×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
14. janvāris, 2016
Drukāt

Kā vērtējat prezidenta lēmumu valdības veidošanu uzticēt Kučinskim? (25)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Māris Kučinskis

Vakar Valsts prezidents Raimonds Vējonis valdības veidošanu uzticēja Mārim Kučinskim (ZZS). Kā šo prezidenta izvēli vērtē pašvaldību vadītāji?

Aivars Okmanis, Rundāles novada domes priekšsēdētājs: “No pašvaldību viedokļa Māris Kučinskis kā cilvēks nav peļams, visi viņu labi pazīst. Daudzus uztrauc ilgais meklējumu ceļš, bet patiesībā tur nekā traka nebija. Straujumas gāšanas laiks bija daudz ilgāks, ja abus laikus saliek kopā, tad gan galva jāsaķer. Kopumā daudz kas ir zaudēts, vēl jo vairāk tāpēc, ka īstenībā neziņas laiks turpinās, jo vēl jau nav zināms, vai Kučinskis Saeimā salasīs vajadzīgo balsu skaitu. Tikmēr daudzas vajadzīgas lietas, ieskaitot Eiropas naudas apguvi, kavējas.”

 

Andris Vaivods, Līvānu novada domes priekšsēdētājs: “Pirmkārt, paldies Mārim par drosmi uzņemties smagos premjera pienākumus laikā, kad valda tik ļoti liela nenoteiktība. Otrkārt, paldies Raimondam Vējonim, ka nosauca Kučinska vārdu. Prezidenta izvēle ir pareiza, tā saka arī mūsu iedzīvotāji. “Vienotība” nerēķinās ne ar valsti, ne ar savas partijas cilvēkiem. Viss sagruvis no partijas iekšienes, kaut kāds ūnikums. Kopumā tā situācija jau bija nonākusi līdz izmisumam. Jaunieši man jautāja: kas notiek mūsu valstī? Par Māri teikšu tā – viņš ir iniciatīvas cilvēks, nesēdēs mierīgi, neļaus ministriem patvaļu, centīsies sakārtot lietas, arī tās, kas ļoti ilgi nav risinātas. Ļoti zinīgs, prot ieklausīties gan speciālistos, gan politiķos, gan sabiedrisko organizāciju pārstāvjos. Ar lielu darba pieredzi pašvaldībā, ministrijā un Saeimā. Ļoti labi noderēs viņa politiskā diplomātija, jo premjera amatā nāksies strādāt ar ļoti dažādiem politiķiem.”

 

Jānis Baiks, Valmieras pilsētas domes priekšsēdētājs: “Tā kā arī es no “Vienotības” tiku virzīts premjera krēsla virzienā un biju tai procesā iekšā, pagaidām atturos vērtēt gan Valsts prezidenta izvēli, gan viņa nosaukto ZZS pārstāvi Māri Kučin­ski. “Vienotības” frakcijā un valdē diskutēsim par to, kas un kā īstenībā noticis un kā rīkosimies tālāk. Jāizsver, kā labāk sasniegt mērķus – strādājot valdības koalīcijā vai strādājot opozīcijā.”

 

Aleksandrs Bartaševičs, Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs: “Šajā konkrētajā situācijā gandrīz vai jebkurš nosauktais politiķis premjera amatam būtu vērtējams pozitīvi. Tiesa, “Vienotības” virzīto Kārli Šadurski es gan pozitīvi nevērtēju. Savukārt Māris Kučinskis nav tas sliktākais kandidāts, kas līdz šim premjera amata sakarā ticis minēts, varbūt pat labākais. Es viņu labi pazīstu – gan kā bijušo Valmieras galvu, gan kā pašvaldību ministru, gan kā Latvijas Lielo pilsētu asociācijas izpilddirektoru. Novēlu Kučinskim neietekmēties un lēmumu pieņemšanā vadīties pēc racionāliem principiem. Tā es saku tāpēc, ka, iespējams, viņu ietekmē Nacionālā apvienība.”

 

Agris Petermanis, Nīcas novada domes priekšsēdētājs: “Es teikšu tā, kā latviešu zemnieks sacījis senos laikos – Dievs augstu, kungs tālu, pašam vien galā jātiek. Tā arī mums, pašvaldībām. Jāstrādā, lai arī kādi cilvēki nonāk augstajos krēslos. Ko tur iepriekš zīlēt, gan jau laiks rādīs, kas un kā būs.”

