×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
29. janvāris, 2015
Drukāt

Viņš un viņa

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pirmizrādi piedzīvojusi pagājušajā rudenī Toronto kinofestivālā, Rīgā startē Fransuā Ozona jaunākā filma “Jaunā draudzene”.

Klēras dzīve nonākusi emocionālā strupceļā. Kopš jaunā sieviete sevi atceras, visus savus piedzīvojumus viņa dalījusi ar Lauru, taču pēc draudzenes nāves iestājies tukšums. Kopš Klēra apsolījusi vienmēr rūpēties par Lauras mazo meitiņu un vīru, viņas dzīvē iestājas jauns pavērsiens – viņa atklāj, ka labākās draudzenes vīrs, cenšoties mazajai meitiņai Lūsijai iemānīt piena pudelīti, velk mugurā sieviešu drēbes, velk parūku, kā arī lieto kosmētiku, turklāt ne jau pirmo reizi viņš apzinājies, ka daudz labprātāk būtu piedzimis sievietes veidolā… Jā, tieši tādu stāstu savai jaunākajai filmai izvēlējies Fransuā Ozons, uz lielā ekrāna adaptējot Rutas Rendelas darbu un pievienojoties Pedro Almodovaram (“Dzīvā miesa”) un Klodam Šabrolam (“Ceremonija”), kuri jau pirms viņa par interesantu atzinuši šīs britu rakstnieces daiļradi.

Apzināti koķetējot ar sabiedrības vidusslāņa svētajiem grāliem, Ozons kārtējo reizi pēta seksualitāti, un šoreiz viņa uzmanības centrā ir vīrietis, kurš par visu varu cenšas būt sieviete. Kad Klēra savam vīram atklāj, ka atjaunojusi attiecības ar sen piemirstu draudzeni Virdžīniju – par to savos sievišķības mirkļos pārtop Dāvids –, Žilam nerodas nekādas aizdomas. Tās rodas pēc neveiksmīgiem meliem, kad abiem nākas sadomāt jaunus melus, kas īsti notiek aiz Dāvida nama durvīm, un tad jau maisam gals ir vaļā, jo, piedzīvojot katarses brīžus lielveikala sieviešu apģērbu veikalos un kādā provinces naktsklubā, kas orientēts uz netradicionālajām minoritātēm, izlaužas visdažādākās emocijas, ko gan aizēno Lauras tēls.

Psiholoģiski pētījumi Ozonam vienmēr patikuši, un šoreiz viņš iet pa ceļu, ko ar trillera elementiem ne reizi vien izspēlējis arī Alfrēds Hičkoks. Un, no krāsu paletes nežēlodams viskošākās krāsas un nezaudēdams ironiju, Ozons apcer aizliegtā augļa saldmi, kas pārvēršas par neticamu piedzīvojumu pavadītu varoņu izzināšanu, skatītāju aizspriedumiem jau pēc definīcijas uzliekot aizliegumu. Un vilinot arvien dziļāk varoņu personīgajās peripetijās, piedāvā arvien jaunus notikumu pavērsienus, ko tīrā komēdijā, visticamāk, savas karjeras ziedu laikos – 70. gados – ar krietni lielāku aizrautību apspēlētu Ņujorkas intelektuālis Vūdijs Allens.

UZZIŅA:

“Jaunā draudzene”/”Une nouvelle amie”/”The New Girlfriend”

Francija, 2014.

Režisors: Fransuā Ozons

Lomās: Romēns Durī, Anaisa Demustjē, Rafaēls Personazs, Izilde LeBesko

No 30. janvāra “Splendid Palace”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+