×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Astra, Astrīda
Trešdiena, 15. augusts, 2018
1. februāris, 2017
Drukāt

Viņš zina, ko darīs X stundā. Saruna ar zemessargu Gati Zamuru (31)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

“Mūsu uzdevums ir panākt sajūtu, ka Baltijas valstis pretinieks redz kā lielas problēmas,” saka Zemessardzes 17. Pretgaisa aizsardzības bataljona vecākais zemessargs GATIS ZAMURS. Viņam iepriekš nebijis domas saistīt sevi ar militārajām struktūrām, tomēr notikumi Ukrainā pamudinājuši iestāties Zemessardzē. Ikdienā viņš strādā par izpilddirektoru organizācijā “Latvijas koka būvniecības klasteris”. Pirms mēs sākam sarunu, G. Zamurs uzsver, ka viss, ko teiks, ir viņa personīgais viedoklis un ar to viņš nepārstāv Zemessardzi vai kādu citu organizāciju.

 

Kāpēc nolēmāt iestāties Zemessardzē?

Lēmuma racionālā daļa pirms pusotra gada bija saistīta ar notikumiem Ukrainā. Saprotams, ka Ukraina nav tālu, kas līdzīgs var notikt ar mums. Liela daļa cilvēku izvēlas to ignorēt. Esmu dzīvojis Francijā, taču savu tālāko dzīvi saistu ar Latviju. Varbūt ārzemēs ir skaistāk, labāk, sakārtotāk, ir pārticīgāka dzīve, tomēr tur man laimes hormons nerodas. Latvija ir mana dzimtene – ja šeit dzīvoju, tad man jādod savs pienesums valstij. Lēmuma emocionālā daļa ir saistīta ar to, ko esmu lasījis vēstures grāmatās, – karus neuzvar armijas, bet gan tautas. Zemessardze ir veids, kā iesaistos sabiedriskajos procesos. Es nevis internetā spiežu pogas “patīk” un “dalīties”, bet veltu laiku sevis trenēšanai un izglītošanai. Man arī ir sapratne, ko darīšu valsts apdraudējuma situācijā. Uzskatu, ka mūsu aizsardzības mugurkauls ir profesionālais dienests, bet Zemessardze ir tautas attieksmes spogulis. Mūsu pretiniekam Zemessardze ir kā viņa jaunībā salauztais celis. Viņš zina, ka tas sagādās problēmas visas dzīves garumā, kuras viņš nevar atrisināt un ignorēt.

 

Un kāda būs jūsu rīcība tā saucamajā X stundā, ja tāda pienāktu?

Būšu gatavs un zināšu, ko darīt – māku rīkoties ar ieroci, man ir sapratne par militāro taktiku, būšu savā bataljonā un sekošu vadības norādēm. X stunda ir emocionāls apzīmējums, jo mūsu darbības būs atkarīgas no apstākļiem – vai tā būtu došanās konvencionālā kaujā vai partizānu kara stratēģija vai kas cits – to nezinām. Mums nav jāstāv malā, neviens cits kā mēs paši sevi neaizsargāsim. Cerams, ka nekad nepiedzīvosim X stundu.

 

Ko mēs varam mācīties no Ukrainas pieredzes?

To, ka valsts aizsardzība nav ārpakalpojums. Ir tā saucamā 5. panta sekta, kuras pārstāvji skandē to un domā, ka mums pašiem nekas nav jādara, jo risinājums ir ārpusē. Bet Ziemeļatlantijas līgumā ir arī 3. pants, kas nosaka, ka katrai NATO dalībvalstij jārūpējas par savu aizsardzību. Dzīvojam nestabilā pasaulē, un mūsu uzdevums ir būt pēc iespējas sagatavotākiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (31)

 1. Katram cilvēkam ir tiesības izteikt SAVU viedokli! Atbildēt

  Katram cilvēkam, arī Zemessargam, ir tiesības izteikt …SAVU viedokli!
  Respektēsim to,
  bet katrs domāsim ar …SAVU galvu par notiekošo Latvijā un pasaulē!

