×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
1. augusts, 2012
Drukāt

Viņu nepazina pat Lietuvā

meilutite_afp_144

Londonā pasaule iepazinusi lietuviešu jauno peldēšanas zvaigzni – 15 gadus veco Rūtu Meilutīti, kas kļuva par olimpisko čempioni 100 metru brasa distancē. Olimpiskā čempione Meilutīte startēs vēl divās peldēšanas distancēs.

 

“LA” jau ziņots, ka pusfinālā Meilutīte sasniedza jaunu Eiropas rekordu (1:05,21). Finālā viņai zeltam pietika ar mazliet sliktāku laiku (1:05,47), tomēr Meilutīte pārsteigusi ne tikai visu peldēšanas pasauli, bet arī Lietuvu. Līdz šim tautieši zināja, ka talantīgā meitene pērn izcīnīja trīs medaļas Eiropas jaunatnes olimpiādē, bet Londonā olimpiskās debitantes cerību kalngals bija iekļūšana finālā.

Rūta Meilutīte dzimusi 1997. gada 19. martā Kauņā, taču jau divus gadus dzīvo un trenējas Anglijā. “Kad Rūtai bija četri gadi, viņas mammu nāvējoši savainoja automašīna uz gājēju pārejas. Tēvam nebija darba, un viņš to atrada ASV,” man pastāstīja Lietuvas TV3 žurnāliste Vlada Musvidaite. “Meiteni audzināja vecmāmiņa un sāka vadāt uz peldēšanas treniņiem. Atgriezies no ASV, tēvs devās uz Lielbritāniju un šoreiz ņēma meitu līdzi. Divos gados Rūta ir ļoti mainījusies, izaugusi. Viņa dzimusi peldēšanai – jau tolaik nēsāja 43. izmēra apavus.

 

Lietuvā neviens nesaprot, kā Rūtai bijis pa spēkam šāds panākums. Pat Valsts prezidente Daļa Grībauskaite mainīja savus plānus – bija nodomājusi braukt prom no Londonas, taču palika, lai redzētu Meilutīti peldam finālā.”

 

Jaunā olimpiskā čempione mācās Plimutas koledžā, Devonā, kur ir viena no labākajām peldēšanas skolām Lielbritānijā. Meiteni talanta ziņā jau salīdzina ar ASV peldētāju Maiklu Felpsu, kurš izcīnījis 17 olimpiskās medaļas, tostarp 14 zelta. Savās pirmajās olimpiskajās spēlēs Sidnejā, arī 15 gadu vecumā, viņš gan palika tukšā.

Rūta Meilutīte ir jaunākā Lietuvas sportiste, kura kļuvusi par olimpisko čempioni, un pirmā no Baltijas valstīm ieguva medaļu Londonā. Pērnvasar viņa Eiropas jaunatnes olimpiādē Turcijas pilsētā Trabzonā uzvarēja 100 m brasa distancē, kā arī izcīnīja pa sudraba un bronzas medaļai 50 m un 100 m brīvā stila distancēs. Rūta tajās startēs arī Londonā. Priekšsacīkstes un pusfināls 100 m brīvajā stilā būs šodien, 50 metros – piektdien, turklāt Meilutīte peldēs blakus celiņā mūsu Gabriēlai Ņikitinai. Rūtas personiskais rekords 50 m brīvajā stilā ir 25,96 sekundas, Gabriēlas – 26,20.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+