 

Aivars Lācarus, Talsu novada domes priekšsēdētājs: “Beidzot prem­jera amatam kāds ir nominēts, Valsts prezidents izvēli izdarījis, tā jārespektē. Patiesībā abi pretendenti uz augsto amatu – gan Māris Kučinskis, gan Kārlis Šadurskis – ir interesanti politiķi. Kučinski pazīstu pietiekami labi, viņš startē ar jaunām cerībām, un arī mums, pašvaldībām, nu ir jaunas cerības. Lai veicas!”

Pievienot komentāru

Komentāri (25)

 1. Kā var vērtēt prezidenta lēmumu, ja viņš sola vienu, bet dara citu? Tas nozīmē, ka viņa darbībā
  teicienam “vīrs un vārds” ir tukša skaņa. Lūk, arī vērtējums!

 2. Valdi, Laimdotas, Māri nāk un iet, bet valstī joprojām valda tie, kas Centrāltirgū kūrē kontrabasu …

 3. Ko ta artuss saeimas operators neko nav izracis???

 4. Nu ko, Rizhaa laikam apkezijusies ne pa jokam un sataisijusi su… visa valsti..
  Protams mes, klat neesot, visas nianses neiznam, bet pa okupacijas gadiem, kuri laikam arvien vel turpinas parveidota veida ar kazokus nomainijusiem komunistiem, esam iemacijusies lasit starp rindam un spriest pec darbiem/ nedarbiem un rezultatiem. Bet tie rada, ka laikam jau viltniece gribeja but par prezidenti, tapec palaida garam piedavajumu but par ministru prezidenti. Ka redzam, nesanaca ne 1, ne otrs. Kas liecina par vairak ka vaju strategisko domasanu partijai ka tadai, kura budama lielaka, nu jau palikusi par uz opozicija paliksanas slieksna. Ko ar partiju var paveikt 1 neadekvata persona un vesels bars aunu, kurus ta regule..
  Faktiski izskatas, ka “Rizhaa” ir nospelejusi “sarkanzemnieku” labaa.. Varbut cer pariet uz turieni, par nopelniem?
  Bet ko teikt par Kucinski, kurs tur nonaca tikai un vienigi Vienotibas vadibas tupuma del?
  Vai tad esam aizmirsusi, ka tas ir skelists un ka zalsarkano sefs ir par ruslandi?
  Un tas, ka vins jau deklareja, ka uz Latvijas 100 gadi nav ko ceret uz latviesu valodu Latvija, laikam neparprotami norada komunistu virziena konsekventu turpinasanu.
  Ta ka lidz istai neatkaribai mums vel talu…

  • Pats sūds un grābsties gar tiem, cita prāta tev nav, kā nomelnot stipru personību. Ko tad Solvita sliktu ir nodarījusi valstij? Tev nav pierādījumu. Ja ko sliktu nodarīja Vienotība valstij, līdzatbildīgi NA un ZZS, par 100% un nav ko melst, jo viena partija nevar pieņemt lēmumu. Solvitai nav nekādu nopietnu kompru, par ko viņu nosodīt, tādēļ “trollis” ārdies kā prātu sajaucis, galvu saspiedīs durvīs.

 5. Man, patiesībā, vienalga, kas tur pa tiem kabinetiem jāsies, nav jau jēgas visam tam.Viss pakļauts kaut kādām personīgām kabatā, valsts vajadzīga lai būtu, kur deklarēties.

 6. Mums jau reiz bija “tautsaimnieks” – banksaimnieks, apsmiekls. Te nu otrs “tautsaimnieks” esot. Labāk būtu likuši Šķēli no jauna – atgriežas, lai strādātu un sagrautu vēl vienu sporta pili Kr. Barona ielā un turētu 15 gadus kā graustu – tautsaimnieks Šķēle.

 7. Jau lauksaimniecība ir viens dubults nodoklis – kulaku nodoklis, būs sodi, ja tu nevari tikt pie zemes apstrādāšanas, atņems un padzīs kā krievu laikā kulakus. Tā pati sistēma, Komunuistsi Brigmanis un Lembergs, Dūklavs, Straujuma, nu un ko teikt par Kačinsi – Kučinski – tas pat komuņjaga, labi pārzina KULAKU NODOKLI.

