēc nemaz nepaaugstina, un, ja paaugstina, tad par 5 – 10%. Ja vispār. Nu prieks!!!!!

 37. vai tiešām tos mūsu kalpus ar čigāni priekšgalā nevarētu uz kādu gadu likt padzīvot ar mūsu kungu algām ļoti gribētos redzēt kā viņi izdzīvotu…

 38. es katru dienu lūdzos augstāko lai atrastos kāds gudrais un nošautu visus saeimas labiņos .tad varbūt pie teikšanas tiktu citi un varbūt kaut kas mainītos uz labo pusi ,tā ka nav ko šausmināties paši ievēl paši rej.Kauna deputātiem nekad nav bijis.Es nebiju vēlēt jo man ir IDkarte un lai dabūtu atļauju vēlēt bij tālu jābrauc un nauda jātērē,kuras knapi pietiek iztikai.Tik tālu saeima savu valsti novedusi vistīrākais latvietis nevar novēlēt jo mainot pasi solīja ar šo karti visu var,es naivā noticēju

  • Paldies Dievam, ka tu nebiji vēlēt… Tik nenormālam cilvēkam, kas runā par savu līdzbiedru (jā, jā, deputāti tie paši cilvēki no mūsu vidus vien ir) nošaušanu ne tikai vēlēšanu tiesības vajadzētu atņemt.

 39. “…Ja ceļot algas ministriem, tad tās esot jāceļ arī skolotājiem, medmāsām un ierēdņiem. “Nevar izķert pēkšņi vienu grupu – ministrus – un viņiem pacelt, un pārējiem – necelt. Ja palielinām, tad katram jāpieliek sava tiesa,” skaidroja Brigmanis. …” domaa jau pareiz…

 40. Ministri vispār nav algu nopelnījuši.Pa priekšu lai parāda savus darbus un tad prasa algu,šakāļu bars,

 41. Piekritu paaugstinat algas visiem citiem stradajosiem un pasaas beigaas, ja paliek pari tad, ministriem Tikai ta ir godigi!!!!!Jo ko saeima dara pirmkart pec veelesanam ,ir savu algu paaugstinasana.

 42. Jau kurā jaunā saeima savu darbu sāk ar savu algu pacelšanu! Prieks dzirdēt NA pretējo viedokli, kā nekā par viņiem balsoju! Brīnos, ka tik daudz latviešu nobalsoja par Vienotību! 2750 eiro – tas jau tagad ir pārāk par daudz! Atbildība ir visiem – visos amatos! Nevajag pārspīlēt savu atbildību!

 43. vēlēšanas beidzās,varam darboties!

 44. joprojām atmiņā viens teiciens — mēs saņemam to ko esam pelnjīuši ( aleluja valdībai )

 45. Mani fascinē šie badakāši,ja vajag naudu “”parastiem cilvēkiem”,tad budžetā nav naudas,bet kad vajag ministriem-nav problēmu,atradīsies!!!!Kad viņiem beidzot modīsies kaut kāds veselais saprāts!!!

 46. parastais mirstīgais Atbildēt

  VIŅI TIEŠĀM KAUNU PAZAUDĒJUŠI !!!

 47. Roka jau izstiepta – dodiet tik lielāku algu!!!
  Kad bija labklājības ministre, tad gan par cilvēkiem nedomāja!!!

 48. VALDUNAmedmasaam u sanitaariem Atbildēt

  ministri nav pelnijushi

 49. cukas jau dzivos

 50. Mūsu ministriem tik mazas algas ka raudāt gribas.Bet kā lai mēs invalīdi iztiekam.Mūs par parādeim met no mājokļiem ārā.

 51. Atbildiba??? Laizit Vasingtonai un Briselei dir..u? Tas saucas atbildiba? Vispar jau ta ir prostitucija.

 52. ta jau videja alga uz ministru rekina bus lielaka. teiks ,ka tauta labi dzivo.

 53. Pareizi, labāk ārstēties pie medmāsiņas, kura, lai savus bērnus pabarotu, strādā nenormālas stundas un “krīt nokājām”. Kauns nav?

