×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
22. septembris, 2016
Drukāt

Vīrieši labākajos gados par godu dāmām

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Parasti ierasts īpašas koncertprogrammas sievietēm veidot pavasarī, šajā reizē ir citādi, no 23. septembra seši tautā iemīlēti skatuves mākslinieki – Guntis Skrastiņš, Artis Robežnieks, Andris Skuja, Žoržs Siksna un Dainis Porgants, kā arī izcilais saksofona virtuozs Raivo Stašans – piedāvās jaunu koncertprogrammu “Kungi uzlūdz dāmas”.

Lai šajā rudenī iepriecinātu daudzas Latvijas sieviešu sirdis, tautā iemīlēti skatuves mākslinieki sniegs neaizmirstamus koncertus visā Latvijā. Programmā skanēs populārākās estrādes “zelta” dziesmas, kā arī būs vairāki pirmatskaņojumi. “Par spīti kādai populārai dziesmai, kurā teikts: “Nenāciet klāt man rudenī, man rudenī jābūt vienai” – seši Latvijas šarmantie skatuves mākslinieki centīsies pierādīt pretējo, aicinot izbaudīt mūzikas brīnumaino spēku,” koncertprogrammas ideju atklāj Mārtiņš Marts Matisons un piebilst: “Par sievieti sievietes gados parasti saka tā, ka VIŅA ir kā labi norūdzis vīns, bet vīrietis – vienmēr ir labākajos gados, ko pierāda šīs programmas “Kungi uzlūdz dāmas” mākslinieki, par kuriem jaunkundzes un kundzes grib zināt visu un, kā nerakstīts likums, pieiet tuvāk! Šī iespēja nu ir dota un… priekškars krīt!”

“Jo vairāk tu gremdējies sevī, jo vientuļāks sajūties pats,” tā ar grupu “1/2 vārda” dziedot uzrunā aktieris un populārā LTV raidījuma “Latvijas sirdsdziesma” vadītājs Guntis Skrastiņš. “Ar dziesmu uz “tu” viņš jau ir no pagājušā gadsimta septiņdesmitajiem, kad pēc režisora Ādolfa Šapiro Jaunatnes teātra studijas beigšanas tika iesaukts armijā, kur ļoti palaimējās iekļūt karavīru ansamblī “Zvaigznīte”, kas noteikti uzdeva tādu “īpašu” takti visam turpmākajam aktiera dziedošajam mūžam.

80. gados sākās Gunta pastāvīgas koncertturnejas pa Latvijas kultūras namiem, zināmā mērā ejot arī vecākā brāļa, dziedošā aktiera, Imanta Skrastiņa pēdās,” teic Mārtiņš. Pats mākslinieks uzskata: “Aktieris jau nav nekāds dziedātājs. Aktieris ir dzejas pasniedzējs caur mūziku.”

“Pamatā darbošanās notiek teātrī, un, ja visu dienu esi mēģinājumā, nav nekādas jēgas, ka esi ļoti uzpucējies,” teic Dailes teātra dziedošais aktieris Artis Robežnieks, kurš teātrī ir kopš 1996. gada. Viņa pūrā ir milzīgs lomu saraksts, bet 2007. gadā aktieris stažējies meistarklasēs Brodvejā (Amerikā). “Balss saites, gluži tāpat kā pārējie ķermeņa muskuļi, pieprasa regulārus treniņus. Protams, ir akūti gadījumi, kad vajadzīgi ekstrēmi līdzekļi, bet izslavētajai olas dzeršanai neticu,” tā domā Artis. Mazliet atklājot Arta repertuāru, Mārtiņš teic: “”Miglā asaro logs, ko tur liegties nav vērts…”, tik izjusti un sirdij plosoši izskan šīs Aleksandra Čaka dzejas rindas aktiera dziedājumā, un neba tāpat vien viņš 2013. gadā saņēma balvu par nozīmīgu un ilggadēju veikumu A. Čaka daiļrades popularizēšanā.”

