×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.2°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
7. novembris, 2012
Drukāt

Viņķele pauž nožēlu par pensionāru aizvainošanu

Foto - LETAFoto - LETA

Labklājības ministre Ilze Viņķele (“Vienotība”) paudusi nožēlu, ka viņa aizvainojusi pensionārus. Ministre paziņojumā presei uzsver, ka nekad nav apšaubījusi vecākās paaudzes ieguldījumu Latvijas valsts tautsaimniecības attīstībā un atjaunotās Latvijas pienākums esot nodrošināt šiem cilvēkiem pienācīgas vecumdienas.

Paziņojums seko Latvijas Pensionāru federācijas lēmumam prasīt Viņķeles demisiju.

“Nekad neesmu apšaubījusi vecākās paaudzes ieguldījumu Latvijas valsts tautsaimniecības attīstībā. Neapšaubāmi vissmagākie pagājušā gadsimta notikumi (pasaules karš, izsūtīšanas, industrializācija, kolektivizācija u.c.) ir gūlušies uz mūsu vecāku un vecvecāku pleciem, un atjaunotās Latvijas pienākums ir nodrošināt šiem cilvēkiem pienācīgas vecumdienas,”

sacīts paziņojumā.

Vienlaikus ministre norāda, ka Latvijas neatkarības laikā būvētā jaunā pensiju sistēma tika veidota pēc citiem principiem, nekā tas bija Padomju Savienībā. Šodienas vecākā gadagājuma cilvēku labklājība ir tieši atkarīga no tā, cik godprātīgi nodokļus maksā pašreizējie Latvijas darbspējīgie iedzīvotāji.

“Latvijas valsts ir uzņēmusies atbildību gan pret pašreizējiem pensijas vecuma cilvēkiem, gan tiem, kuri tās saņems nākotnē. Tādēļ arī turpmāk es iestāšos par pasākumiem, kas stabilizē pensiju sistēmu un vairo nodokļu maksātāju uzticību tai,”

nesaskaņas cenšas nolīdzināt Viņķele.

Jau ziņots, ka Pensionāru federācija uzskata, ka Viņķeles izpratne par sabiedrībai nozīmīgiem jautājumiem ir jāvērtē kā galēja cinisma un necieņas izpausme pret vecāko paaudzi. Šāds vērtējums seko pēc Viņķeles sniegtās intervijas žurnālam “Playboy” par pensionāriem, kas darba stāžu uzkrāja padomju laikos. Viņiem esot jāapzinās, ka tā laika Latvija un šodienas Latvija esot divas dažādas valstis un viņu devumu citai valstij nevar adekvāti novērtēt pašlaik. Latvijā zemo pensiju saņēmēji ir lielākā daļa, ienākumiem mēnesī nesasniedzot oficiāli noteikto iztikas minimumu.

LPF nosūtījusi premjeram vēstuli, kurā pieprasīta Viņķeles demisija. Pēc valdības vadītāja preses sekretāra Mārtiņa Pankes teiktā, premjers ar vēstulē minēto motivāciju vēl nav iepazinies. Viņš trešdien žurnālistiem uzsvēra, ka Latvijā pensionāri netiek šķiroti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+