 2. Kasčejs Bessmertnajs Atbildēt

  Politisks pasūtījums. Virsrakstu var nedaudz palabot: “Viņš zina, kā dabūs galu X stundā.” Bet tagad nopietnāk. Ja jau tagad pretendē uz gandrīz ekspertu (rakstā viegli atšifrēt) ar skatu uz politisko karjeru, lai atbild, kādas trīs galvenās kļūdas pielaida Doneckas un Luganskas Tautas republiku vadība 2014. gada pirmajā pusē, jo nespēja pilsoņu karu pavērst sev vēlamajā virzienā? Jautājums domāts plašākam lokam, ne tikai zemessargam iesācējam. Vēl vairāk, diemžēl neesmu dzirdējis un lasījis nevienu, atkārtoju, nevienu kaut cik jēdzīgu analīzi par minēto tēmu latviešu valodā. Tikai kviekšanu.

  • 2.Pasaules karu uzsāka Krievija kopā ar Vāciju Atbildēt

   Ukrainā nenotiek pilsoņu karš! Tur pret ukraiņiem karo Krievijas armijas karavīri, kuri tēlo vietējos ogļračus un traktoristus. Šis karš pierāda, ka krievs ir slikts karavīrs. Krievs ir salīdzinoši vienkārši uzvarams. Viņi spēj ņemt tikai ar masu. Bet viņu masa un vate pamazām beidzas.
   3 galvenās kļūdas: 1. kļūda – krievi okupēja Krimu; 2.kļūda – krievi okupanti iebruka Ukrainā; 3.kļūda – joprojām nav gāzts 1,5m garais kara noziedznieks Putins Huilo.

 3. Pieteikums karjerai ir gan,Rīgā redzēju pie zemessardzes mājas ne vienu viendesmitu ar mašīnām,bet jēga? Ja būtu kaut minimālā nojēga par karu tad saprastu ka X dienā sakaru nebūs un “salauztais celis”
  kulsies no Ikšķiles uz Vienības gatvi pēc ieročiem,kuri saprotams ( tāds ir karš) būs bloķēti. Jo Kremlis neļauj turēt ieročus mājā,kur nu vēl ar pretgaisa ieročiem ,kas Pleskavas desanta helīšus varētu bremzēt.
  Jo cita agresora taču nav vai ne? Un cerams ka X stundas nebūs un šādi prātvēderi varēs gadiem muļķības vervelēt ,štābus ,korpusus un ko vēl ne “organizēt” ,bet ekipējums stāvēs “centralizēti ,jo Kremlis jau savādāk neļauj.Latvijā taču neviens neatzīs somu pieredzi ar zemessardzi un Šveices piemēram.

 4. paaraak daudz skalji bazuunee par muusu vienreizeejamaam kaujasspeejaam , viss tiek kraasots ljoti optimistiskaas /reizeem liekas ka shis optimisms ir bezatbildiiba pret sevi un sevis mierinaashana- nekas vairaak/ kraasaas. Dievs dod lai taada Xstunda nepienaak…..krievi gan taa nedomaa, vinji ieksheeji ir tam gatavi jo Latvijas vaards vinjiem neko nenoziimee, vajadzeetu izdariit secinaajumus uz ko vinji ir gatavi un cik lielaa meeraa/ tas ir ljoti svariigi/. ir sajuuta ka taa muusu militaaraa doktriina ir paaraak samaakslota un vaardi var nesakrist ar darbiem/ viss notiek veeleejuma izteiksmee/, tas vnk nepaarliecina….

 5. Puisītis blato.No Zemessardzes liela sajēga šim fruktam nav,bet pamatā visam doma par politisko karjeru.

 6. Pirmas 3 kartas subjekta virziena un tad bus redzams kas kurs ir…

 7. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Lai valdītu pār cilvēku, atliek viņu tikai iebiedēt, jo – bailes vienmēr bija un būs pats drošākais cilvēku krāpšanas un paverdzināšanas līdzeklis.”

