×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.8°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
1. novembris, 2016
Drukāt

Vinteriem nozog motociklus. “Tā ir starptautiska banda, Eiropa ir sačakarēta” (15)

foto - LETAfoto - LETA

Motosportists Jānis Vinters aizvadītās nedēļas nogalē piedalījās Eiropas čempionāta enduro 4. posmā Harfsenā (Nīderlande), taču nepatīkamus brīžus nācās piedzīvot jau pirms sacensībām – tikai nozagti sportista motocikli.

“Pēdējā laikā tādi gadījumi notiek teju pirms katrām sacensībām. Mūsu – manu un brāļa Eināra – motociklus nozaga trešdienas vidū pie viesnīcas no busiņa. Nākamajā dienā tiem jau bija jābūt slēgtajā parkā, kur garnadži netiktu klāt. Čehiem nozaga ne tikai motociklus, arī busiņu. Līdzīgas zādzība bija pirmajā Eiropas čempionāta posmā Itālijā, vairākus motociklus norvēģiem nozaga otrajā posmā tepat Latvijā, Ogrē. Nesen vairākas zādzības bijušas arī sešdienu enduro sacīkstēs Portugālē. Tā ir starptautiska un labi organizēta banda. Eh, ja zinātu, no kurienes viņiem kājas aug…,” apbēdināts par notikušo ir Jānis Vinters.

Gan viņam, gan brālim Eināram tika nozagti nākamā gada modeļa (moto ražotāji savas nākamā gada modeļu sērijas izlaiž iepriekšējā gada vasarā) “KTM” motocikli. “Cik maksā? Daudz. To katrs var apskatīties, cik tādi motocikli maksā. Kaut ko atgūt cerības ir maz. Daudzas detaļas ir marķētas, kādreiz kāda kaut kur pie remonta dīleriem uzpeld. Nav dzirdēts, ka atrastos viss motocikls. Holandiešu policisti atbrauca un paši bija šokā. Tas tur tāds mierīgs fermeru rajons, kur vietēji ne savus traktorus, ne dzīvokļa durvis slēdzot.”
“Visa Eiropa tagad ir sačakarēta. Mājup braucot, uz dažām minūtēm iegājām lielveikalā, tikmēr pāris melnīgsnējas izcelsmes vīri jau atlauzuši autobusu un mēģināja ko nozagt. Izbiedējam, zagļi ielēca melnā BMW un aizbrauca,” Vinteriem šajā izbraucienā piedzīvojumi netrūka.

Pateicoties kādam Nīderlandes KTM motociklu tirgotājam, Vinteram dalība Eiropas čempionāta posmā tomēr negāja secen un veterānu klasē pirmajā dienā tika izcīnīta sestā, otrajā dienā – ceturtā vieta.
“Ar divtaktu motociklu savā sportista karjerā braucu otro reizi. Pirmā bija sen jaunībā. No dīlera veikala pa ielu aizbraucu septiņus kilometrus līdz startam. Nekāda regulācija, nekādi treniņi. Jau sacensību laikā bija jāsāk mācīties braukt no jauna. Tie, kas braukuši, zina – ir milzīga atšķirība starp četrtaktu un divtaktu motociklu. Tādēļ arī šāds rezultāts ir gana labs,” uzskata Vinters.
Eiropas čempionāta četru posmu kopvērtējumā Vinters sakrāja 58 punktus un izcīnīja sesto vietu. Būtu augstāk, ja kājas lūzuma dēļ nebūtu bijis jāizlaiž trešo posmu, kas jūlija beigās notika Ogrē.

Šodien Jānis jau bija pie arkla savā lauku saimniecībā un notikušā dēļ motosporta sezonai punktu likt nedomā. “Iepatikās man tas divtaktu mocīts, tagad to atvedu uz Latviju un kārtīgi patestēšu. Vēl ir Kalpaka piemiņas kausa sacensības, braukšu arī tur. Nākotnes plāni? Nekāds profesionālis vairs neesmu, tomēr pēc darba katru brīvu brīdi ar brāli esam uz motocikla. Nākamajā gadā atkal braukšu Eiropas čempionātā,” atklāj Vinters, kura varoņdarbiem Dakāras rallijreidā Āfrikas bezceļos līdzi dzīvoja visi Latvija.

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. Nu smuks pēc vella tas Vinters

 2. Tak pa Latvij vajag braukt Atbildēt

  Nu nevajg Jān braukt uz to Eirop, purkšiņ tak to savu motociklet tik pa Latvij. Mellie no Latvij ir aizbēguš, vietējie no Latvij ar ir aizbēguš, ta ka ceļ te ir tukš un drīz jau ar tie ceļ būs kā kros trase.

 3. Tehnikas zaglu kajas parasti Aug Lietuva, no kurienes tos mopedus viegli var nogadat Krievija. Kuras motosportisti bus Loti priecigi par Vintera tehniku. Sikumus parasti zog Rumani un beglisi. Vinus interese tikai tas, ko var nogrust aiz stura.

 4. Pats tak ar piedalies čakarēšanā ar mutantiem un oikiem…
  LA varētu lapas mobilo versiju beidzot sataisīt un redaktors klibos LETAs tekstus pielabot.

 5. Kurš vēl nezin to melnīgsnējo izcelsmi ?

 6. Karma,Vinter,karma!

 7. Naudītē pensionāriem kāzu nozaga, arī Eiropas mafija?

 8. pats ari palidzi čakaret eiropu ar savam maksligajam seklam utt.

 9. Jāni, Jāni, gan jau par OIK atbalstu nopirksi jaunus, štruntas vai ne. 😉

 10. Welcome to euroopa

Draugiem Facebook Twitter Google+