×
Mobilā versija
+9.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
14. marts, 2016
Drukāt

Vīrietis ugunskurā sadedzina dzīvu kaķi; sāk kriminālprocesu (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Valsts policija (VP) pret kādu vīrieti pusmūža gados sākusi kriminālprocesu par iespējamu dzīva kaķa sadedzināšanu ugunskurā, informēja VP Kurzemes reģiona pārvaldes pārstāve Daiga Valdmane.

Svētdien,13.martā, plkst.16.40 likumsargi telefoniski saņēmuši informāciju no kāda vietējā iedzīvotāja par to, ka Grobiņas novada Kapsēdē kāds vīrietis, iespējams, ugunskurā iemetis un sadedzinājis dzīvu kaķi.

Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka divi 12 gadus veci bērni pamanījuši neveselu, iespējams, savainotu kaķi. Viņi nolēmuši dzīvniekam palīdzēt, un par atrasto kaķi telefoniski informējuši sev kādu pazīstamu pieaugušo. Tajā pašā laikā pie bērniem pienācis kāds vīrietis, kurš turpat netālu kurinājis ugunskuru. Vīrietis norādījis, ka šādus slimus dzīvniekus nevajag aiztikt, un teicis bērniem, lai atstāj kaķi un iet prom. Bērni paklausījuši. Pēc brīža atgriežoties notikuma vietā, kaķis tur vairs nav bijis, taču ugunskurā pamanītas dzīvnieka mirstīgās atliekas.

Aizdomās par kaķa tīšu sadedzināšanu tiek turēts aptuveni 50 gadus vecs vīrietis. Patlaban policija notikušā apstākļu noskaidrošanai ir sākusi kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 230.panta 2.daļas – par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvnieku, kuras rezultātā tas gājis bojā vai sakropļots, vai par dzīvnieka spīdzināšanu, ja tas izdarīts publiskā vietā vai nepilngadīgā klātbūtnē, vai ja ar to radīts būtisks kaitējums.

Par to var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Droši vien slimo kaķi nosita un iemeta ugunī lai citi neaplīp. Ievadīt indi humāni, nosist krimināllieta, debīlisms.

  2. Parazīts ne cilvēks!

Draugiem Facebook Twitter Google+