  Un, arī: “Pasaule pazudīs nevis no tā, ka ir pārāk daudz cilvēku, bet tādēļ, ka ir daudz necilvēku.”

  =======

  Mediju ziņa (2015. gads): “ASV bruņotie spēki, kas ir izvietoti Austrumeiropas sabiedroto valstu teritorijās (tajā skaitā – arī Latvijā, Lietuvā un Igaunijā jeb Baltijas valstīs, kas gluži pamatoti tiek dēvētas un arī uzskatītas par NATO militārā bloka kontrolētās globālās teritorijas austrumu virziena “buferzonu”), ir gatavi dot prettriecienu Krievijas iespējamajai agresijai, negaidot NATO kolektīvās drošības procedūras iedarbināšanu, kas ir noteikta “Ziemeļatlantijas līguma” 5.pantā”, esot publiski “nācis klajā ar paziņojumu ASV vēstnieks NATO militārajā aliansē Daglass Lūts”. “Īpaši svarīgi ir tas, ka ASV Bruņoto spēku vienības, ieskaitot sauszemes, gaisa un jūras spēku vienības, jau ir izvietotas NATO Austrumeiropas sabiedroto teritorijā”, esot “norādījis šis “amerikas savienoto valstu” (ASV) valdības ārlietu resora augsta ranga ierēdnis”. «Mēs, ASV pārstāvniecība NATO un “amerikas savienoto valstu” (ASV) valdība, saprotam, ka lai tiktu piemērots 5.pants, ir jāgaida visu 28 sabiedroto akcepts. 5.pants nozīmē – lai katra NATO militārā bloka dalībvalsts sniegtu atbildi, bet – ASV ir pienākums reaģēt arī uz divpusējo principu pamata, neraugoties uz to, kas notiek Ziemeļatlantijas militārā bloka (NATO) padomē», esot “paudis ASV pārstāvis NATO blokā”. “Šāds politisks lēmums jau ir pieņemts un mūsu (ASV) spēki ir uz mūsu (ASV) interešu telpas austrumu robežām un paliks tur, kā sacīja prezidents Obama, tik ilgi, cik tas mums (ASV) būs nepieciešams”, esot “uzsvērti apgalvojis un atgādinājis šis ASV valdības augsta ranga pārstāvis”…
  ——-
  Mediju ziņa (2015. gads): “Valdības locekļi aiz slēgtām durvīm nolēma, ka tiks lūgta pastāvīga NATO militāro spēku klātbūtne Latvijā”, žurnālistiem sacīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma ( “V-“jenotība” ). «Mēs izvērtējām, kā tiek pildīti NATO “Velsas samita” lēmumi, un tie tiek pildīti saskaņā ar plānu – valdības ministri izskatīja šīs valsts pašreizējā “aizsardzības ministra” R. Vējoņa ( ZZS jeb “hūtes naftaspāķi” ) politiski atbildīgi vadītās “aizsardzības ministrijas” (AM) atbildīgo pārstāvju sagatavoto informatīvo ziņojumu par Latvijas dalību tā dēvētajā “ziemeļatlantijas līguma organizācijā” (NATO) pagājušajā gadā (2014.) un mēs piekritām, ka Latvija grib pastāvīgo NATO militāro spēku klātbūtni Latvijā un Baltijas valstīs», klāstīja premjere Straujuma. “Uz jautājumu, vai Latvija nosūtīs oficiālu lūgumu NATO militārā bloka vadības locekļiem, šī valdības vadītāja (Straujuma) atbildēja, ka šādu vēstuli iesniegs Latvijas “nacionālo bruņoto spēku” (NBS) komandieris kopā ar abu pārējo Baltijas valstu pārstāvjiem”…