  • pirmam kartam jaapalielina algas medmaasaam u sanitareem slimniicaam peec tam tikai ministriem ,, visu laiku ministriem palielinaaja–jeegas nekaadas .lai tie samazgas augshaa saprot kas ruupeejas par visiem cilveekiem

 54. Morāli kropļi tajā saeimā sēž. ..

 55. vinni straadaatu arii bez algas. Ticiet.

 56. ta tiem stulbiem latviesiem ari vajag. lai ta vienotiba ari talak tos dr…z.Pasi sabalsoja,Mazohistu zeme 😀

 57. paši vien balsojām:D:D:D:D

  • ne visi par cukam balsojam,es ka normals Latvijas pilsonis atturejos

   • Ja Tu atturējies un nebalsoji nemaz, tad pilnīgi noteikti neesi normāls – jo normāls rīkojas, nevis atturās un tad nodarbojas ar komentēšanu. Un arī šādi jautājumi ir jārisina konstruktīvi – piem., atbildot ar “nē, to nevar darīt”, nevis gāžot ārā stulbus vārdus.

 58. man pensija 185, pusi dodu nabaga ministriem, tik smags darbs, jāmaksā vien būs…….

 59. cukam jau vairak visur vajaga neka ”MELNAJIEM STRADNIEKIEM”

 60. iesaku samazināt algas apkopējām, lai sanāktu ministriem

 61. Cik gan mūsu augstākā vara ir izvirtusi! Tagad iznāk tā, ka tie cilvēki, kas dzīvo245 EUR (divi simti četrdesmit pieci) mēnesī visi kā viens iztiek no kukuļiem un laupīšanas!Nē – tās ir jūsu darbības sekas, cienījamie ministri!

  • Hmm,tā homo tante par daudz iedomājusies, viņiem nav nekādu tiesību pacelt savas algas,kamēr valstī pārējie saņem kapeikas!!!

 62. Vai esiet padomājuši, kāpēc vienotību sauc par vienotību?Jo viņi visi strādā vienoti, lai paaugstinātu sev algas. Viņi nav vienoti ar tautu, bet vienoti savā starpā.. Tā teikt Vienotības moto – visi par vienu, viens par visiem, lai ministriem tikai algas aug..

 63. Nu Viņķele un visa “Vienotība”, protieties kauna un aizejiet no skatuves!

 64. medmāsas glābj dzīvibas, bet ministri glāb cilvēkus?????
  medmāsas palīdz cilvēkiem bet ko dara ministri?
  medmāsas dara pretīgāku fiziski smagāku darbu nekā premjeri ministri
  es cienu medmāsu darbu par mazo algu jo ipāsi laukos mazās pilsētās..
  2750€ pirms nodokliem pārēkini jau ar”i pensija būs liela atskīrībā no citiem..
  kauna nemaz nau..
  pirmajā vietā jābut tautai un tad pašiem, jo jāvādās pēc stabilitātes kā uznēmums jo vairak pelna jio vairāk var maksāt strādniekiem tas pats jādara valsts sektorā, un tā ir liela nauda ko pelna premjeri,
  ja liekas par maz tad ej strādā kur maksā vairāk.. neviens nespiež strādāt par ministru un premjeru tad kpc Čigāne grib būt premjere ja tik maz maksā???
  ja būs tāda cūcība es braukšu tiešām projām un mainīšu pilsonību, netaisos uzsturēt liekēžus…

 65. es tieši Viņķeli un Čigāni svītroju. Jau bija diezgan daudz iemeslu negribēt redzēt viņas Saeimā. Neaizmirstiet Džeinai pielikt pie algas 😀 / dikti laba darbiniece 😀

  • Nu lai tagad priecājas vēlētāji, veco partiju atbalstītāji. Vai tiešām tauta ir stulba un nesaprot, ka ja šis partijas neko neizdarīja vairāk kā 20 gados, tad arī tagad neko neizdarīs. Ievēlētie vecie deputāti tagad berzē rociņas un priecājas par muļķīšiem vēlētājiem, ko varēja aptīt ap pirkstu. Nu ir Kri;stopānam taisnība – muļķu zeme. Izskatās, ka šo genocīdu pret tautu vairāk kā 20 gadu garumā var novērst tikai broņotā cīņā.

