Vīri valda asaras – Latvijas futbola izlase zaudē pasaules vājākajai vienībai 2

Latvijas futbola izlase svētdien pārbaudes spēlē izbraukumā ar 0:1 zaudēja Gibraltāram, kas FIFA rangā dala pēdējo, 206. vietu un kuras sastāvā esošie spēlētāji paralēli futbolam strādā arī citos darbos. Tikmēr visi mūsējie ir profesionāļi…

Notriektā tautumeita 6

Vienīgos vārtus mača beigās ar rikošeta palīdzību pēc brīvsitiena guva Liams Volkers.

Latvijas futbolisti pirmajā puslaikā spēlēja blāvi, tomēr divas izveidotās izdevības bija ļoti labas – pēc Jevgeņija Kazačoka sitiena bumbu jau uz vārtu līnijas tvēra vārtsargs, bet Gļebs Kļuškins no apmēram desmit metriem trāpīja pa pārliktni.

Pārtraukumā galvenais treneris Aleksandrs Starkovs veica trīs maiņas. Latvijas izlase kontrolēja bumbu, tomēr bija ļoti tālu no tā, lai atkārtotu divus gadus vecu scenāriju, kad pēc puslaika Gibraltārā bija bezvārtu neizšķirts, bet beigās – 5:0 viesu labā. Šoreiz mūsējiem bīstamākie momenti palika pirmajās 45 piespēlēs.

Liels brāķis piespēlēs, neprasme saasināt situāciju apspēlējot viens pret vienu, vāja pievienotā vērtība pēc standartsituācijām. Pāris minūtes pirms spēles beigām mājiniekiem talkā nāca veiksme – pēc Liama Volkera izpildītā brīvsitiena bumba ar rikošeta palīdzību ielidoja Pāvela Šteinbora vārtos.

Gibraltāram šī vēsturē ir otrā uzvara 30 aizvadītajos mačos. Bet mūsējie bija sašauti un vīri teju valdīja asaras. Latvijai aprīlī vajadzētu sākt ar jaunu federācijas prezidentu un izlases treneri. Aleksandra Starkova laiks pagājis. Kopš viņš trešo reizi vada izlasi pagājis nepilns gads, 11 mačos viena uzvara pret Andoru un divi neizšķirti pret Fēru salām, bet pārējās astoņās spēlēs piedzīvoti zaudējumi.