×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Jānis
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
22. maijs, 2013
Drukāt

Viņķeles izteikumi par “Liepājas metalurgu” izraisa sašutumu pensionāros

LETALETA

Latvijas Pensionāru federācijas (LPF) vadītājs Andris Siliņš ir sašutis par labklājības ministres Ilzes Viņķeles (“Vienotība”) izteikumiem, ka no “Liepājas metalurga” akcionāriem būšot atkarīgs, vai valsts varēs īstenot pensiju indeksāciju.

Siliņš aģentūrai BNS sacīja, ka nekorekti ir salīdzināt šos abus jautājumus.

“Pirmkārt, tas izraisīja sašutumu, un domāju, ka pensionāri izdarīs visu iespējamo, lai kaut ko šajā valstī tomēr mainītu. Ir jāķeras klāt pie būtiskākiem ietekmēšanas līdzekļiem, jo acīmredzami citi varianti mūsu valstī nedarbojas. Vispirms ir pašvaldību vēlēšanas, domāju, ka partiju reitings samazināsies. Tad sāksim noteikti gatavoties nākamā gada Saeimas vēlēšanām,” pastāstīja Siliņš.

Viņķeles izteikumi tika pārrunāti arī LPF valdē. Organizācijas valdes locekļi norādīja, ka Viņķeles izteikumi liecina par nekompetenci valsts sociālas apdrošināšanas jautājumos, jo izdevumi, kas nepieciešami paredzamajiem bezdarbnieku pabalstiem, nevar ietekmēt speciālo pensiju budžetu, kā arī par to, ka ministri neuztrauc gandrīz ceturtās daļas valsts iedzīvotāju ārkārtīgi zemais dzīves līmenis, ko nepārprotami apstiprina Eiropas Savienības institūciju apsekojumi.

Tāpat LPF valde uzsver, ka pirmo reizi atjaunotās Latvijas neatkarības laikā labklājības nozari vada cilvēks, kas tā vietā, lai rūpētos par labklājības līmeņa paaugstināšanu, nepārtraukti meklē iespējas, lai neatrisinātu lielai sabiedrības daļai nozīmīgus jautājumus.

LPF valde vēlreiz vēršas pie Saeimas deputātiem un premjera, kategoriski pieprasot pārtraukt negatīvo attieksmi pret vecākās paaudzes iedzīvotāju problēmām un tūlītēju pasākumu veikšanu, lai uzlabotu pensionāru dzīves līmeni.

Labklājības ministre trešdien intervijā Latvijas Radio teica, ka “Liepājas metalurga” akcionāriem ir jāapzinās, ka no viņu izvēlēm būs atkarīgs ļoti daudzu tūkstošu pensionāru cerību piepildījums vai nepiepildījums, proti, vai pensijas tiks indeksētas.

Viņķele pavēstīja ‒ ja akcionāri izlemj “palaist uzņēmumu pa vējam”, Latvijas valstij iestājas noteiktas konsekvences ar valsts galvojumu. Proti, tas diezgan būtiski ietekmē kopējos budžeta rādītājus, arī deficītu, un jautājums par pensiju indeksāciju jāskata “Liepājas metalurga” iespējamo problēmu kontekstā.

Latvijā pensiju indeksāciju iesaldēja krīzes laikā, un LPF vēlas panākt tās atjaunošanu šogad rudenī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+