  ——-
  MZ hroniskā ikdiena (2014. – 2017. gads): Šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “valstī” agonējošās LUMPEŅU “titulnācijas” totālas degradācijas un neatgriezeniskas pašiznīcināšanās marasms turpinās, VĒL JOPROJĀM. Tajā skaitā un īpaši jau derdzīgi – arī “reflektējoties” šīs pašreizējās SILES “valsts” varas SISTĒMAI verdziski pakalpīgajos un bezcerīgi truli “lojālparEJotiski orientētajos”, proāmurikāniskas deRmolibersatu militārhistēriskās propagandas zombējumu ikdienišķi masīvi tiražējošajos masmēdekļos…
  ——-
  .
  “Maitas putni KARU ķērca…”
  ( “latv(ĀN)ijas” SILES “valsts” versija 1.0.K )
  ( aktuālais prātuļojums – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Maitas putni karu ķērca” ~
  SILES rukšķu varza brēca:
  “Jeņķu “bosi” karot taisās,
  Mums pa “shēmu” jāpamaisās!”
  .
  “Maitas putni karu sauca” ~
  SILES rukšķi ‘gaisu jauca’:
  “Jevro “šefi” karot grasās,
  Mums – kaut “buferzōna” prasās!”
  .
  “Maitas putni karu alka” ~
  MUĻĶU zemes “politsvalkā”,
  SILES rukšķi nezin mēra,
  Kviekt pēc asinīm un sēra:
  .
  “NOZOMBĒSIM “glupos baurus”,
  Masmēdekļos MELU aurus,
  Tiražējot, biezā slānī ~
  Lai šie “austrumkraju” gānī:
  Rusofobiem lai caur zobim,
  Ķērciens sprūk (dēļ ‘fiškas robiem’) ~
  “Krievi nāk!!!” un “Karu gaidām!!!”
  (Ar ko “glupo pūli” baidām).
  Rasistiem lai rīkles skaļas:
  “Netrūks “lielgabalu gaļas”,
  “rietumalianses blokam” ~
  Karosim, kaut plikām …(rokām)!!!”
  .
  Naciķi lai “palaiž žaunas”:
  “Štrunts, ka pastalas nav jaunas,
  “Humpalvešas” – jeņķu stilā,
  “Kamuflāžas” tonī (zilā),
  “Pancervāģi” – andelēti,
  Britu “šrotā” (NE jau lēti!),
  Duļibāni – stobriem līkiem
  (Bliezt ap stūri brāķa “rīkiem”),
  “Karakungi” – treknām miesām,
  “Karakalpi” – formām liesām ~
  Galvenais, lai slaktiņš sākas:
  Izkaus latv(ĀŅ)us, kā nākas!!!…”
  .
  “sabiedrotie” kūda “lempjus,
  Audzēt bruņošanās tempus” ~
  Šie (no “āmurikas” krastiem?!),
  Suflē “euroliberastiem”,
  Ko un kā lai “bauri” dara,
  Kas pa skaļo ķērc pēc kara:
  “Piķi šķiest “pēc pilnas fāzes” ~
  “aliansei” – uzbliezt “bāzes”,
  Lūžņus – dārgi pārdot lūgties,
  Masmēdekļiem – ‘fiškā jūgties’:
  “okupantus” – saukt un gaidīt!
  Latv(ĀŅ)us – ar slāviem baidīt!!!…”
  .
  Kamēr ķērktais karš nav jūtams,
  “Mesidžu” priekš lohiem sūta,
  MUĻĶU zemes SILES balsti:
  “”Hibrīdkarš” JAU grauj šo “valsti”!!!
  “Frontes līnija” iet cauri,
  MUĻĶU zemei, “glupie buari”!!!
  (Tā JUMS masmēdekļi ‘borē’,
  Ko MĒS “turam īsā šņorē”…)
  ATKAL “Krievi nāk!!!”, ak šausmas!…”
  (Kaut – NAV ķērcējiem ne jausmas,
  Kas tas “hibrīdkarš” tāds skaitās ~
  Galvenais = ķērkt: “Lācis aitās!!!”…)

