×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
10. aprīlis, 2013
Drukāt

Vīrietim piespriež septiņus gadus cietumā par kokaīna kontrabandu

Foto - LETAFoto - LETA

Rīgas rajona tiesa šodien piesprieda septiņus gadus cietumā Aleksandram Aleksejevam, kurš apsūdzēts par 440 gramu kokaīna ievešanu Latvijā, paslēpjot to vēderā.

1977.gadā dzimušajam vīrietim tiesa piemēroja arī mantas konfiskāciju un policijas kontroli uz diviem gadiem. Viņš jau līdz šim atradās apcietinājumā.

Krimināllikuma (KL) grozījumi, kas stājās spēkā 1.aprīlī, paredz, ka, nosakot apsūdzētajam kā papildsodu mantas konfiskāciju, tiesai konkrēti jānorāda, kāda manta konfiscējama. Saskaņā ar šodien pasludināto spriedumu Aleksejevam tiks konfiscēti mobilie tālruņi “HTC” un “Nokia”, kā arī planšetdators “iPad”. Krimināllietā nav ziņu par citu mantu, kas Aleksejevam piederētu, sacīja tiesnese Inese Siliņeviča.

Izskaidrojot spriedumu pašam Aleksejevam, tiesnese atzīmēja, ka jau minētie grozījumi KL viņam ir bijuši labvēlīgi, jo likuma redakcijā līdz 1.aprīlim minimālais brīvības atņemšanas sods, kādu Aleksejevam varēja piemērot, bija astoņi gadi, bet tagad tie ir pieci gadi.

Motivēts tiesas spriedums būs pieejams 24.aprīlī, bet pēc tam desmit dienu laikā to varēs pārsūdzēt Rīgas apgabaltiesā. Aleksejevam termiņš pārsūdzības iesniegšanai sāksies no dienas, kad viņš saņems krieviski iztulkotu spriedumu.

Kā ziņots, prokurors Armīns Reinis vakar notikušajās tiesas debatēs Aleksejevu lūdza atzīt par vainīgu un sodīt ar reālu brīvības atņemšanu uz deviņiem gadiem, mantas konfiskāciju un policijas kontroli uz trim gadiem.

Šodien uz sprieduma pasludināšanu prokurors nebija ieradies, jo bija aizņemts citā tiesas procesā, taču telefoniski aģentūrai LETA viņš pastāstīja, ka par apelācijas protesta iesniegšanu izlems vien pēc rūpīgas iepazīšanās ar pilnu sprieduma tekstu.

Prokurors atzīmēja, ka šī ir viena no pirmajām narkotiku kontrabandas lietām, kas izskatītas pēc 1.aprīļa, kad stājās spēkā apjomīgie grozījumi KL, tāpēc viņš negrib pārsteigties ar komentāriem un secinājumiem.

Savukārt Aleksejeva advokāte Valentīna Oļhova, kura arī aizņemtības citā lietā dēļ uz sprieduma pasludināšanu nebija atnākusi, aģentūrai LETA telefoniski atzina, ka ar spriedumu kopumā ir apmierināta, jo, ņemot vērā apsūdzētajam inkriminētos noziegumus, uz mazāku sodu cerēt nevarēja. Aleksejevs iztiesāšanas gaitā savu vainu pilnībā atzina, paskaidroja Oļhova, piebilstot, ka debašu runā viņa lūgusi tiesu noteikt klientam iespējami maigāku sodu.

Aleksejeva krimināllietas izskatīšanu pēc būtības Rīgas rajona tiesa sāka pērn 3.oktobrī, kad apsūdzētais apstiprināja, ka ir iegādājies, glabājis un pārvadājis kokaīnu, taču noliedza, ka viņam bijis nolūks to realizēt. Vēlāk gan apsūdzētais savu vainu atzina pilnībā, taču viņš atteicās atklāt, kam narkotikas vedis, jo tas viņam varot maksāt dzīvību.

Prokurors iepriekš pastāstīja, ka vienīgais lietā apsūdzētais ir Aleksejevs, bet citu personu līdzdalība narkotiku kontrabandā neesot pierādīta. Aleksejevs ar 61 kokaīna konteineru vēderā vispirms lidojis no Buenosairesas Argentīnā uz Romu Itālijā, bet pēc tam – no Romas uz Rīgu.

Jau pirms Aleksejeva ielidošanas Rīgā Latvijas muitnieku rīcībā bijusi informācija, ka uz Latviju, iespējams, dodas narkokurjers. “Informācija par kravu tika saņemta no ārvalstu institūcijām,” apliecināja prokurors, taču viņš neprecizēja, no kuras valsts tieši šīs ziņas pienākušas.

Aleksejevs jau iepriekš ir nonācis tiesībsargājošo iestāžu redzeslokā. Pirms aptuveni desmit gadiem viņš Latvijā sodīts par mantiskiem noziegumiem, bet vēlāk Vācijā saukts pie atbildības par laupīšanu. Pēc paša apsūdzētā teiktā, pirms apcietināšanas legāli ienākumi viņam neesot bijuši. Viņš strādājis ārzemēs un pelnījis ap 1000 eiro (700 latu) mēnesī. Dzīvesvieta Aleksejevam deklarēta Rīgā, Pļavniekos.

Jau ziņots, ka minēto kriminālprocesu izskatīšanai tiesā 2012.gada pavasarī nodeva Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētā prokuratūra. Lietā vīrietim uzrādīta apsūdzība pēc Krimināllikuma (KL) 190.1 panta 2.daļas un 253.1 panta 3.daļas. Tādējādi bargākais no sodiem, kas apsūdzētajam draud, ir brīvības atņemšana uz laiku no pieciem līdz 15 gadiem.

Saskaņā ar lēmumu par lietas nodošanu tiesai apsūdzētais 2011.gada februārī ieradies Argentīnā, kur mantkārīgā nolūkā iegādājies kapsulās iepakotas narkotiskās vielas. Tālajā valstī viņš nodzīvojis gadu. Pērn 5.martā Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas kriminālpārvalde sāka kriminālprocesu pret no Romas ielidojušu un starptautiskajā lidostā “Rīga” aizturēto Aleksejevu, kuram vēlāk medicīniskās pārbaudes laikā vēdera dobumā tika atklāts 61 plastikāta konteiners ar kokaīna šķidrumu.

2012.gada martā apsūdzētais norijis iegādātās kapsulas, lai slēptā veidā ievestu tās Latvijā. 4.martā vīrietis ieradies starptautiskajā lidostā “Rīga”, kur pēc personas apskates un vēlāk veiktās medicīniskās pārbaudes viņa vēdera dobumā atklāta 61 kapsula ar kokaīnu.

Ekspertīzēs tika konstatēts, ka 772 gramus smagie iedzeltenie vīstokļi satur 57% jeb 440 gramus kokaīna. Pēc VID Muitas kriminālpārvaldes ekspertu aplēsēm, ņemot vērā vielas koncentrāciju un blīvumu kapsulās, nelegālās kravas cena melnajā tirgū varētu svārstīties no 20 000 līdz 50 000 latu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+