×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
25. aprīlis, 2012
Drukāt

Vīrietis bez rokām un kājām peldēs apkārt pasaulei

peldetajs

Franču peldētājs Filips Kruazons, kuram nav ne roku, ne kāju, plāno peldēt apkārt pasaulei, šķērsojot jūras šaurumus, kas atdala piecus kontinentus, ziņo britu laikraksts “The Daily Telegraph”.

Francūzis pazaudēja visas ekstremitātes pēc spēcīga strāvas trieciena 1994. gadā, taču iekaroja atpazīstamību, pārpeldot Lamanša šaurumu. Gaidāmajā ceļojumā viņš dosies kopā ar peldētāju Arno Šaseri. “Mēs simboliski savienosim piecus kontinentus. Mēs, divi niecīgi cilvēki, varēsim uzbūvēt tiltu starp kontinentiem,” sacīja Kruazons. “Tas nozīmē, ka neviens nav pārāk tālu viens no otra. Tāpēc pat tad, ja mums atšķiras viedoklis par politiku, ādas krāsa vai pat tas, ko nespējam izdarīt, mēs visi dzīvojam uz vienas planētas. Mēs vēlamies pateikt tieši to.”

Ceļojuma pirmo posmu peldētāji plāno uzsākt 6. maijā, savienojot Austrāliju un Okeāniju ar Āziju. Viņš peldēs no Papua-Jaungvinejas līdz Indonēzijai. Vasarā Kruazons un Šaseri iecerējuši pārpeldēt Sarkano jūru, kas atrodas starp Āziju un Āfriku, Gibraltāra šaurumu, kas Āfriku šķir no Eiropas, un Beringa šaurumu starp Āziju un Ziemeļameriku. Ceļojumu plānots pabeigt augusta vidū. Tā laikā peldētāji būs veikuši 85 kilometrus un pavadījuši ūdenī 45 stundas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+