  • Saeimā jau grib lai visi izbrauktu,jo tad varētu pārpalikušo visu iztirgot un sabāzst savās kabatās,kamēr nav izbraukuši tikmēr jārēķinās,ka var būt problēmas ar iedzīvotājiem. Paši skrēja un lūdzās deputātu darbu,bet tagad viņiem redz esot mazas algas,kuras steidzami jāpalielina. Nepatīk kas amatā ej prom no darba,kur mums ir iespēja paņemt lielāku algu,kāpēc mēs nevaram nolemt,ka gribam,teiksim 2000.euro lielu algu. Lai iedzīvotāji lemj,cik viņi drīkst saņemt algu,jo mēs esam darba devēji,mēs viņiem uzticējam šo darbu,tad lai pilda,nevis,mums vajag atkal lielākas algas

 66. ko tie ministri aitu galvas ir labu izdarijušī ka japacel algas,viniem taču vistas smadzenes galva.

 67. Novēlu, Jums Viņķeles kundze, vienu dienu pastrādāt par medmāsu….

  • Nē, Viņķele gan par medmāsu strādāt nedrīkstētu pat vienu dienu, tas varētu būt liktenīgi slimniekiem. Un, ja vēl pusi mūža esi dzīvojis svešā valstī(PSRS) …
   Pirmās algas paaugstinājumu būtu pelnījušas tieši medmāsas. Jā, arī citi labie cilvēki , kuru darbs palīdz cilvēkiem grūtā brīdī, tikai ne pie siles esošie.

  • Ja ne par medmāsu, tad vismaz par viņas algu…

 68. Par kadu atbildibu runa ministrini????…kadu????Atalgojumu vajadzetu maksat par teicami padaritu darbu!!!!! Musu ministriem pat iztikas minimums ir par lielu!!!! Un ka nav kauna mediku gruto darbu nolidzinat lidz ar zemi???? Lai noliek savu mandatinu un nak pastradat so darbu par kapeikam….paskatisimies kadu dziesminu tad dziedas!!!!!! LIEKEZU BARINS!!!!!!!

 69. Es vispar nesaprotu cilveku logiku, kas balso par visam tam partijam, par kuram katru reizi sanak tikai vilties. Ja partija nav izpildijusi vismaz uz 80% savu solijumu, tad nakamreiz par vinjiem velet nav jegas, jo nekas labaks ari nebus.

 70. nu tak jādomā par lielāku pensiju, kas zin cik ilgi varēs tā slīmestot

 71. Kā gan nav kauna?!Tauta nabadzības rezultātā izmirst!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 72. Pieliksim visiem- ministriem + 1500€, medmāsām un pedagogiem + 10€

 73. Kāda problēma? Ja skauž medmāsu algas tad nelien ministrijā bet ej strādāt par medmāsu Viļānu slimnīcā.

 74. un tieši sākt ar medmāsām slimnīcās ,kuras padara visu melno darbu ,lai slimnieku pieceltu kājās ,vai tas tiešām vēl nav skaidrs?

 75. vinkele tev bus piekrist ko saka veletajs nevis ko tu,ja ne loti viegli vari izlidot no tas siltas vietinasneredzam darba auglus bet uz algas pieliksanu vel par 1500 tasjau ir nenormali varbut ir apnikusi ta silta vieta atdodiet vispirms pensionariem panemto naudu berniem pielieciet lai varetu nopirkt visu nepieciesamo neviss vienu pamperu paku palieliniet minimalas algas ka visa EIROPAS SAVIENIBA un tad slupsti sev par pielikumu vienu laiku tas gimis nebija redzams tagad atkal regosies un slupstes kas tai vienotiba slupstetajas salasijusas vien

 76. Как вы не понимаете,что повышение зарплаты чиновникам-это только ради безопасности государства.
  Иначе они будут вынуждены подрабатывать рукой Кремля.а оно вам надо?:)))))

 77. Tauta dabūja ko gribēja….

 78. Здравствуй, #опа, новый год! Ko brīnaties, Vienotības apmātie? Paši tak, valsti glābdami, šito @ ievēlējāt!

