×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
22. februāris, 2013
Drukāt

Viņķele: zemo algu problēma valsts pārvaldē nāks vaļā kā saspiesta atspere

Foto - LETAFoto - LETA

Zemo algu problēma valsts pārvaldes iestādēs jau tuvākajā laikā nāks vaļā kā saspiesta atspere, tāpēc no valdības būs nepieciešama konceptuāla izšķiršanās par atalgojuma problēmas risinājumu publiskajā sektorā, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Panorāma” ceturtdien atzina Labklājības ministre Ilze Viņķele.

Komentējot Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) un Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) darbinieku arodbiedrības plānus piektdien rīkot protesta akciju, strādājot, bet neēdot, Viņķele norādīja, ka šādas protesta formas ir tikai sākums sasāpējušajai atalgojumu problēmai, tomēr tam risinājums šai problēmai nav meklējams tikai šo divu iestāžu ietvaros. “Šajā gadījumā tā ir konceptuāla izšķiršanās par atalgojuma problēmu publiskajā sektorā,” viņa teica.

Ministre atzina, ka, apmeklējot VSAA aģentūras Liepājas filiāli, pati iedrošinājusi iestādes darbiniekus, kuri ir arodbiedrību biedri nākt klajā ar šādu pieteikumu. “Tās ir absolūti legālas arodbiedrību darbu izpausmes formas,” sacīja Viņķele.

Vienlaikus viņa arī norādīja, ka diskusija par algu palielināšanu valsts pārvaldē šobrīd ir ļoti pretrunīga, taču piebilda, ka kvalitatīvus un profesionālus darbiniekus ar tādu atalgojumu, kāds pašlaik tiek maksāts virknē iestāžu ilgi darbā noturēt vairs nevarēs.

Piektdien VSAA un NVA kolektīvi rīkos protesta akciju, badojoties savās darba vietās, lai tādējādi pievērstu valdības uzmanību nevienlīdzības novēršanai valsts pārvaldē.

Akcijas laikā VSAA un NVA kolektīvu darbavietās būs izkārti paziņojumi par protestu.

Akcijas organizatori norāda, ka jau janvāra sākumā premjeram Valdim Dombrovskim tika nosūtīta vēstule par nevienlīdzības novēršanu valsts pārvaldē. Uz to 17.februārī saņemta visai formāla Finanšu ministrijas atbilde, kurā netika piedāvāti konkrēti šīs problēmas risinājumi.

Pēc šīs protesta akcijas VSAA un NVA nodarbinātie plāno aicināt Ministru kabineta pārstāvjus uz diskusiju un, atkarībā no diskusijas rezultāta, lems par turpmāko rīcību.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+