Latvijā
Novados

Virpuļviesuļa postījumu novēršanai Golvaru kapsētā piešķir 6784 eiro0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: Ieva Leiniša/LETA

Virpuļviesuļa postījumu novēršanai Bērzpils pagasta Golvaru kapsētā tiks piešķirti 6784 eiro, šodien lēma valdība.

Balvu novada pašvaldība aplēsusi, ka kopumā postījumu novēršanai būtu nepieciešams 9691 eiro, bet pati vietvara apņemas nodrošināt finansējumu 30% jeb 2907 eiro apmērā.

Kā skaidro Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM), viesuļvētras rezultātā tika bojāts Golvaru kapsētas žogs 61 metra garumā, kapellas nojume, zvanu torņa jumtiņš, kā arī izgāzti un nolauzti 32 koki, bet 19 kokiem aizlauzti zari.

Līdz ar to nepieciešams veikt bojāto žoga posmu demontāžu, stabu izlīdzināšanu un jauna cinkota žoga montāžu. Tāpat jāveic bojātās nojumes un zvanu torņa jumta demontāžu ar būvgružu novākšanu, stabveida pamatu betonēšanu, jaunas nojumes izgatavošanu un uzstādīšanu, kā arī jauna zvanu torņa jumtiņa izgatavošanu un uzstādīšanu.

Vēl arī nepieciešams izzāģēt un novākt lauztos un izgāztos kokus, kā arī veikt celmu frēzēšanu.

Līdzekļi tiks piešķirti no budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem”.

Saistītie raksti

Kā vēstīts, pašvaldība jau izraudzījusies minēto darbu veicēju. Bojāto žoga posmu demontāža, stabu izlīdzināšana, jauna cinkotā žoga montāža, bojātās kapelas-nojumes un zvanu torņa jumtiņa demontāža un būvgružu novākšanu, stabveida pamatu betonēšana, jaunas kapelas-nojumes izgatavošana un uzstādīšana, kā arī jauna zvanu torņa jumtiņa izgatavošana un uzstādīšana kopā izmaksās 1500 eiro. Saskaņā ar tirgus izpētes rezultātiem šie darbi uzticēti SIA “Veskor”.

Savukārt bojāto koku nozāģēšana un vainagu sakopšana, celmu frēzēšana, kas uzticēta SIA “Arbolat”, izmaksās 8191 eiro.

LA.lv