×
Mobilā versija
+10.6°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
14. decembris, 2015
Drukāt

VIDEO: “Viņš nav noderīgs. Viņš vienkārši ir idiots,” “Kremļa blogeri” raksturo britu žurnālisti (23)

Filips

Februārī Latviju iecerējis apmeklēt britu izcelsmes blogeris Graiems Filipss, kurš reportāžas veido no teroristu kontrolētās Austrumukrainas un reizēm savus materiālus pārdod Krievijas starptautiskajam propagandas kanālam “Russia Today”. Viņa brauciens uz Latviju, iespējams, ir daļa no Krievijas īstenotā informatīvā kara, tomēr britu žurnālisti par viņa ieceri pasmejas un aicina nepievērst Filipsam uzmanību.

“Man nākamā reportāža būs par Baltiju. Daudz dzirdam par pretkrievisku polemiku, šīs valstis ir NATO locekles. (..) Šo valstu politiķi vēršas pret Krieviju. Man tās patīk. 2016. gada februārī došos uz divām nedēļām uz Baltijas valstīm, lai noskaidrotu, kā šajās valstīs jūtas cilvēki,” stāvot pie prokrievisko teroristu kontrolētās Horlivkas pilsētas Austrumukrainā, videovēstījumā saka G. Filipss. Viņš aicina braucienam ziedot līdzekļus, pretī solot pastāstīt patiesību par Baltijas valstīm un saviem ziedotājiem sagādāt suvenīrus un pastkartes. Uz Baltijas valstīm viņš braukšot ar automašīnu un redzēto filmēs.

Daudzi par tādu G. Filipsu nebūs dzirdējuši, tomēr viņš ir īsts atradums Krievijas informatīvā kara īstenotāju rokās – neparastais brits, kurš pievērsies Donbasa izpētei. Palasot viņa interneta dienasgrāmatu un jautājumus, kas uzdoti intervējamajiem, tajos jaušams antiukrainisks noskaņojums, kas saskan ar Maskavas izplatītajiem mītiem.

Britu žurnālisti, kad uzzina, ka G. Filipss apmeklēs Latviju, iesaka viņam nepievērst uzmanību. “Neiesaku saviem draugiem Latvijā satikties ar Filipsa kungu, viņam palīdzēt vai dot viņam jebkādu publicitāti viņa vizītes laikā vai pēc tās,” konkrēts savā atbildē ir laikaraksta “The Economist” Austrumeiropas eksperts Edvards Lūkass. Savukārt Latvijā dzīvojošais britu žurnālists Maiks Koljērs uzsver, ka Apvienotajā Karalistē G. Filipsam neesot nekādas ietekmes un neviens viņā neieklausoties. Viņš esot raksturojams kā marginālis. “Drausmīgs, patētisks cilvēks, Kremļa propagandists,” teic M. Koljers. Jautāju, vai G. Filipss ir tā saucamais noderīgais idiots (“useful idiot” – no angļu val.) Maskavas rokās. “Viņš nebūt nav noderīgs. Viņš vienkārši ir idiots. Varat droši mani citēt,” piebilst M. Koljers un pasmīkņā. “Lai uzzinātu patiesību par Latviju, šeit vajag nodzīvot vismaz 20 gadu. Latviešiem nav jāsatraucas par G. Filipsa vizīti. Ja kāds viņu intervē, lai fonā skan kora mūzika – to pašu var darīt, ja jāintervē Gapoņenko vai Ždanoka,” rezumē M. Koljers.

Visu rakstu lasiet 15. decembra “Latvijas Avīzē” vai “Latvijas Avīzes” e-izdevumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (23)

 1. Latviešu naciķi un fašisti sarosījušies un izlaiduši kārtējo melu propagandas rakstu, lai skalotu smadzenes vientiesīgajiem ļautiņiem!

 2. Slāviski sejas vaibsti.
  Diez’ kāds ir viņa īstais vārds un uzvārds ?

 3. rietumu propogandas melu troļiem Atbildēt

  protams ka nepatīk ja stāsta par medaļas otru pusi. un pie tam rietumnieks kam grūti piesiet kremļa ietekmi.

  • Nu gan, kremļa trollīti, labi centies te melus drukāt :D! Tas čalis ir pro-kremliskās par pašu Putinu ;)!

