×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.2°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
5. decembris, 2014
Drukāt

“Vienotības” izjukšanas risks ir pietiekami augsts, uzskata Viņķele (24)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

“Vienotības” valde ar vienas balss pārsvaru nolēma par labu mierīgam un rimtam partijas kongresam, intervijā Latvijas Radio dienu pirms kongresa sacīja šī politiskā spēka pārstāve Ilze Viņķele, ironiski nosaucot gaidāmo pasākumu par televīzijas formāta kongresu ļoti skaistās Nacionālās bibliotēkas telpās.

“Tā ir bijusi valdes izšķiršanās, veidot šāda veida formātu. Mēs valdes locekļi rosinājām kongresu padarīt mazāk gludenu un atklāti izrunāt lietas, kas ir sakrājušās pēc vēlēšanām, izanalizēt periodu pirms vēlēšanām, ar vienas balss pārsvaru lēmums bija par labu pietiekami tradicionālam, gludam, pietiekami mierīgam, rimtam kongresam,” stāstīja Viņķele. Viņa gan norādīja, ka kongresa lielā vērtība ir iespēja satikt kolēģus un biedrus klātienē un izrunāties tiešā komunikācijā, lai saprastu, ko cilvēki jūt.

Viņķele uzskata, ka “Vienotībai” pēc Valda Dombrovska aiziešanas no premjera amata nav skaidru mērķu, kas arī radījis saspīlējumu.

“Runājot par to, cik esam vienoti, man svarīgi saprast, kā vārdā mēs esam vienoti. Vienotība tas ir instruments, lai kaut ko sasniegtu. Runājot par viedokļa atšķirībām, kas izgājušas “ārpus mājas”, mans un kolēģu vērtējums – šādi personāliju saspīlējumi rodas brīžos, kad organizācijai nav skaidrības par virzību uz mērķi, kādēļ mēs pastāvam,” viņa uzskata.

Dombrovska pienesumu organizācijai varot vērtēt dažādi, bet politikas mērķi bijuši ļoti skaidri – eiro ieviešana, krīzes pārvarēšana, budžeta deficīta samazināšana, fiskālās disciplīnas iedibināšana valstī. Bijis līderis, kas pietiekami iekļaujošā veidā varējis šā mērķa vārdā mobilizēt un motivēt pārējos partijas biedrus. Tad pretrunu neesot bijis.

“Diemžēl šis pēc Valda Dombrovska laiks mums kā organizācijai izvērtēs smagāks, nekā to būtu vēlējušies.(..) Gada laikā ir jābūt skaidram, vai nu mēs spējam savākties, saņemties un nospraust reālus mērķus, lai arī tie būtu sarežģīti un, iespējams, ne pārāk populāri, un virzīties uz tiem,” uzskata Viņķele.

Uz jautājumu, vai “Vienotība” varētu pazust no politiskās skatuves kā savulaik citas partijas, viņa atbildēja: “Ja mēs turpināsim ar šādiem skaistiem, gludiem, mierīgiem kongresiem, tad tas risks ir pietiekami augsts. (..) Ja mēs ļoti godīgi paši uz sevi nepalūkosimies, neizdarīsim secinājumus un neizanalizēsim vēlētāju sūtītos signālus, jā, tad skuju takas variants nav tik neiespējams.”

Viņa uzskata, ka lēmumi, kas “Vienotībai” jāpieņem, ir par izglītību, veselības aprūpi, nodokļu politiku.

Pievienot komentāru

Komentāri (24)

 1. PALDIES par jūsu viedokli!!! Sakiet, KO jūs un es zinām par nesaskaņām SC? Domājat, tādu nav? NOTEIKTI IR!!! Kur to var uzzināt vai izlasīt LA slejās vai dzirdēt LNT vai Panorāmas ziņās? Nevienu no mums tas NEIZTRAUC!!! VAi Rīgas budžetā viss tik gludi? Cik daudz zinām par ZZS? Domāju, ka manis nosauktās partijas arī neizslēdz šiverēšanos zem deķa!!?Visu laiku esam GRAUZUŠI varas partijas un tad gaudojam, ka NAV KO un PAR KO BALSOT VĒLĒŠANĀS??? SKAIDRS, KA ESAM DUMJI un MUMS VAR IESTĀSTĪT VISU KO, jo nav mums konkrētu ziņu kā vienīgi, ko dara vai nedara “Vienotība”…LŪK!!!