  “Maitas putni karu ķērca,
  Knābjus asinsplūdos mērca,
  Miesas plosot, mošķu barā,
  Aptrakuši, bezsakarā…”
  .
  SILES maitas kviec pēc kara ~
  Rukšķiem šļūk no zobiem vara,
  MUĻĶU zemes SILES “valstī”?
  (Diez, cik LUMPEŅU šos balstīs?…)

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [cenzēts]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

  • Maz pusan, aiz pusies, ja.
   Apnikusi tavi kreml troll verbalo vemstijumu pludi

   • tu, deRmoliberastu trolli un biogaļas atkritumu samazga Atbildēt

    izēd ateju, kātrtējo reizi, nožēlojami analfabētiskā vates tampongalva.

    • Tadi Sharikovi vispar nav cilveki, bet bio atkritumi…, kuriem ari vieta miskaste, je parashija..

     • kas arī bija jāpierāda

      tava biogaļas izstrādājumu atkritumu samazgas paškritika ir visnotaļ atbilstoša, nožēlojami analfabētiskā vates tampongalva.

     • Kremla atkritum, izdari sava suda muza kko derigu, sanemies drosmi un noraul sevi poda pie savejiem.., lai nesmird
      Varbut ista vieta gusi mieru un baudu…

     • tu, deRmoliberastu trolli un biogaļas atkritumu samazga

      dermoliberastu biogaļas izstrādājumu atkritumu samazga un totāli nozombētā vates tampongalva, izdari sava suda muza kko derigu, sanemies drosmi un noraul sevi poda pie savejiem.., lai nesmird
      Varbut ista vieta gusi mieru un baudu, izlietotā tampona vates kušķi…

 8. Diemžēl, cilvēks pat nesaprot ko īsti runā. Politikānis?! Iespējams.

 9. Zamurs jau noteikti nebus tas kurs reali kaut ko daris. Megina tikt politika un tapec metajas ar patriotiskiem saukliem. Cik ir nacies stradat ar so cilveku, noteikti nedotu vinam ieroci.

 10. Nu nav tik rozaini. Izskatas drizak pec to pasu Ciekura kritizetaju, kuri, visdrizak, merktiecigi nolaidusi lidz klinkim musu aizsardzibas spejas, pasutijuma, lai nogludinatu nesmukumus ar patriotisku vavulosanu, kas, protams, ari nepieciesma. Bet vel vairak mums nepieciesama patiesiba un realas situacijas apzinasanas, ne slepsana, lai varetu un zinatu, ko darit, ko uzlabot.
  Nav vel gadijies dzirdet no vadosajiem kadu sakarigu situacijas analizi, tikai izvairigu muldesanu, vai melus. Vai tie ir nekompetenti nejegas, jeb atklati mmusu aizsardzibas sabotieri, bet uzticibu neizraisa.
  Tiesi tadi vadosie ir vajais posms musu aizsardziba. Jo tiesi tie ir novedusi lidz nozelojamam stavoklim visas aizsardzibas spejas kopuma.
  Tas attiecas gan uz atbrunoto Zemessardzi, gan noliktavas esosajiem humpalu luzniem, pamatoti sauktiem par pagalem, jo ir absoluti nepiemeroti militaram vajadzibam, gan pilnigi degradeto apmacibu procesu, kas viss ir NBS kontrole.
  Tas ka joprojam ir ignoreta pasa nepieciesamaka nodrosinasana, ka normalas trieciensautenes, manuprat, neparko citu ka saboztazu, neliecina. Tapec normala valsti butu sen jaierosina izmaklesana pret tadiem vadoniem, kas nolaidusi musu drosibu lidz klinkim.
  Si iemesla del neredzu optimismu par musu iespejam un darbibam x stunda, jo kaut vai sakara ar noziedzigo zemessargu atbrunosanu, tie koncentreti naidniekiem zinamas vietas, varbut pat speciali…, lai butu tam vieglak iznicinami, un diez vai mums bus pieejami pat tie. Laikam tas pasas aizsardzibas speju sabotazas ietvaros tika atnemti pat par personigiem lidzekliem iegadatie un ZS registretie ieroci, lai mes butu atbrunoti un nespejigi reaget kritiska bridi.
  Ta ka, diemzel realite ir daudz nozelojamaka par patetiski pausto. Butiba mes nevaram palauties uz valsts parnemto aizsardzibas sferu, bet tikai uz sevi un neatkarigi no tas pasorganizeties no jauna kritiskaja bridi, kaut ka iegut ierocus no ienaidnieka, lai varetu aizstaveties. Vai jau brunoties ar lokiem un bultam, utml vel atlautiem rikiem.

