Pasaulē
Vēsture

“Vīrietis un sieviete vienā ķermenī,” teikts atslepenotā CIP ziņojumā par Hitleru0

Foto: Bundedsarchiv.de

Ādolfs Hitlers, kurš nežēlīgi vērsās ne tikai pret ebrejiem un romiem, bet arī pret homoseksuāli orientētiem cilvēkiem, pats bija biseksuālis, turklāt ar sadomazohistiskām nosliecēm, liecina atslepenots CIP 1943. gada ziņojums ASV prezidentam Frenklinam Rūzveltam.

68 lappuses apjomīgajā materiālā atrodama informācija, ka jaunībā nākamais fīrers dzīvojis vīriešu kopmītnēs, uz kurām pavecāki kungi nereti devušies apmierināt “fizioloģiskās vajadzības”, kā norādīts ziņojumā. Savukārt kopš cietumā kopīgi pavadītā laika īpašas attiecības Hitleram bijušas ar viņa vietnieku Rūdolfu Hesu – slepenu transvestītu, kuru šajās aprindās pazina kā “freileni Annu” vai “Melno Emmu”.

Tikmēr likums pret homoseksuāļiem bija bargs, un 1935. gadā normas tika vēl pastiprinātas.

Netradicionālas seksuālās orientācijas pārstāvjus varēja kastrēt vai piespiedu kārtā injicēt testosteronu.

Savukārt tos, kuri šīm “procedūrām” pretojās, – nosūtīt uz koncentrācijas nometni.

Par ziņām CIP daļēji var pateikties Hitlera agrākajam draugam Ernstam Hanfštanglam, kurš no 1933. līdz 1937. gadam ieņēma NSDAP (Nacionālsociālistiskās vācu strādnieku partijas) preses sekretāra amatu, taču krita nežēlastībā un bēga vispirms uz Angliju, tad – uz ASV, kur sāka strādāt prezidenta Teodora Rūzvelta labā.

CIP pētījums aptver visas Hitlera dzīves jomas kopš pašas bērnības, un tiek izteikts pieņēmums, ka attiecības ar vecākiem, īpaši māti, atstājušas būtisku iespaidu uz viņa vēlāko seksuālo dzīvi.

Iegūtās ziņas liecina, ka Hitleram patikuši gan simpātiski jaunieši, gan arī interesējušas sievietes, un viņš pats bijis, kā teikts ziņojumā, tikpat divkosīgs savās seksuālajās nosliecēs kā politiskajos uzskatos – “homoseksuāls un heteroseksuāls, sociālists un kaismīgs nacionālists, vīrietis un sieviete vienā ķermenī”.

LA.lv