Latvijā
Sabiedrība

Vīrietis ciklona laikā dodas pastaigā un nonāk neapskaužamā situācijā 16

Foto LETA

Daugavgrīvā kāds jauns vīrietis vienatnē bija devies pastaigā pa dabas liegumu. Laikapstākļi šādai ekskursijai nebija piemēroti, – viņš izmircis, guvis nepatīkamu ievainojumu, satumstot vairs nav spējis atrast ceļu mājup, vēstīja LNT raidījums “Degpunktā”.

Kamēr lielākajā daļā Latvijas plosījās ciklons “Tomass” un vairums pilsētnieku vairījās no došanās ārā, glābšanas dienests saņēma izsaukumu uz Daugavgrīvu, kur dabas liegumā kāds 22 gadus vecs vīrietis vairs nav spējis atrast ceļu mājup.

Tā kā palīdzību lūdzis pats cietušais, meklēšanas darbu vadītājs telefoniski sazinājies ar jauno vīrieti un iztaujājis viņu par tuvumā redzamajiem orientieriem, lai noskaidrotu visu, kas varētu palīdzēt cietušajam nonākt drošībā. Diemžēl tumsa, lietus un spēcīgais vējš tikai apgrūtinājis vīru centienus, turklāt cietušā mobilā tālruņa akumulators strauji izlādējies.

Tika uzsākta pazudušā vīrieša meklēšanas operācija. Tā ilgusi vairākas stundas un mobilizējusi gan mediķus, gan Rīgas pašvaldības policijas darbiniekus. Īsi pirms pusnakts iesaistītie dienesti saņēmuši ziņu, ka vīrietis izmircis un pārguris atrasts aptuveni 300 metru attālumā no ceļa.

Raidījums “Degpunktā” Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā uzzina, ka 22 gadus vecajam vīrietim konstatēta plaukstas trauma, kā arī ķermeņa atdzišana, tādēļ viņš tālāko pārbaužu veikšanai un palīdzības saņemšanai nogādāts slimnīcā.

Mediķi piebilst, ka cietušajam nekādas dzīvības briesmas nedraudēja. Vienlaikus glābēji līdzcilvēkiem atgādina, ka, strauji tuvojoties rudenim, satumst arvien agrāk, tādēļ, dodoties pastaigās pa nomaļām vietām, ir pienācīgi jāsagatavojas un jāatceras, ka tumsā atrast ceļu mājup var būt daudz grūtāk.

LA.lv