×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
30. oktobris, 2013
Drukāt

Viņķele: Vecumdienās klāsies labāk, ja ik mēnesi atlicinās kaut 20 eiro (6)

Foto: LETAFoto: LETA

Vecumdienu materiālo stabilitāti var uzlabot, ik mēnesi iemaksājot kaut tikai 20 eiro, trešdien pilnveidotās mājas lapas “manapensija.lv” prezentācijā sacīja labklājības ministre Ilze Viņķele (“Vienotība”).

Latvijas Komercbanku asociācijas (LKA) pārstāve Baiba Melnace informēja, ka trešdien pasākumā ministre atzina, ka ar šī rīka palīdzību cilvēks patstāvīgi un relatīvi vienkārši var sekot līdzi tam, kā veidojas viņa pensija. Tas uzskatāmi atgādina arī par 3.pensiju līmeņa nozīmi.

“Pensija nav līdzekļi, ko uz labu laimi devīgāki vai skopāki politiķi atvēl iedzīvotājiem. Pensija ir cilvēka maksātie sociālie nodokļi, kā arī veidotie uzkrājumi otrajā un trešajā pensiju līmenī. Šis ir arī vēl viens iemesls, lai cilvēkiem atgādinātu 3. pensiju līmeņa nozīmi – tas nav uzkrājums, ko var atļauties tikai turīgi cilvēki. Ceru, ka arvien vairāk cilvēku sadzirdēs, ka vecumdienu materiālo stabilitāti var uzlabot, ik mēnesi iemaksājot kaut tikai 20 eiro,” teica ministre.

Mājas lapu “www.manapensija.lv” uztur Latvijas Centrālais depozitārijs (LCD). Lapas modernizācija tika veikta LCD sadarbībā ar Latvijas Komercbanku asociācijas (LKA) Ieguldījumu pārvaldes sabiedrību komiteju, kā arī saskaņojot ar Labklājības ministriju un Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūru.

Lapa piedāvā ne tikai informāciju par visiem trim pensiju līmeņiem Latvijā, bet arī jauna individualizētu pensijas aprēķināšanas kalkulatoru, kurā iespējams aprēķināt savu nākotnes pensiju pēc reālajiem datiem un redzēt, kādas papildu uzkrājumu iespējas nepieciešamas, lai nodrošinātu sev vecumdienās vēlamās pensijas apmēru.

LCD valdes priekšsēdētājs Indars Aščuks skaidro, ka pensijas aprēķina kalkulators sniegs detalizētu aktuālo ieskatu par visiem trim pensiju līmeņiem un ļaus apzināties, piemēram, cik liela summa no ienākumiem būtu jānovirza 3.pensiju līmenim vēlamās nākotnes pensijas uzkrāšanai.

Mājas lapas veidotāji atsaucas uz dažādu pētījumu datiem, kas liecina, ka lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju joprojām paļaujas uz valsts pensiju kā savu ienākumu avotu vecumdienās, un tikai salīdzinoši nedaudzi veido privātos uzkrājumus, plāno pensijā strādāt, iegulda nekustamajā īpašumā vai cer uz bērnu atbalstu.

Mājas lapa “www.manapensija.lv” pieejama arī krievu un angļu valodā.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Tos 20eiro, Viņķele, varat tikai jūs atlikt, pārējiem tā summa aiziet visādos pirdiennodokļos un nodevās!

  2. Vecumdienās klāsies labāk,ja atjaunots tiks ienākuma nodoklis pēc maksātspējas principa ar atbilstošu neapliekamo minimumu,nevis samazināts IIN Zaharjinam,Segalam,Karginam,Krasovickim un Co uz sociālā budžeta un jaunu nodokļu rēķina.

  3. Augstpratiga!Gan jau pati bus veca kadreiz,bet vinai nevajadzes dzivot nabadziba-uztaisis sev lielu pensiju un ne jau 3.limeni!Brinos par vinas nepatiku pret veciem cilvekiem!Gan jau privatas pensijas ari valsts pamanisies uzmest-vajadzes naudu un kaut ko izdomas,tapat ka iztereja tagadejo pensionaru sakrato pensijas fondu.Teica,ka aiznemas,bet nemaz netaisas atdot.sOCIALAIS BUDZETS pildas labi-tikai to novirza valsts parada atdosanai.Nevienam saja valsti neinterese cilveki-ne jauni,ne veci.

  4. Naudas ir pietiekami! Vienkārši negrib veidot privātu uzkrājumu! Negrib un viss! Laikam jau nelasa Latvijas Centrālā depozitārija (LCD) modernizēto mājas lapu pat angļu valodā! Varbūt pamēģināt vēl vāciskā variantā?

  5. Ja jau pensija ir cilvēka maksātie sociālie nodokļi,kāpēc Latvija ir vienīgā ES valsts,kurā joprojām nav ieviesta atraitņu pensija un šo pensionāra uzkrājumu Latvijā nevar mantot kā citās ES valstīs,Igauniju un Lietuvu ieskaitot? Kāpēc joprojām Latvijā minimālā pensija ir pat vairākkārt mazāka nekā Igaunijā un Lietuvā un netiek domāts pat par pensionāru veselības apdrošināšanas atjaunošanu?

  6. Paldies mīļumiņ! Ārprāts cik tu gudra.

Draugiem Facebook Twitter Google+