×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Hermīne, Estere
Svētdiena, 15. jūlijs, 2018
10. oktobris, 2014
Drukāt

Ja partijas izvēlēsies Straujumu, “man iebildumu nebūs”. Saruna ar Andri Bērziņu (10)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Pēc vēlēšanām “Latvijas Avīzes” redakcijā viesojās Valsts prezidents ANDRIS BĒRZIŅŠ, kurš sniedza savu vērtējumu par jauno 12. Saeimu un dalījās pārdomās, kā veikt valdības sastādīšanu. Ar prezidentu sarunājās Voldemārs Krustiņš, Guntars Kļavin­skis, Māris Antonevičs un Egils Līcītis.

V. Krustiņš: – Tātad jaunnedēļ partiju pārstāvji pēc kārtas ierodas pie jums. Ko Valsts prezidents jaunu grib uzzināt no politiķiem? Viņi taču 4000 un arī vairāk zīmēs devuši tautai solījumus – vai pēc vēlēšanām tajos kas mainījies?

A. Bērziņš: – Tagad solījumi ir praktiski jāsalāgo ar reālo dzīvi. Šonedēļ politiķi lai izrunājas paši savā starpā, ar ko un kā kopā gribētu solīto izpildīt. Pirms vēlēšanām izskanēja vārdi, bet ar tiem lielu nākotni neuzbūvēsi. Jāseko darbiem.

– Jūs neticat viņu vārdiem? Pirmsvēlēšanu solījumiem diskusijās?

– Nē, es tikai saku, ka uz tādas bāzes nevaru izdarīt secinājumus. Jāredz konkrētus partiju priekšlikumus. Kaut vai par virzītajiem premjeru kandidātiem. Tie, kas tika nosaukti pirms vēlēšanām, bija lokomotīves, bet ne visi – reāli uz premjera amatu pretendējoši cilvēki. Un te vēl kāds nemitīgi piesauc Eiropas praksi, kad partijas vadītājs pats ir premjera amata kandidāts un pats piedalās vēlēšanās. Bet Latvijā tā galīgi nenotika!

– Vai jums ir pierādījumi un pārliecība, ka Straujumas kundzes valdība būtu tā, kas atjaunotu uzticību varai, valdībai, par kuras zudumu tik daudz ir runāts? Šim tematam vajadzēja būt galvenajam, par ko runāt jau priekšvēlēšanās, taču darāmo izvairījās apspriest. Bet tika taču signalizēts, ka tauta neapmierināta, uzticība varai sarūk!

– Man ir cieša pārliecība, ka Straujumas kundze visu, ko dara, dara no sirds un godīgi. Un ja nākamā koalīcija izvēlēsies viņu par valdības vadītāju, man iebildumu nebūs. To es droši saku.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Sudrabu par premjeri bet berzinu un straujumu uz pansionatu pietiek to abu boksteresanas kauns par abiem diviem pasiem butu jasaprotas aiziet vai nu referendumu par straujumas atbrivosanu.

 2. cienitais virssēdētāj Atbildēt

  Ko jus kungs varat vai drikstat-jus neesat tautas vēlēts prezidents

  • var tik apbrīnot... Atbildēt

   Kamēr daļai cilvēku ,arī valdošajās aprindās būs vecišķa domāšana ,nekas nemainīsies .Bailes ir trakākais ,kas var būt ”vilku gaidot nākam no meža”.

 3. Žurnālistiem Bērziņam vajadzēja pajautāt: Cik simtus miljonu valsts budžetam izmaksāja premjera Dombrovska ”uzmešana”, kurā viņs bija, ja ne iniciators, tad līdzdalībnieks noteikti. Visādā ziņā vesels gads tausaimniecības attīstībā zaudēts.

 4. pavisam slikta izvēle. Atbildēt

  Pavisam slikta izvēle.Jābūt trakiem, ja var vēlēties kaut ko tādu

 5. “Jāizdara attiecīgas izmaiņas likumdošanā, bet gudrās galvas ne visai grib tās lietas kustināt”. Gudrās galvas grib lielās algas par neko, braukt ar dārgiem auto un izbaudīt visus dzīves labumus, aizmirstot, ka valstī ir milzum liels bezdarbnieku skaits (kas nebūt nav dzērāji, sliņķi un degradējušās personas), trūcīgas, mazturīgas ģimenes. Bet gudrās galvas izliekas to nemanām, nezinām un “ne visai grib tās lietas kustināt”.

 6. pavisam slikta izvēle Atbildēt

  lēnuma, kā vienmēr iesāks ar”tātad”…, tad bremzēs, atkal kaut ko izmocīs, tad stostīsies un bremzēs….
  Nevajag aizmirst, ka Bērziņš viņu atbalstīja, pieņemot šo amatu. Nez, kaut kas jau tur ir, ka viņš to tā aizstāv. Vai tad trūkst jaunu, daudzsološu, harizmātisku politiķu šim amatam? Tante jau paveca, arī vizuāli nepārliecinoša, izteiksmes veids un runas manieres…. Varbūt laiks pievērsties mājai un mazbērniem, dot vietu piemērotākam, enerģiskākam kandidātam?

 7. slikta izvēle,prezidenta kungs! Atbildēt

  lēnumai vārdi plūst kā no rudās mutes, tikai, diemžēl, darbi ir tādi kā citadeles uzdāvināšana blēžiem ,medicīnas nolaišana līdz bezdibenim,tautas nesadzirdēšana kā kurlajam ,savas kabataspiepildīšana vēl trakāk kā oligarhiem,,nekāda redzējuma tautas naidošanas izbeigšanai,utt,ujp, ,viņas parija visu pērksavam atbalstam /zaķis/

 8. ļoti slikta izvēle

 9. Nekadu straujumu pietiek ar so neinformeto un neziniti tad jau uzreiz referendumu par sis saeimas atlaisanu kauns par tadu vecu ka ari par to (celo )izrunasanos par veletajiem vinai vajadzeja but pateicigai kad vel ieveleja nevis nozakat veletajus.

Draugiem Facebook Twitter Google+