 79. Kurš bija tas muļķis, kas viņu ievēlēja

  • Muļķīgi jautājat,kurš ievēlēja-protams,ka pensionāri,jo tie vienmēr ir samierinājušies ar to ko viņiem iedod,atbildot,ka viņi jau ir veci un neko vairs nevajagot . Lielais latviešu tautas vairums taču ir aizbraukuši, uz neatgriešanos. Te jau nav kam vēlēt.Aģitatori ir vainīgi,jo tie veciem cilvēkiem ieteica balsot par vecām partijām ,jo,lūk no jaunām jau nebūšot ko gaidīt,kamēr iestrādāšoties ,paiešot labs laiciņš,balsojat vien par ,,vienotību,,-lūk ir rezultāti -kā TAUTA varēs paciest tos idiotus vēl 4,gadus-mēs jau tā izmirstam !!!!!!

   • Ja nezini,nemuldi! Pensionāri jau nu gan nevēlēja Vienotību! Pats, droši vien, balsoji par šiem, nu tagad mazgā rokas nevainībā. Beidziet vienreiz lekt augumā pansionāriem, jo vienotība ir tā, kura apspiež pensionārus.

 80. viņķelis Taizelis Atbildēt

  Par ko balsojāt – to dabūjāt!

 81. Tā ir ārkārtīgi liela nekaunība darbu uzsākt ar savu algu palielināšanu.

  • es stradaju itka pusslodzi tas butu 4stundas bet isteniba janostrada visas 6,tacu algu sanemu 126 euro un to pasakot prieksniecibai atbilde ir viena bus citi kuriem ar to pietiek.
   zinu ka ārzemes nesanemot iztikas minimumu nodokli nav jamaksa ,bet mums seit ir,tas nozime tikai to ka kungi mus dzen no Latvijas lauka piespiedu karta.

 82. par tautas ienaidniekiem Atbildēt

  Nu ko? Vai kādam / kādai ir vē jautājumi? Visviens, vai tā ir krievu bara apsēstība, vai arī tā ir amerikas individuālisma/liberālisma apsēstība (ministres viņķeles piemērs) – latviešu tauta ir nulles vērtībā. Vienreiz pietiek!

  • Jums ir pilnīga taisnība! Vienotība jau sakusi Tautas kacināšanu-jo nu var zaļi padzīvot,jo viņi tak neko nesolīja tautai,nu var sākt kamt!

  • Manuprāt, Viņķele ir viena no tām deputatēm, kura vispār nedomā par Tautu, bet tikai par savu privātumu un savu labumu! KAUNS PAŠAI NAV???? Kuri ir tie dumjie vēlētāji, kuri balsoja par to vienotību, kurai Tauta ir pie….PRETĪGI!!!
   Vai Viņķele nav pietiekami daudz jau pastrādājusi pret Tautu, esot ministres krēslā??? Ka neiznāk kā draudzenei Āboltiņai….vajadzētu gan abām ar Čigāni atrasties turpat kur viņa, bet Tautai jau pārak īsa atmiņa un parāk atri aizmirst pāridarītājus….SKUMJI, KA TĀ!!!

 83. nožēlojamā vienotība! Atbildēt

  Tauta skaita pēdējos centus , bet vienotībai jāpaceļ algas , bet par ko? Vinķele, Čigāne un Straujuma -atbildildat! Zagļu banda!

  • Mani māc tāds pretīgums un niknums pret šīm vecenēm, kas grib palielināt savas algas- ka varētu nožņaugt.Veci cilvēki mirst lēnā bada nāvē- medikamentiem cenas nenormālas, pensijas nekādas.

 84. Cik ilgi visi šie analfabēti kuls tukšus salmus?
  Vai tad vienreiz nepietiks muldēt?
  Ja neko nevar profesionāli paveikt tad ir jaaiziet no siles un jāpārstāj savu antiņu un sētnieču likšana amatos.
  Murgi

Draugiem Facebook Twitter Google+