×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
21. maijs, 2013
Drukāt

Virpuļviesuļos ASV vismaz 91 bojāgājušais (Fotogalerija)

LETA/AFPLETA/AFP

Oklahomasitijas priekšpilsētas pirmdien sasniedzis spēcīgs tornado, kas prasījis vismaz 91 cilvēka dzīvību. Upuru skaits pieaudzis, glābējiem atrodot vēl 40 bojāgājušo mirstīgās atliekas. Iepriekš tika ziņots par 51 bojāgājušo.

Bojāgājušo vidū ir vismaz 20 bērni, vairums vecumā līdz 12 gadiem.

Vēl aptuveni 145 ievainotie, to vidū arī vismaz 50 bērni, nogādāti slimnīcās, ziņo telekanāls CNN.

Tikmēr ASV amatpersonas brīdina, ka upuru skaits vēl varētu pieaugt.

Spēcīgais virpuļviesulis bija 3,2 kilometrus plats, un tornado sev līdzi atnesa stipras vēja brāzmas, kuru ātrums sasniedza pat 321 kilometru stundā (89,2 metrus sekundē). Nacionālais meteoroloģijas dienests (NWS) norāda, ka tornado vēja ātrums bijis lielāks nekā piektās kategorijas viesuļvētras laikā.

Stihija Oklahomasitijas priekšpilsētās nodarījusi plašus postījumus, un traucēta saziņa – fiksētās telefonlīnijas daudzviet nedarbojas, bet mobilo telefonu sakari ir apgrūtināti. Stihijā izpostītas vismaz divas skolas, un izskanējusī informācija liecina, ka vairāki bērni joprojām tiek uzskatīti par bezvēsts pazudušiem.

Vietējais telekanāls KFOR-TV ziņoja, ka no stihijā izpostītās sākumskolas Mūrā tika izglābti bērni.

Postījumi nodarīti arī vietējai slimnīcai.

No helikoptera uzņemtajos kadros redzams, ka daudzām ēkām norauti jumti, bet automašīnas pēc tornado atrodas viena uz otras.

Pēc stihijas atsevišķās vietās radusies gāzes noplūde un izcēlušies ugunsgrēki.

Naktī uz otrdienu turpinājās meklēšanas un glābšanas darbi.

“Mūsu kopienai pārbrāzies milzīgs tornado,” preses konferencē norādīja Oklahomas gubernatore Mērija Follina. “Mēs zinām, ka daudzi ir ievainoti. Mēs zinām, ka esam zaudējuši daudz gan šajā kopienā, gan visā štatā.”

Oklahomasitijas priekšpilsētas Mūras policijas priekšnieks Džerijs Sibilingss tikmēr aicinājis iedzīvotājus doties prom no stihijā izpostītā reģiona.

“Ir daudz drošības jautājumu – gāzes līnijas, elektrības vadi, tāda veida lietas -, kas mums ir jāņem vērā, un neko vairāk šobrīd mēs nevaram iesākt,” sacīja policijas priekšnieks.

ASV prezidents Baraks Obama stihijā cietušo štatu pasludinājis par katastrofas skartu apgabalu un devis rīkojumu piešķirt pavalstij federālo palīdzību.

Baltais nams skaidro, ka palīdzība domāta pagaidu dzīvesvietu izveidei, izpostīto ēku atjaunošanai un citiem katastrofas seku novēršanas darbiem.

Ziņas par virpuļviesuļiem, krusu un spēcīgu vēju saņemtas arī no Aiovas un Kanzasas.

Svētdien Oklahomas štatā tornado prasīja divu cilvēku dzīvības.

Gubernatore jau 16 štata apgabalos bija izsludinājusi ārkārtas stāvokli. Pēc pirmdienas traģiskajiem notikumiem ārkārtas stāvoklis ir spēkā vēl piecos apgabalos.

1999.gada maijā Oklahomā tornado dzīvību zaudēja 44 cilvēki, simtiem tika ievainoti un tika izpostīti tūkstošiem ēku.

Virpuļviesuļi Oklahomā nav reta parādība, taču pirmdien stihija skārusi apdzīvotu reģionu. Tas raisījis bažas, ka upuru skaits varētu būt augsts.

Oklahomasitija atrodas uz tā dēvētās tornado alejas, kas stiepjas no Dienviddakotas līdz Teksasas vidienei. Šajā reģionā tornado ir bieža parādība.

 

{gallery id=”1765″}

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+