 8. Vērtēju kā černenko veci. ZZS nav kadru – tādus vien berziņus Nr.1, Nr.2 virza, lai labāk manipulēt.

 9. Skumji, ka Latvijā nevarēja atrast nevienu jaunu, spēcīgu cilvēku ar labu tautsaimnieka izglītību un svešvalodu zināšanām! Neticu, ka tādu nav! Vai nevienam vairs nav drosmes uzņemties šo darbu. Bija atkal jāizvelk no pažobeles apputējuši eksemplāri un jāpiedāvā vadīt valsti…

 10. Un tagad par nedaudz citu Postu! Nesen biju mājās, Latvijā! 8 gadus nebiju bijis mājās, Ziemassvētkos! Jums visiem, tam pašam Dimantam, Duļevskai un citiem locekļiem! Man ir, bija šoks! Kā Latvija, Rīga ir Pārkrievojusies! Mēs Latvieši, Latvija, Jūs tur tie, kuri cīnās par saviem krēsliem, labi apmaksātajiem amatiem! Jūs esat itkā nemanot, Aizlaiduši visu Postā! Krievu televīzijas lāsts ir Okupējis, pārņēmis visu Latvijas redzamo tv kanālu klāstu! man bija pretīgi ieslēgt tv. Vieni krievu kanāli! Un pa vidu, pus stundu reklāmas! 3-4 Latvieši kanāli. Vājprāts! Krievi dzīvo Latvijā, kā paradīzē! Viņi noteikti ir laimīgi ar visu pieejamo krievu tv kanālu klāstu! fantastiski! Un visur, kur uz ielas nesper soli, vieni krievi apkārt! Protams lielajos tirdzniecības centros lielākā daļa pircēju vieni krievi! Un maksāt spējīgi! Biezi! Un jums visiem, ar deķi galvā, vai mici, Jūs esat to pieļāvuši, ka krievi ir Okupējuši Noteikti visus masu mēdijus!
  Kaut kur Rīgā redzami uzraksti, krievu vārdi, nosaukumi, ar Latviskiem burtiem! Bet tv ir Pilnīgi Okupēts, Pilnībā pārņemts, Krievu Separātistiem! Vēl tāds sīkums! Piemēram, man riebjas, kāpēc Latviešu sienas kalendāram, ar skaistiem Rīgas skatiem, kalendārs ir Pilns ar krievu vārdiem!!! Un kāpēc vispār ir redzami, publicēti Latviešu kalendārī krievu vārdi??? Pat mēnesim blakus rakstīts krievu valodā, arī nedēļu dienas! Kāpēc man Latvietim ir jāskatās uz Latviešu kalendāri, kurā puse ir krievu vārdu dienas! Cenšoties ieraudzīt Latviskus, Latviešu tautai tuvus, patīkamus vārdus. Bet šīs šausmas, par ko ir pārvērsta Latvijas tv ikdiena ir Pilnīga Okupācija! Gatavojaties! turki, afgāņi iebrauks, Pirmā valoda būs jāmācās viņiem krievu valoda! Krievi viņiem to mācīs! Nejau Latviski. Jo darbu nedabūsi, ja nezināsi krievu valodu. Strādnieka darbu. Zināsi krievu, Latvieši tevi sapratīs! Esot tagad nesen mājās, man bija šoks, Cik Milzīgi daudz ir krievu visur, kur neskaties!

 11. Un tie kuri tagad cenšas visu sabojāt, tā pati Āboltiņa, Sudraba kautko izsakās, Bondars gaišreģis. Kautkā nemana kranci no suņa būdas! Tas laikam ar video montāžu nodarbojas. Klauns! Tie visi, Jūs traucējiet, Beidzot rast Nepieciešamo Progresu, Latvijas atkopšanās, atrodot pareizās sliedes, kurās iebraukt un Beidzot sākt Ekonomisko, Labklājības att.!

 12. re, Āboltiņa jau piedraud, ka valdības veidošana būs garš un ilgs process! Un šodien klausoties Sastrēgumstundu, pēkšņi pamožas Kampars, karotājs, lielais bīdītājs, sakārtotājs! Viņu vajag tūlīt pat iesēdināt Ministru Prezidenta krēslā un ar Latviešiem ar rungu rokā, Piedraudēt! Lai Mēs šajā gadā beidzot redzētu un justu, Visa Latviešu tauta Latvijā, Beidzot ilgi gaidītās Ekonomiskās pārmaiņas! ņem valdi un rīkojies!!! Kā viņš teica šodien: ka, viss to ko darījusi iepriekšējā valdība ir jāmaina un pavisam savādāk jārīkojas! Tagad viņi, Kampari, Āboltiņas, kā izbadējušies suņi, raus gaļas gabalus katrs uz savu pusi! Ak jūs Mums šitā, tad Mēs jums tā! Bet sevī iekšā Nemaz Nedomājot par Galveno visu šo Jēgu! Beidzot būvēt augšā Latvijā Nesagaidīto Neatkarību! Ekonomiski mēs taču esam atkarīgi no EU/Briseles maciņa!