 2. Juris to Troll u.c. Atbildēt

  Runa jau nav par personālijām, bet par vērtībām plašākā nozīmē. Demokrātiskā sabiedrībā par augstāko vērtību šī vārda filozofiskā nozīmē tiek atzīts jebkurš cilvēks jeb indivīds, kamēr totalitārā sabiedrībā, kāds bija arī sociālisms, par augstāko vērtību tika atzīts kolektīvs un kolektīvisms. Populārā valodā varētu teikt, ka demokrātijā indivīdi veido kolektīvu un tālāk sabiedrību, kamēr sociālismā kolektīvs vai sabiedrība veidojas (sastāv) no atsevišķiem indivīdiem – skrūvītēm. Protams, ka te var strīdēties bez gala, jo strīds starp ideālistiem un materiālistiem ilgst gadsimtiem, tomēr valsts attieksme pret cilvēku ir ļoti svarīga. Un šī attieksme vispirms izpaužas kā cilvēka tiesības un brīvības, ko demokrāti (liberāļi), izejot no savas vērtību skalas neirobežo, kamēr totalitāras sistēmas piekritēji šīs tiesības un brīvības strikti ierobežo. Bet indivīdi pasaulē ir gan ar +, gan ar – zīmi un es te pretrunas nesaskatu. Tomēr lai arī kā netiktu lamāti demokrāti, neviens cilvēks uz šīs zemes negrib, lai viņu apspiestu, pazemotu vai ierobežotu viņa izvēles un rīcības brīvību. Ne valsts, ne līdzcilvēki!

 3. Vinkel, Finkel…….

 4. Tagad var redzēt cik tā sile vajadzīga, vienalga kā, bet visi raujas kā māk. Ir riebīgi skatīties uz šīm intrigām, kur katrs domā tikai par savu labumu, bet ne valsti kopumā. It kā izglītoti cilvēki, bet kurš kuru var vairāk apriet, nomelnot, un ko tad mēs vēlētāji varam gaidīt-neko. Kā sēžam bedrē tā sēdēsim, jo mēs viņus interesējam tad, kad jāiet balsot. Attopieties vienreiz un sākat domāt, neraujat sev, vai nepietiek.

 5. Liekas, ka Viņķele līdz pat šim brīdim nav sapratusi vienu lietu, proti, ka demokrātiskā sabiedrībā nevis kolektīvs, bet katrs indivīds ir augstākā vērtība. Viņa gan piemin Dombrovski, kas kā personība virzīja valdību. Vēl visai bieži dzirdamas šīs socialisma atraugas, kad šo kolektīvisma principu piesauc vietā un nevietā. Aiz kolektīva maskas slēpjas pētnieki,stāstot, ka bez kolektīva jau viņš būtu apaļa nulle, politiķi, kas īsti politbiroja garā kongresos nosprauž mērķus, bez kuriem partijas vienotība izjukšot, žurnālisti no LTV arī pozējas kā kolektīvisti, un tā tālāk. Brīžiem paliek tīri žēl cilvēka, kas kaut ko sasniedzis vai atklājis, taisa reveransu un to visu pazemīgi noliek uz kolektīvisma altāra. Kolektīvisms ir labs veids, kā izvairīties no personīgas atbildības, tas nivelē personību un to labi iedzina galvās iepriekšējā sistēma. Dzīvi uz priekšu virza personības, nevis kolektīvi, tas nu bijušajiem komunisma cēlājiem būtu labi jāielāgo.

  • koļektivno – Jurok! Individuaļno – šnurok…he he!

  • Juri, liec nu sociālismu mierā. Sociālisms un tavs proponētais liberālisms ir “divas odziņas no viņa lauka”. Abus var veiksmīgi izmantot kādas izmanīgu ļaužu grupas interesēs. Jā, dzīvi uz priekšu virza personība, bet Dombrovskis – personība? Tad es atvainojos… Ne sabiedrība, tauta, bet indivīds – liberālisma augstākā vērtība? Taisnība! Tautas partija pat varēja nosaukt šī indivīda vārdu. Kurus var nosaukt Vienotība? Sovjetu Politbirojs un mūsu Koalīcijas padome – vai te tāpat nevar vilkt paralēles? – tās nosaka visu, bet nav konstitucionāli leģitīmas – kur Satversmē ir minēta Koalīcijas padome?

   Personība patiešām nosaka daudz. Vai ne tāpēc partijas tik izmisīgi pretojas tautas vēlēta prezidenta idejai? Jo tad mainīsies lietu kārtība. No kolektīvas bezatbildības uz 3 savstarpēji saskaņotiem un līdzsvarotiem pamatprincipiem: pienākums – tiesības – atbildība. Sākot ar prezidentu un uz leju – ikvienā dzīves jomā. Kamēr tā nebūs, tikmēr Latvijai turpināsies šī muļļāšanās pa pēdējām vietām Eiropā, un mums neko neglābs ne mīksti krēsli, ne naudīgi amati dažiem indivīdiem (un varbūt personībām?) – Briselē.

  • Sociālisms un liberālisms – “divas odziņas no viena lauka”.

  • Dīvaini gan,ka jūs par to vienu personu!Mēs ko tādu / vecāki !/ esam piedzīvojuši vai nu bija maz ārprāta?Arī tagad ir jūsu viena cilvēka ,ne kolektīva,darbošanās — Lukašenko,Putins,ZKoreja,Kuba utt.Jūs gribat to arī Latvijā atpakaļ? Vai jebkura viena persona ir vēstures priekšā un tautas ,atbildējusi par veiktajiem noziegumiem?Droši ka jūs esat to barā,kuri nolād K.Ulmani par Saeimas padzīšanu un vienpersonisku atbildību?!Vienotība ir pērvērsta par vienas personas un līdzskrējēju ,partiju.To pierāda šodienas kongress,kur debates izskaņā,kad visi pēc vēlēšanām jau aizbraukuši un arī pārpalikušie noguruši.KO dod “debates”finišā??

