Latvijā
Kriminālziņas

Vīrietis apvainojas uz darbiniekiem un ziņo par veikalā ievietotu spridzekli 0


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto no pixabay.com

Likumsargi aizturējuši kādu vīrieti, kurš ziņoja par viltus spridzekli tirdzniecības centrā Balvos, portāls LA.lv uzzināja Valsts policijā (VP).

Augusta sākumā kāds iedzīvotājs ziņoja, ka Balvu tirdzniecības objektā ir ievietots spridzeklis. Likumsargi nekavējoties ieradās notikuma vietā un kopā ar robežsargiem veica ēkas pārbaudi, taču sprādzienbīstami priekšmeti tajā netika atrasti.

Policisti sāka zvanītāja meklēšanu un operatīvi noskaidroja iespējamā vainīgā personību. Nākamajā dienā aizdomās turēto personu – 1988. gadā dzimušo vīrieti aizturēja.

Minētajam vīrietim pirms tam bijis konflikts ar kāda veikala darbiniekiem, kuri viņam aizrādījuši par skaļu mūzikas klausīšanos veikala telpās. Tāpēc aizvainotais vīrietis nākamajā dienā nolēmis ziņot par veikalā it kā ievietotu spridzekli.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess un izmeklēšana turpinās.

VP atgādina, ka šāda veida viltus paziņojumi par spridzekļiem ir krimināli sodāms likuma pārkāpums, par kuru var draudēt brīvības atņemšana uz laiku līdz diviem gadiem. Policija pārbauda katru šāda veida gadījumu un sauc pie kriminālatbildības personas, kas rupji traucē sabiedrisko mieru un glābšanas dienestu darbu ar šādiem viltus izsaukumiem, tādējādi izrādot necieņu pret sabiedrību.

Likumpārkāpējam nāksies arī apmaksāt ar izsaukumu saistīto dienestu izdevumus un uzņēmējiem nodarītos zaudējumus.

LA.lv