Kultūra
Teātris un kino

Viņš dzīvoja dejai. Treileris filmai par talantīgo baletdejotāju Alekseju Avečkinu0

Ekrānšāviņš no Youtube.com

Jura Podnieka studijā tapusi režisora Roberta Rubīna dokumentālā filma “Gribētos būt aplim” par izcilo baletdejotāju Alekseju Avečkinu (1976-2013). Filmas pirmizrāde notiks 4. maija Latvijas filmu maratona ietvaros kinoteātrī “Splendid Palace”, informē tās veidotāji.

Dokumentālā filma ir stāsts par talantīgu un radošu cilvēku, viņa meklējumiem, dzinējspēku un iedvesmas avotiem. Par to, ko nozīmē sadegt uz skatuves. Filmas gaitā, sekojot līdzi nozīmīgiem dzīves punktiem, skatītājam atklājas pēdējo 20 gadu izcilākā Latvijas Nacionālās Operas un Baleta solista Alekseja Avečkina radošā personība, tās uzplaukums un briedums. Ceļš no Brestas Baltkrievijā, tālāk uz Minsku un vēlāk uz Rīgu, kur viņa mākslinieka būtība uzplaukst pilnā spožumā. Filmā piedalās Arturs Maskats, Kšistofs Pastors, Jūlija Gurviča, Margarita Demjanoka, Inese Zandere, Andrejs Žagars, kā arī Alekseja Avečkina ģimenes locekļi.

Filmas režisors ir Roberts Rubīns, kurš starptautisku atzinību ieguvis ar dokumentālo filmu “Kā Tev klājas, Rūdolf Ming?”. Veidojis arī citas dokumentālās filmas par izcilām personībām Latvijas baletā – “Tangijeva”, “Ar sirsnīgiem sveicieniem, Anna Augustovna”, kā arī strādājis pie dažādu multimediālu projektu veidošanas – Dabas koncertzāle, Ērika Ešenvalda “Vulkānu simfonija”, Kristīnes Luīzes Avotiņas izstāde “Sapņu upe” un citiem.

Par dokumentālās filmas “Gribētos būt aplim” ieceri režisors stāsta: “Aleksejs Avečkins bija viens no tiem retajiem māksliniekiem, uz kura izrādēm nāca tieši viņa dēļ. Viņš uz skatītājiem ir atstājis neizdzēšamu iespaidu. Kā režisoram man personīgi ļoti saistoša ir tēma par mākslinieka atbildību, sevis ziedošanu mākslai un arī iekšējo konfliktu, kas rodas, esot konkrētajā vietā un laikā. Aleksejs Avečkins dzīvoja dejai, viņam faktiski nebija māju, un viņa dzīves ceļš jebkuram radošam cilvēkam liek pārdomāt un izvērtēt savu darbību. Veidojām šo filmu kā mozaīku, cenšoties atklāt Alekseja Avečkina personību no viņa kolēģu, draugu un ģimenes skatupunktiem.”

Filmas režisors Roberts Rubīns, scenārija autore Krista Vāvere, operators Uldis Jancis, montāžas režisori Sandra Alksne un Roberts Rubīns, komponists Reinis Sējāns, skaņu režisors Jevgenijs Svjatovs, izpildproducente Marta Kontiņa, producente Antra Cilinska.

Pēc pirmizrādes filma Latvijas kinoteātros no 5. maija.

LA.lv