 6. Tas, kurš sargā savu muti, tas ietaupa dvēseli, un to, kurš atver plašu savu muti, atstāj arī dievs!

 7. Nacionalās pretošanās kusttības dalībnieks Atbildēt

  “V”, tāpat kā kādreiz “LC”, ir tpisks kompartijas atveids ar politbiroju. Viņi jūt, ka jāturas kamēr to ļauj. Viņu tēvs ir Staļins mikro. “V” spice tā ir samaitājusi visus biedrus, ka pat uz NPK rezolūciju par valsts drošību Saeimas deputātiem, tā arī ne tikai”ģenerālsekretāre”Āboltiņa, bet neviens ierindas deputāts neatbildēja. IZRĀDĪJA NECIEŅU pret mums, parādot mums savu vietu. Kronis visam tam, ka āboltiņa, pazemojot arī Dālderi un Junkuru sēž ne tikai Saeimā, bet pat vada drošību, tieši par ko bija rakstīs mūsu deklarācijā.

  • to Nac.pret.kust dal. Atbildēt

   Ceru ,ka jūsu teikto izlasīs arī tādi “Juri”.Āboltiņa ir sagrābusi visus amatus ko tik var un nevar.Citiem NEDOS !!!Vienotībā tante “neaizstājama”.Viena cilvēka partija !!Staļins brunčos.

 8. Ja no Vienotības aizies Vinķele un Čigāne ,tad neizjuks,ja nē – izjuks,ja ne šodien,tad rīt,vai parīt.

 9. Piebalsoju visiem komentētajiem, jo Viņķele ir GALVENĀ “Vienotības” prestiža grāvēja!!! Pa skuju taku partija var aiziet tādu valdes locekļu darbības rezultātā kā Viņķele pati!!! Vispirms šai kundzei pašai GODĪGI jāpalūkojas, jāizanalizē, jāizdara secinājumi par saviem neadekvātiem “domu” graudiem iedzīvotāju adresē un TIKAI TAD JĀRUNĀ PAR SAVIEM PARTIJAS BIEDRIEM!!! Tā viņa izdarīs “PAKALPOJUMU” arī tagadējai partijas vadītajai Āboltiņai!!! Dombrovskim viņa jau “PAKALPOJA”!!? JĀ, Zaķis bija VAINĪGS, bet viņu varēja sodīt bez liekas pompas un negraut partijas kopējo prestižu!!! Ņemiet taču vienreiz piemēru no SC- KĀ JĀKĀRTO un JĀATRISINA ŠĀDAS PROBLĒMAS!!! Taču līdz kaut kas notiek, tā mutes vaļā pa visu Latvijas republiku un brīžiem pa ES!!! NEGODS, ja partija VISAS savas problēmas( arī maznozīmīgas!) risina pilnām mutēm!!!

  • Tad jau pēc jūsu scenārija Vienotību jāpārdēvē atpakaļ par PSKP,jo tur viss tika slēpts,pat biedrīši alkaši.Uz priekšu Skaidra! Kapēc tautai būtu tiešām jāzina ko dara partijās par kurām kaut 1X četros gados jābalso.Kaut ko idiotiskāku 21.gs.ES ,NATO valstī grūti iedomāties.Tātad mēs esam necik tālu gan no Krievijas vai pat ZKorejas.Šiverējam zem paklājiem un lai tā stulbā tauta visu norij ko tai pasviež kā sunim kaulu,SKAIDRA !!

 10. Piekrītu, – kašķīgu sieviešu pulciņam nav nekā neiespējama, arī partijas “norakšana”. Man gan simpātiskākas liekas nevis kolektīvas, visas partijas, bet individuālas ( Rižās intrigantes) politiskās bēres.

 11. “V”ir jāaiziet pa skuju taku, jo cik ilgi Āboltiņas BREŽŅEVISMS var eksistēt !? Dabūja jau okupācijas laika darboni Valmierā – Piebalgu par ruporu. Var jau būt līdz nākamās Saeimas vēlēšanām līdzēs, bet ne mūžīgi ! TAUTA MODĪSIES ! ! ! “Bet tev tu varmāka uz troņa, priekš tevis sen jau zobens trīts !”

 12. nopurinaas taadas vistinjas no latinjaam uz kuraam vinjaam nav jaatrodas un risks krietni samazinaasies 😉

 13. Kārtīga savstarpēja salamāšanās kongresā noteikti partiju padarītu mūžīgu un nemirstīgu. 🙂 Ir ģimenes, kurās par normu ir mūžīga savstarpēja attiecību skaidrošana. Citādi viņi dzīvot vienkārši neprot. Enerģētiskie vampīriņi..

 14. Viņķele – galvenā ”Vienotības” grāvēja. Varbūt kāds trollis viņai labi samaksāja?

Draugiem Facebook Twitter Google+