×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
28. aprīlis, 2014
Drukāt

Viņķele: Solījums pārrēķināt krīzes ietekmē sarukušās pensijas ir nereāls (8)

Foto: LETAFoto: LETA

Ilze Viņķele.

Solījums pārrēķināt krīzes ietekmē sarukušās pensijas ir nereāls, televīzijas kanāla LNT raidījumā “900 sekundes” teica Saeimas deputāte, bijusī labklājības ministre Ilze Viņķele (V).

Viņa uzsvēra, ka valsts var atļauties tērēt tikai tik, cik var nopelnīt. Viņasprāt, paziņojums, ka nākamgad sāks darboties kompensācijas mehānisms cilvēkiem, kuri pensionējušies krīzes laikā, ir nekoleģiāls un sabiedrību tracinošs.

Viņa uzsvēra, ka krīze pati par sevi ir negodīga, tāpat kā naudas devalvācija. Taču, vai godīgi esot dot solījumus, par kuriem skaidri un gaiši esot zināms, ka tos nevar izpildīt, jautāja bijusī labklājības ministre.
Viņķele uzskata, ka šajā situācijā labākais risinājums esot mainīt pensiju aprēķina principu, fiksējot aprēķina koeficienta zemāko un augstāko līmeni.

Kā aģentūru LETA iepriekš informēja labklājības ministra padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Liene Užule, viens no kompensācijas mehānismiem cilvēkiem, kuru vecuma pensiju samazinājis tās aprēķinā piemērotais negatīvais kapitāla indekss, varētu būt pensijas pārrēķināšana ar pozitīvu indeksu.

Šis kompensācijas mehānisms varētu stāties spēkā jau nākamgad, tomēr tam nepieciešams papildu finansējums, norāda labklājības ministrs Uldis Augulis (ZZS). Provizoriski 2015.gadā sociālās apdrošināšanas budžetā tas izmaksātu papildu 44,9 miljonus eiro, bet 2016.gadā – 47,6 miljonus eiro.

Labklājības ministrs Uldis Augulis (ZZS) uzsver, ka kompensēšanas mehānisms nebūs jauna politikas iniciatīva, līdz ar to turpmākā rīcība būs atkarīga no politiskās gribas un Finanšu ministrijas. Tā būs valdības un Saeimas kopīga atbildība un izšķiršanās, uzsver labklājības ministrs.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Atkal tā pensionāru apzadzēja pavērusi muti,…naudas iznāks, ja atliks atpakaļ tos no sociālā bu’džeta valsts budžetā un banku glābšanā ieliktos 5-6 miljardus Ls…kauns būtu muti vārstīt…vai mana māte vainīga, ka es ne tad esmu piedzimis, godīgi visu mūžu nodokļus maksājis…UN NETAISNĪBA JĀLIKVIDĒ, KAMĒR ŠIE CILVĒKI DZĪVI,…neesam pelnījuši vecumdienas, kad t.s. blēžu pārvaldītā valsts vadītos pēc principa,, ir cilvēks, ir problēma…”Vai tiešām atkal citiem būs jāmaksā ECT nolemtie miljoni…kam…līdz tam laikam jau nebūs – kam, bet neceriet -mēs GAIDĪSIM, DZĪVOSIM…
  NEMULDI, VIŅŠ VISU REDZ – VĒL NEZINI, KĀDAS PAŠAI BŪS VECUMDIENAS!!!

 2. NELABI PALIEK REDZOT ŠO “TRAĢISKO” VIŅĶELI!!? TAS NU IR KADRS AR TIK STULBIEM DOMU GRAUDIEM, KURI MOMENTĀ IESĒŽAS ATMIŅĀ!!! MŪŽĪGĀ FRĀZE -” Valsts var ATĻAUTIES TĒRĒT TIK, CIK VAR NOPELNĪT”??? KĀPĒC TĀ VALSTS ATĻĀVĀS “IEGRĀBTIES” PENSIJĀM PAREDZĒTĀJA NAUDĀ??? KUR TAD BIJA ŠĪ “GUDRĀ” UN PRET PENSIONĀRIEM TIK NAIDĪGĀ VIŅĶELE??????????????????????????

  • Atkal tā pensionāru apzadzēja pavērusi muti,…naudas iznāks, ja atliks atpakaļ tos no sociālā bu’džeta valsts budžetā un banku glābšanā ieliktos 5-6 miljardus Ls…kauns būtu muti vārstīt…vai mana māte vainīga, ka es ne tad esmu piedzimis, godīgi visu mūžu nodokļus maksājis…UN NETAISNĪBA JĀLIKVIDĒ, KAMĒR ŠIE CILVĒKI DZĪVI,…neesam pelnījuši vecumdienas, kad t.s. blēžu pārvaldītā valsts vadītos pēc principa,, ir cilvēks, ir problēma…”Vai tiešām atkal citiem būs jāmaksā ECT nolemtie miljoni…kam…līdz tam laikam jau nebūs – kam, bet neceriet -mēs GAIDĪSIM, DZĪVOSIM…

 3. ja valsts var atļauties tērēt tikai tik, cik var nopelnīt, tad nahren valsts par pensionāru nopelnīto kāpostu glābj €brievu komsomoļcu bankas un banks†eru ādas?

 4. Labākais risinājums-pirmskara Latvijas iedzīvotāju un uzņēmumu ienākuma nodoklis pēc maksātspējas principa!

 5. Reāla ir tikai IIN samazināšana sev un 1000 Latvijas miljonāriem uz GMI rēķina!

 6. Tikpat nereāls, kā Vienotības solījums uz saeimas vēlēšanām samazinātdarbaspēka nodokli! 😀
  Ja Vienotība gribētu, tad varētu ņemt naudiņu no UIN pacelšanas! Eiropā vidēji UIN ir no 35-55%, bet mums bagātie maksā tikai 15%! Turklāt varētu celt UIN tikai tiem, kam peļņa ir virs 20 tk gadā!
  Pareizi teica miljonārs Krūmiņš: Latvijā ir izdevīgi būt bagātam, bet neizdevīgi nabagam!
  Kāpēc stulbā tauta balso par Vienotību?

Draugiem Facebook Twitter Google+