 13. Tagad sitot kulaku galdā, gribas uzprasīt Vienotībai, ar Āboltiņu priekšgalā: vai Jūs vispār esat iedomājušies Eiropejisku, Ekonomiski spējīgu Latviešu zemi? Vai kautkādu neizdevušos Neatkarību! Piedevām, Latviešiem savā vienīgajā zemē, Vienīgajās mājās uz šīs Zemeslodes, vajadzēs klanīties, pakļauties, visam piekrist, ar visu samierinoties musulmaņu, islama, karsto Dienvidu zemju tautām! Atbraucējiem.

 14. ................... Atbildēt

  ar komunisma ekonomiku, kad naudu nepelna, bet dala………jūs taču redzat, kas notiek krievijā, lielisks piemērs

 15. Un cik tālu Kučinskis aizgājis no Šķēles ietekmes? Varbūt kalpos diviem kungiem -Aivaram un Andrim?

 16. OMI nomainīs OPIS….. Pilnīgs murgs. Jājautā vai Vējonim ar galvu viss kārtībā ???

 17. Randy, Latvija & BR-Deutschland, €U Atbildēt

  Veel viens ‘Mr. Nothing special’! Kauns Latvijai!

 18. Tad jau labāk vajadzēja atstāt Straujumu,jo viņa pat spēja turēties pretim Āboltiņas diktātam.
  Bet Solvita dabūja pati,kā izcūkoja Straujumu,pa sēdvietu ar zābaku ko bija arī pelnījusi shēmojot līdz vājprātam.
  NEBŪS JĒGAS /zvēru!/ no Kučinska.Arī ES valodas neprot,faktiski tāds sovjiets.Strādāšot ar tulku ???21.gs.!!!Straujuma PATI runāja angliski kaut ne perfekti.Nu un kur tad Hūte aizmugurē !?
  Augulis par SM ministru.Nu svētā kaza,kur vēl ko stulbāku !Tad jau es varu būt NATO ģen.sekretārs!
  VISO)S atbildīgos amatos tiek stumti visģļēvākie analfabēti no ZZS lai Hūte var darīt superrebes un zagt.Nebūs nekādas jēgas arī no šīs valdības un miera arī nebūs.

 19. Zudusi cerība,ka mums ir visas tautas prezidents…diemžēl iepriekšējā klons,tikai frišāks,bēdīgas izredzes turmākajiem gadiem….

 20. Mūsu vispārējā bardakā nav svarīga prezidenta izvēle – būs premjers Kučinskis vai Pučinskis,viss turpināsies kā līdz šim… No ES un NATO bedres ārā netikt…

  • Ilgi gan esi dzēris stiklu tīrītāju,jo ko tu un Latvija darītu bez ES miljardiem ceļiem un kultūrai u.c. Ceri,ka Raseja kurai nav savu ceļu tevi sponsorēs? Un bez NATO te sen jau būtu atpakaļ krievu zaldafoni kerzas zābakos un tu tupētu uz krāsns ar aizlīmētu muti ! Nelietis !

   • Sorry,tiešām nezināju,ka pa ES miljardiem Latvijā uzbūvēti Eiropas standartiem atbilstoši autobāni,ka par tiem pašiem miljardiem Latvijā kultūra zeļ un plaukst – ir Eiropā populāri rakstnieki,populāras grupas u.t.t.To izdomāt var tikai Tvaika ielas palātās…

 21. Novēlu Kučinskim veiksmi šajā grūtajā brīdī un nelokamu mugurkaulu. Lai veicās

 22. Apsūnojušie!

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Gaļa paliek gaļa!

Saeimas deputāts Jānis Dombrava savā rakstā “Ārvalstu studenti – kebabu cepēji” portālā “Delfi.lv” vērš uzmanību uz ārvalstu studentu īpatsvaru Latvijā – kopš 2012. gada trešo valstu valstspiederīgo studentu un apmaiņas studentu skaits esot pieaudzis piecas reizes  – no 696 līdz 3397. Politiķis apšauba, ka visi ārvalstu studenti patiešām ierodas Latvijā studēt. Viņaprāt, daudzi studijas izmanto vien kā aizsegu, lai varētu mierīgi dzīvot un strādāt Eiropas Savienībā. J. Dombrava raksta: “”YouTube” ir atrodami daudzi video, kur indiešiem un pakistāniešiem tiek piedāvāta iespēja viegli un lēti ieceļot Eiropā, kļūstot par “studentu” Latvijā. Šajos reklāmas video tiek pausts, ka Latvija apstiprina 99,3% no visiem pieteikumiem. Vienkāršiem vārdiem sakot, ja esi pakistānietis un gribi braukt uz Eiropu pelnīt ar kebabu cepšanu, tad ir jābrauc uz Latviju, jo te visus ņem pretim bez liekām pārbaudēm.”

Izvēloties atpūtai peldvietu, galvenokārt domāju
Draugiem Facebook Twitter Google+