   • rietumu propogandas melu trollis Atbildēt

    pamodies, nu tad lūdzu kur tie mani meli? ka viš rakts no ierakumu otras puses nav apstrīdams tas ir fakts, ka viš ir rietumnieks ari fakts, tad kur melots? toties tu uzreiz pieraksti visus pasaules grēkus man kaut ne tu mani pazisti nekā. pietika man nepiekrist tavai saimnieku pasutitajai un apmaksātajai taisnibai pasutitaji ‘taisnibai” tā tu uzreiz mani pasludini par kremļa piekriteju, kaut es tikai protestēju pret rietumu propogandas meliem, neviss kremli aizstāvu:)

    • Pag, bet rietumu presē Krievija ir atspoguļota kā agresors… Nu, ja saki, ka rietumniekiem taisnība, tad laikam tā arī ir – tas, ka kāds idiots sevi uzskata par baigo blogeri un viņam simpatizē teroristi, tad tā jau ir cita lieta…

 4. Интересно, а сам автор разве не пропагандист?! Как ловко Гиртс жонглирует словами. Вот сразу все жители Донбаса у него вдруг стали террористами. С чего это вдруг?! Зачем надо врать? Перефразируя того же блогера Грэмма: в Латвии свобода слова есть везде, за исключением портала Латвиешу авизе.

 5. Mani izbrīna šī liekulīgā/melīgā atieksme . Nav svarīgi ka RT ir propogandas kanāls svarīgi ir tas ka G.Filipss ir vien no tiem rietumu žurnālistiem kas rāda vienu no viedokļiem par to kas notiek Donbasā (tur notiekošajam protams ir daudz aspektu un neviens no tiem ņemot atsevišķi nav pilnīgs/korekts)! Tā pat ari par noteikošo pēcPadomju Baltijas valstīs tostarp arī Latvijā.

  P.S. Kas ir Edvards Lukass ? Nekad nav dzirdēts.

  • piebilde ……. vietējie ir gatavi atvertu muti klausīties tos kas viņus slavina (Lukas utt) bet kad kāds izsaka viedokli pretēju ‘patīkamajam’ kā pimēram Forbes žurnālists nedēļu atpakaļ tad sākas GAUDOŠANA

  • Acīm redzami Tev RT propagandas kanāls jau smadzenes izskalojis tik tālu, ka neatškir, kurš žurnālists, kurš provokators

  • 1. Šī konkrētā persona nav žurnālists, bet vienkārši blogeris. Tad jau tik pat labi es sevi varētu pasludināt par žurnālistu un tevi vainot pedofīlijā. Vai tad mans viedoklis būtu jāuztver, kā vienkārši “cits skatpunkts”?
   2. Gājiena laikā šis cilvēks nevis nodarbojās ar žurnālista pienākumiem, bet gan trulu provokāciju. Jums pašiem patiktu, ja 9.maijā kāds purns bāztos virsū un nepārtraukti jūs apsaukātu par izvarotājiem?
   3. Šī persona ir kremlins. To pierāda jau tas, ka viņa atbalsts Austrumukrainas “separātistiem” organiski korelē ar atbalstu putinismam (arī Krimas aneksijas jautājumā). Tas jau vien parāda, ka viņš lieliski saprot, ka notiekošais Austrumukrainā ir nevis kaut kādas brīvības cīņas, bet gan centieni atdalīt no Ukrainas teritorijas un tās pievienot Krievijai. Tas ir vistīrākais lielkrievu šovinisma atbalsts. Un tas ka šī persona piedalās propogandas farsā, to maskējot ar falšiem apgalvojumiem, parāda, ka no viņa žurnālists, tāpat kā no Staļina, Māte Terēze.

 6. Tādus Latvijā arī ielaiž – tad jau labāk uzreiz Pleskavas desantniekus (vismaz palielināsies dzimstība…). Bet varbūt mums ir ārlietu ministrs? vai ministriņš…( ar mazo).

 7. pirms ielaist Latvijā, lai uzrāda spravku no psihenes…
  kā nekā “ideoloģiskā fronte”… 🙁
  Citādi ingliš pasaule tiešam noticēs, ka te pārtiek no urlām…

Draugiem Facebook Twitter Google+