×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
13. novembris, 2015
Drukāt

Vīramāte netaktiski aizrāda par lieko svaru – kā reaģēt? (3)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

“Esmu precējusies trīs gadus, un man ir divus gadus vecs bērns. Mazulis piedzima samērā vēlu – man jau bija vairāk nekā 30 gadu, kad pirmo reizi dzemdēju. Visus šos divus gadus pēc viņa nākšanas pasaulē es nevaru nomest lieko svaru (aptuveni 15 kilogramus), kas radās grūtniecības laikā. Esmu mēģinājusi visādi – gan vingrot, gan ieturēt diētu, bet nekā.

Manas attiecības ar vīramāti ir diezgan neitrālas, kaut gan viņa ir tendēta pamācīt un komandēt. Es parasti noklusēju, jo izteiktu vārdu ir grūtāk labot nekā nepateiktu. Bet man ļoti sāpēja, kad viņa aizrādīja, ka man ir liekais svars. Un es nesaprotu, kā pieaudzis cilvēks var būt tik netaktisks? Man tāpat tā jau ir problēma, kas nomoka ilgi, un vēl citi sāk bakstīt…” portālam DELFI raksta kāda lasītāja.

Atbild psihoterapeite M.psyc Benita Griškeviča

“Labdien! Jūs rakstāt, ka vēlaties saņemt viedokli par savu problēmu. Kā Jums tagad šķiet, kas ir problēma – liekais svars vai attiecības ar vīramāti? Vai varbūt redzat, ka tās abas varētu būt savstarpēji saistītas un sakņoties pārliecības trūkumā par sevi? Gan ar lieko svaru, gan Jūsu attiecībās ar vīramāti vērojama zināma bezspēcība un padošanās.

Jūs dalāties neapmierinātībā par aizrādījumiem un esat sašutusi par vīramātes netaktiskumu. Tomēr tieši vīramāte Jums varētu būt labs paraugs tai ziņā, ka viņai nav grūtību paust savu viedokli. Varētu teikt, ka viņa, runājot līdzībās, tiecas aizņemt diezgan daudz vietas, varbūt pat tās, kas paredzēta Jums. Kas Jums traucē aizstāvēt savas likumīgās tiesības uz liekajiem kilogramiem?

Uz liekā svara problēmu var raudzīties kā uz medicīnisku jautājumu vai kā uz psiholoģisku, un var lūkot apvienot šīs pieejas. No medicīnas viedokļa, – ja vēlaties svērt mazāk, jāievēro nosacījumi – tas arī viss. It kā ļoti vienkārši – kustēties un ievērot diētu. Vispārzināms, ka ļoti bieži labie nodomi atduras pret psiholoģiskiem iemesliem – pietrūkst motivācijas pārmaiņām un noturības turpināt iesākto. Ja cilvēks pēc neveiksmēm padodas, – tātad viņš izvēlas lieko svaru. Kādēļ liekais svars ir vajadzīgs Jums?

Acīmredzama patiesība palielinātas ķermeņa masas gadījumā ir tā, ka smags cilvēks ir svarīgāks visās nozīmēs un aizņem vairāk vietas. Iespējams, ka, atvadoties no bailēm paust savu viedokli attiecībās ar vīramāti, var augt Jūsu apmierinātība ar sevi un pārliecība, ka varat pārvarēt ar svara samazināšanu saistītās grūtības. Tieši tādā pašā veidā panākumi svara samazināšanā var vairot Jūsu pašapziņu un ļaut novilkt stingrākas robežas arī attiecībās ar vīramāti.

Jums taisnība – nepateikts vārds nenodara tūlītēju ļaunumu saskarsmē. Tomēr varbūt Jūsu gadījumā nepateiktie vārdi tiek “apēsti”? Ja jūtaties aizkaitināta, dusmīga, neapmierināta, iespējams, ir pastiprināta vajadzība sevi mierināt vai iepriecināt ar ēdienu.

Lai Jums izdodas noticēt sev un atbrīvot sevī gan mīlestību pret ķermeni, gan dabiskās un taisnīgās dusmas, lai virzītos uz pārmaiņām, ja vien to vēlaties!”

 

delfivina

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Norādīt uz lieko svaru – to jau mazie no pamatskolas pieprot tīri labi. Un tad tas turpinās mūža garumā, jo jau visi tā saka, tad tā arī ir. Vajag atrast milzu spēku sevī (kura tuklītim tieši trūkst) , lai atbrīvotos no svara un/vai sakārtotu savu pašapziņu.

  2. Ja tas noticis tikai vienu reizi,nekas,bet ja atkārtoti,uzzini viņas sāpīgo vietu,lietu un ,,pazāģē” mīļi smaidot ar to,redzēsi,ka viss mainīsies( no pieredzes).Nav jābūt skaļiem vārdiem,klusinātā balsī,bet tā ,lai labi saprot.

  3. Pasūtīt viņu piecas mājas tālāk…

Draugiem Facebook Twitter Google+