Vinterbergas putenī Ķibermanis piektais, Melbārdis nav formā 0

Latvijas pilota Oskara Ķibermaņa četrinieks svētdien Vinterbergas trasē, Vācijā, izcīnīja dalītu piekto vietu Pasaules kausa sezonas ceturtā posma sacensībās, kamēr Oskara Melbārža ekipāža ieņēma 12.pozīciju.

Zinātnieki atklājuši iemeslu, kas varētu izskaidrot gados jaunu cilvēku biežo saslimstību ar vēzi 57
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 63

Pirmajā braucienā Ķibermanis bija septītais, kamēr Melbārdis uzrādīja 12. rezultātu. Savukārt otrajā braucienā pamatīgā sniegputenī Ķibermanis uzrādīja piekto ātrāko laiku, bet Melbārdis bija desmitais un Latvijas izlases galvenais treneris Sandis Prūsis pēc mačiem intervijā Latvijas Televīzijai norādīja, ka mūsu līderis šobrīd nav braukšanas formā. Arī ar startu viņš neesot apmierināts (12. laiks).

Ķibermanis šajā posmā startēja kopā ar stūmējiem Matīsu Mikni, Jāni Jansonu un Raivi Zīrupu, kamēr Melbārža kamanas iestūma Jāni Strenga, Daumants Dreiškens un Helvijs Lūsis.

Šajās sacensībās visu goda pjedestālu aizņēma Vācijas sportisti, uzvaru izcīnot Johanesa Lohnera četriniekam. Otrās vietas ieguvējs Niko Valters viņam divu braucienu summā zaudēja 0,23 sekundes, bet vēl 0,10 sekundes lēnāks bija Frančesko Frīdrihs, kura vadītajam četriniekam trešā pozīcija.

Ceturto vietu ieņēma kanādietis Džastins Kripss, bet dalītā piektā vietā bija trīs ekipāžas – Ķibermaņa, kanādieša Kristofera Springa un austrieša Benjamina Maiera, kuras uzvarētājam zaudēja 0,63 sekundes. Tikmēr Melbārdis Lohneram zaudēja 0,98 sekundes.

Aiz šīs trijotnes astoto vietu ieņēma Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) diskvalificētais krievs Aleksandrs Kasjanovs.

Zīmīgi, ka Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija (IBSF), balstoties uz SOK lēmumu anulēt 2014.gada Soču olimpisko spēļu rezultātus, Kasjanovam un vēl vairākiem Krievijas sportistiem, bija viņam piespriedusi pagaidu diskvalifikāciju, taču pagājušajā nedēļā IBSF ekspertu komisija diskvalifikāciju atcēla.

Pasaules kausa kopvērtējumā četriniekiem pēc ceturtā posma līderis ar 826 punktiem ir Lohners, otrais ar 787 punktiem ir Valters, bet trešo vietu ar 754 punktiem ieņem Kripss.

No Latvijas ekipāžām devītais ar 600 punktiem ir Melbārdis, bet uz desmito vietu ar 544 punktiem pakāpies Ķibermanis.

Sestdien sensacionālu uzvaru izcīnīja šveicietis Klemenss Brahers, kurš Pasaules kausā pirmoreiz piedalījās divnieku sacensībās, Ķibermaņa un Mikņa ekipāža izcīnīja astoto vietu, kamēr Melbārža un Strengas divnieks bija desmitajā pozīcijā, bet Uģis Žaļims ar Dāvi Spriņģi ieņēma 11.vietu.