×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
7. janvāris, 2015
Drukāt

Vīrieti par sava suņa pakāršanu soda ar piespiedu darbu (5)

Foto: FotoliaFoto: Fotolia

Limbažu rajona tiesa trešdien 51 gadu vecajam Agrim Štelcam par cietsirdīgu izturēšanos pret savu suni, kuras rezultātā tas gājis bojā, piemērojusi 124 stundu piespiedu darbu, aģentūra BNS uzzināja tiesā.

Štelcs apsūdzēts pēc Krimināllikuma panta par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem, kuras rezultātā tas gājis bojā vai sakropļots, vai par dzīvnieka spīdzināšanu, ja tās izdarītas publiskā vietā vai nepilngadīgā klātbūtnē vai ja tās izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, vai ja ar to radīts būtisks kaitējums.

Apsūdzētais savu vainu atzīst pilnībā, izdarīto nožēlo.

Limbažu rajona prokurore pieprasīja apsūdzēto sodīt ar piespiedu darbu uz 140 stundām. Tiesa vīrieti sodīja ar 140 stundu piespiedu darbu, bez mantas konfiskācijas, taču viņa sods tika samazināts uz 124 stundām, jo tika ņemts vērā laiks, kas pavadīts apcietinājumā iepriekš.

Spriedums ir pārsūdzams 10 dienu laikā Vidzemes apgabaltiesā, bet tikai attiecībā par piespriesto sodu, vai sakarā ar pieļautiem procesa pārkāpumiem.

2014. gada 5. aprīlī Štelcs, būdams alkohola ietekmē, publiskā vietā Salacgrīvas novada Ainažu pagasta Mērniekos kādā daudzdzīvokļu mājas koplietošanas pagalmā pie šķūnīšiem, trīs nepilngadīgu bērnu, kuri uz to brīdi bija 12 gadu, 10 gadu un 5 gadu veci, klātbūtnē sev piederošajam sunim apsēja ap kaklu šņori cilpā ar slīdošo mezglu un pakāra suni pagalmā augošā kokā, radot sunim mokošas sāpes un smakšanu, kā arī nodarot miesas bojājumus.

Apmēram pēc piecām līdz desmit minūtēm minūtēm Štelcs suni no koka noņēma, un tīši ar āmuru iesita vairākas reizes sunim pa galvu nodarot miesas bojājumus, kas izraisīja suņa bojāeju.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Par tādām nežēlībām viņam pašam nobeidzoties būs smagi jācieš . Kas citam bedri rok, tas pats tai bedrē krīt, agri vai vēlāk.

  2. Slimais kretīns, pašu .. un ar āmuru pa to stulbo galvu iesist – Mēsls. Un kas tā par notiesāšanu, par ko nevainīgam dzīvnieciņam, kas ir visuzticīgākais, tādam nožēlojamam cilvēkam, tāda nāve. Cik netaisnīgi, tikai stundas atstrādāt un pēc tam var nākošo noziegumu pastrādāt. Super mums tiesas iestādes, pateicoties tādiem prokuroriem un tiesnešiem arī tādi vājprāti pie mums notiek.

  3. Jaa,tiesu sisteema ne prieks sodisanas,bet keksisha…

  4. Stipri maigs tas sods…. bērnu klātbūtnē ko tādu pastrādāt… nez nez

Draugiem Facebook Twitter Google+