×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
2. novembris, 2014
Drukāt

“Virgin Galactic” katastrofas cēloņu izmeklēšana varētu ilgt aptuveni gadu

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Pilnīgai kosmosa kuģa “Galactic’s SpaceShipTwo” katastrofas cēloņu izmeklēšanai varētu būt vajadzīgs aptuveni gads, paziņojis ASV Transporta drošības pārvaldes vadītājs Kristofers Hārts.

Vienlaikus viņš norādījis, ka Ričarda Brensona komerciālo kosmisko lidojumu uzņēmums “Virgin Galactic” šai laikā varēs turpināt izmēģinājuma lidojumus.

Kā ziņots, “Virgin Galactic” kosmosa kuģis “Galactic’s SpaceShipTwo” izmēģinājuma lidojuma laikā virs Kalifornijas piektdien cieta katastrofu, kurā viens no pilotiem gāja bojā.

Brensons, kas sestdien izteicās, ka, neskatoties uz katastrofu, turpinās komerciālo kosmosa lidojumu programmu, tagad paudis apņemšanos noskaidrot pieļautās kļūdas un mācīties no šīs traģēdijas.

Kā norādījis Hārts, kuģa atlūzas Mohaves tuksnesī izkaisītas aptuveni astoņus kilometrus plašā joslā un izmeklētāju grupa, kas pašlaik pēta katastrofas vietu, šo darbu varētu pabeigt četrās līdz septiņās dienās.

Pēc viņa teiktā, visa lidojuma gaita ir sīki dokumentēta un pilnīgai šo datu izpētei varētu būt vajadzīgi pat 12 mēneši.

Kā ziņots, kosmosa kuģi, “Galactic’s SpaceShipTwo” gaisā pacēla lielāks lidaparāts “WhiteKnightTwo”, kas to pēc tam atbrīvoja, lai izmēģinātu tā raķešdzinēju.

Neilgi pēc tam, kad “Galactic’s SpaceShipTwo” uzsāka patstāvīgu lidojumu, lidojuma vadības centrs tviterī ziņoja, ka tam radusies “nopietna novirze”.

Kalifornijas ceļu patrulēšanas dienests brīdi vēlāk paziņoja, ka kosmosa kuģis nogāzies tuksnesī un ka viens pilots gājis bojā, bet otrs ir ievainots.

“Virgin”, kas ir pionieris privātā kosmosa tūrisma jomā, iepriekš prognozēja, ka “Galactic’s SpaceShipTwo” savā pirmajā komerciālajā suborbitālajā lidojumā dosies tuvāko mēnešu laikā.

Kuģī bija paredzētas sešu pasažieru vietas, un biļetes uz dažas minūtes ilgo lidojumu suborbitālajā telpā, kas maksā 200 000 ASV dolāru, bija rezervējuši jau 500 cilvēku.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+