×
Mobilā versija
+12.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
26. marts, 2013
Drukāt

Viņķele sola, ka nevienai ģimenei valsts atbalsts netiks atņemts

Foto - LETAFoto - LETA

Nevienai Latvijas ģimenei – nedz trūcīgajām, nedz turīgajām – valsts atbalsts netiks atņemts, sola labklājības ministre Ilze Viņķele (V), komentējot ministrijas ieceri diferencēt valsts pabalstu ģimenēm ne tikai pēc bērnu skaita ģimenē, bet arī pēc ģimenes iespējām un vajadzībām.

Kā ziņots, valdība ir vienojusies, ka 2013.gadā ir saglabājams ierobežojums ģimenes valsts pabalstam un pabalsts izmaksājams astoņu latu apmērā par ikvienu bērnu. Šo pabalstu plānots saglabāt nemainīgu līdz 2014.gada 31.decembrim, savukārt no 2015.gada 1.janvāra plānots atjaunot ģimenes valsts pabalsta apmēra diferenciāciju atkarībā no bērnu skaita ģimenē.

Viņķele uzskata, ka valsts atbalstam jābūt ne tikai diferencētam atkarībā no bērnu skaita, bet arī katras ģimenes iespējām un vajadzībām pielāgotam, tomēr tas nenozīmējot valsts atbalsta atņemšanu ģimenēm ar vidējiem vai augstiem ienākumiem. Viņa sola, ka valsts atbalsts ģimenēm tikai pieaugs. “Ja trūcīgajām ģimenēm šis pabalsts ir izdzīvošanas jautājums un tas jāpaaugstina, tad ģimenēm ar vidējiem un augstiem ienākumiem nozīmīgāki būtu ar izglītības un veselības aprūpes veicināšanu saistīti pakalpojumi, kā arī nodokļu atvieglojumi,” norāda ministre.

LM sola izstrādāt konkrētus valsts pabalsta ģimenēm diferencēšanas variantus un piedāvāt tos šīs vasaras beigās, kad būs saņemts Pasaules Bankas pētījums “Latvija: kurš ir bezdarbnieks, ekonomiski neaktīvais un trūcīgais?”.

Kā ziņots, Finanšu ministrija un LM, plānojot 2014.gada valsts budžetu, piedāvā celt gan neapliekamo minimumu, gan atvieglojumu par apgādībā esošajām personām, kas palielinātu ekonomiski aktīvo ģimeņu ienākumus, īpaši ģimenēm ar vidējiem un zemiem ienākumiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+