Koncertā uz rosinošo fantāziju aicina Andris Skuja, kas uz skatuves ir kopš 1989. gada. Viņš savas klausītājas priecēs ar vienu no savām populārākajām dziesmām “Bites, manas čaklās bites…”. Kā Mārtiņš teic: “Ar Andri ir tāpat kā ar tām sapņu bitēm – nekad neko nevar zināt, jo paralēli dziedāšanai viņš ir kļuvis par astroloģijas doktoru, nodarbojas ar hirodoterapiju un nekustamo īpašumu apsaimniekošanu, kā arī, protams, strādā pie jaunām dziesmām. Vienvārdsakot – mūziķis, astrologs un liels sieviešu skaistuma cienītājs.”

Arī viņš, sieviešu mīlulis Žoržs Siksna, šajos koncertos priecēs sieviešu sirdis. Dziedātājs mīlestību izdzied mūža garumā. Starp viņa populārākajām dziesmām ir “Muļķe sirds”, “Leonora” un “Genoveva”. “Mīlestība man daudz palīdzējusi, stutējusi un devusi optimismu. Šīm jūtām visu mūžu esmu sekojis. Cilvēkam visu laiku jābūt iemīlēšanās stāvoklī, un māksliniekam it sevišķi,” tā populārais mūziķis.

Klausītājas priecēs arī draudzīgais un sirsnīgais dziedošais aktieris Dainis Porgants. Viņa kolēģis Jānis Jarāns reiz teicis: “Dainim ir ļoti fantastiska balss. Viņš māk parodēt visus labākos dziedoņus – Braienu Adamsu un citus. Ja būtu studējis vokālistos, būtu bijis spicāks pa Zāberu. Varēja dziedāt “La Scalā”, “Brodvejā”! Jokošanās ir profesija, bet Dainis patiesībā ir ļoti nopietns cilvēks. Viena no lietām, kas Dainim šķiet vissvarīgākā: “Galvenais laikam būtu jāiemācās mīlēt! Arī tos, kuri mums pāri dara, – un tas, šķiet, arī ir visgrūtākais.”

Izdzirdot vārdu “saksofons”, cilvēka fantāzijai nav robežu, jo šis mūzikas instruments tiek uzskatīts par ļoti erotisku un pavedinošu, rosinošu un iztēli bagātinošu. Ne mazāk svarīgi ir tas, kas šo instrumentu spēlē. “Raivo Stašans ir Latvijas mūzikas vēsturē pirmais akadēmiski izglītotais saksofonists, kas spēlē un sadarbojas ar lielāko daļu Latvijas mūziķu dažādos mūzikas stilos,” atklāj Mārtiņš. “Mūzika nav tikai notis, tā ir komunikācija un sapratne. Tu vari ļoti labi improvizēt, bet ja instruments neskan… Tas nav atkarīgs no instrumenta. Tas ir atkarīgs no tevis paša un skaņas veidošanas procesa, kas pūtējiem ir ļoti svarīgi. Es uzskatu, ka tas ir primāri. Man ir teikuši, ka man ļoti labi skan. Tas ir patīkami. Instrumentam ir jādzied. Tu vari nospēlēt divas notis, bet, ja tās ir foršas un smeķīgas, ar to vien jau tu vari uzrunāt publiku,” skaidro Raivo. Šobrīd Raivo strādā kopā ar komponistu un producentu Gaiti Lazdānu pie sava pirmā soloalbuma, no kura pāris dziesmu būs dzirdamas arī koncertprogrammā.

Tumšos rudens vakarus visā Latvijā iekrāsos jaunā koncertprogramma “Kungi uzlūdz dāmas”!

 

Varbūt noder!!

23. IX 19.00 Smiltenes pilsētas Kultūras un sporta centrs

25. IX 17.00 Limbažu kultūras nams

30. IX 19.30 Kultūras pils “Ziemeļblāzma”

2. X 17.00 Liepājas OC Rožu zāle

7. X 19.00 Ogres Kultūras centra lielā zāle

8. X 19.00 Viesītes kultūras pils

9. X 17.00 Preiļu novada Kultūras centrs

15. X 19.00 CATA kultūras nams, Cēsīs

22. X 19.00 Jūrmalas Kultūras centrs

28. X 19.00 Līvānu Kultūras centrs

29. X 19.00 Valkas pilsētas kultūras nams

3. XI 19.00 Mālpils Kultūras centrs

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena no EUR 7 līdz EUR 20

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+