×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
26. septembris, 2012
Drukāt

Viņķele neredz pamatu demisijas pieprasījumam

Foto - LETAFoto - LETA

Labklājības ministre Ilze Viņķele (V) neredz pamatu savas demisijas pieprasījumam, vienlaikus uzsverot, ka tā pamatojuma skaidrojums jāprasa demisijas ierosinātājiem.

Viņķele arī pauda sašutumu par nevalstisko organizāciju negatīvo reakciju uz pirmsskolas vecuma bērniem paredzēto grāmatu “Todien, kad Kārlis bija Karlīna” un “Todien, kad Rūta bija Rihards” izdošanu. Ministre uzsver, ka normāla sevis apzināšana, savu spēju apzināšana neatkarīgi no dzimuma ir cilvēka konkurētspējas un veiksmes pamatā. Esot ministres amatā, viņa plāno runāt par šiem jautājumiem, kā to darījusi pēc saviem dzīves uzskatiem arī citās pozīcijās.

“Iesīkstējusi izpratne par dzimuma lomām, kas, manā izpratnē, sakņojas ne vien viduslaikos, bet arī padomju laika tradīcijās, kur vīrietis ir tas, kurš strādā, kurš atgriežas mājās, reizēm iekausta sievu, reizēm iedzer, jo tās ir viņa vīrieša tiesības, un sieva dzīvo pēc tā, ko vīrietis viņai atļauj, manuprāt, ir degradējoši, aplami, stulbi un tumsonīgi,” izteicās Viņķele.

Kā ziņots, 54 nevalstiskās organizācijas (NVO) valsts augstākajām amatpersonām iesniegušas protesta vēstuli par vairāku Labklājības ministrijas (LM) atbalstīto grāmatu izplatīšanu, pieprasot arī Viņķeles demisiju. NVO arī pieprasījušas nekavējoties aizliegt izplatīt un darbā ar bērniem izmantot grāmatas “Todien, kad Kārlis bija Karlīna” un “Todien, kad Rūta bija Rihards”, kā arī metodiskos materiālus pedagogiem “Bērnudārzi, kuros ir vieta PepijPrinčiem un PirātPrincesēm”.

Protesta vēstuli parakstījušas asociācija “Ģimene”, kurā apvienojušās 20 sabiedriskās organizācijas, Jāņa Čakstes demokrātijas un ilgtspējīgas attīstības fonds, Latvijas Ordeņu brālība, Latvijas Pedagogu dome, Latvijas Kristīgo skolotāju asociācija, fonds “Moral Revolution”, biedrība “Krīzes grūtniecības centrs”, Latvijas Evaņģēliskā alianse, kas apvieno 27 organizācijas, kā arī “Luterāņi dzīvībai”.

Grāmatu “Todien, kad Kārlis bija Karlīna” un “Todien, kad Rūta bija Rihards” atvēršanas svētki notiek šodien Ziemeļu Ministru padomes (ZMP) birojā.

Kā iepriekš sacīja LM Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Brīvmane, grāmatu mērķis ir veicināt diskusijas bērnu vidū par zēnu un meiteņu lomām, priekšstatiem un gaidām. LM cer, ka kopīga grāmatu lasīšana pirmsskolniekiem palīdzēs veidot viedokli, atbildot uz dažādiem ar dzimumu līdztiesību saistītiem jautājumiem, piemēram, vai meitenēm spēlēt futbolu ir pieņemami, vai puišiem, kuri vēlētos paspēlēties ar lellēm, par to būtu jākautrējas, vai visām meitenēm patīk rozā drēbes, bet puikām – tumšas.

Lai sekmīgi strādātu ar bērnu grāmatām, ir izdots arī metodiskais materiāls pedagogiem “Bērnudārzi, kuros ir vieta PepijPrinčiem un PirātPrincesēm”. Tajā stāstīts par atteikšanos no iesīkstējušajiem priekšstatiem par meiteņu un zēnu spējām, prasmēm, dzimumam piedienīgu uzvedību. Brīvmane atklāja, ka bērnudārzā “Bitīte” bērni un pedagogi jau pašlaik pilotprojekta veidā strādā ar grāmatām un metodisko materiālu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+