 11. Par kadu”brivibu” lai zemessargi lai cinas.Varbut kara gadijuma ar Krieviju aizstaves Kargina ipasumus/

 12. krietnais kareivis Šveiks Atbildēt

  Es ar’ zinu, ko viņš darīs. Mazgās bikses, ja būs palicis dzīvs …

 13. Atvainojiet, bet vai tiešām vēl pastāv stulbeņi, kuriem var iestāstīt pasaciņas par partizānu kara stratēģijas “izcilajām priekšrocībām”? Tiešām vēl eksistē antiņi, kuriem aiziet un nomirt kaujaslaukā ir tas pats kas pīrādziņu ar zapti apēst? Nudien gandrīz vai jāsaka: Idiot, tu būsi beigts!!! Un nekāda “pēc tam” nebūs. Un ja cilvēks domā, ka Amerika ir mūsu dižais aizstāvis kas mūs braši no kaut kā aizstāvēs, tad atvainojiet, tie brašie ASV zeļļi kopā ar civilizētajiem mērkaķiem jau pēc pirmajiem uzbrukumiem laidīs ļekas vaļā un atstās jūs aci pret aci ar to pašu ienaidnieku, kuram vēl nesen kā kranči buldoga aizsegā uzdrīkstējāmies uzriet. Protams, ka nav slikti, ka vīrelis ir patriotisks un ir gatavs “uz ežiņas galvu likt”, tikai vai neliekas, ka mūs pēdējā laikā pārāk aģitē par iestāšanos zemessardzē? Vai mums visai tautai būtu jāmilitarizējas ASV interešu labā? “Vienotības” kandidāts uz Rīgas mēra amatu ARĪ ESOT zemessardzē. Vai tik tā nebūs kāda jauna liberāldemokrātu politikas nianse? Tīri vai prieks, ka Tramps ar Putinu virzās uz sarunu pusi – tas varbūt arī mūsu liberālidiotiem liks pārdomāt savu attieksmi pret pasaules norisēm.

  • Ja tavu māju apzags, tu zaglim pienesīsi maisu lai ir kur likt laupijumu? Ja neaizsargāsi savu ģimeni, tev neviens kaimiņš nenāks palīdzēt.

  • Nu ko, izrādās, ka kādam patīk, ka Lielkrievija mūs drāž un drāzīs. Es kaut vai pašsaglabāšanās instinkta vadīts ņemšu kaulzāģi rokās, ja būs nepieciešams. Tikai latvietis ar kalpa sindromu spēj mierīgi noskatīties, ka Krievija un krievi dirš mums virsū.

  • Izglītota dauņa komentārs…velk uz garīgu onānistu..tīksminās par savu daiļrakstīšanu…ar tizlām un gļēvām vēstures zināšanām.

 14. Kāds foršs čalis. Labprāt gribētu viņu precēt…

 15. Būtu mums Latvijā 100 tūkstoši apmācītu un ekipētu ZS,neviens šeit nekad negribētu līst,jo saprastu,ka tas beigsies ļoti dārgi.Tas nav nereāls skaitlis,tikai tauta mums tāda lupatveidīga.

 16. Viss OK, Gati, tikai turpmāk nerādi ar pliku pirkstu uz apģērbtu cilvēku!

 17. Slava musu zemessargiem ! X stunda tauta jus neaizmirsis !

 18. Malacis! Būtu tādu vairāk,tad valsts būtu drošībā.Pārāk daudz ir memļaku, ne vīriešu.

 19. Pārāk pašpārliecināts šķiet šis puika.

Draugiem Facebook Twitter Google+