Latvijā
Kriminālziņas

Ģimenes drāma Jumpravā: Vīrs aizdedzina mīļākos15

Foto – Edijs Pālens/LETA

Zemgales rajona tiesa Ogrē izskata lietu par kādu ģimenes drāmu, kas risinājās 2016. gada 26. jūnijā Jumpravā.

Jumpravieti Edgaru apsūdz par divu cilvēku slepkavības mēģinājumu sevišķi pastiprinošos apstākļos. Izmeklēšanā noskaidrots, un to liecinājis arī pats apsūdzētais, ka 26. jūnijā viņš bijis dusmīgs uz savu sievu, kopējo trīs bērnu māti Nadeždu, ka tā viņu krāpjot. Aizgājis uz degvielas uzpildes staciju, kur nopircis kanniņu benzīna zāles pļāvējam, lai pļautu zāli pie mājas. Pie reizes iegādājies lielo plastmasas pudeli ar alu. Devies uz estrādi, kur dzēris alu un domājis par savu dzīvi. Viņš augām dienām strādā celtniecībā un pelna ģimenei iztiku, bet sieva viņu krāpj, par ko runā visa Jumprava… Tad vēl nopircis degvīnu. Dzerot uznākušas dusmas, un Edgars devies uz dārza mājiņu, kurā atradusies Nadežda ar savu draugu Sergeju.

Kā tiesā stāsta policijas izmeklētāja Santa Vanaga, apsūdzētais liecinājis, ka vispirms viņš aizdedzinājis zemes pleķīti pie būdas, bet, kad abi nenākuši ārā, aizdedzinājis būdiņu. Kad abi mīlnieki sprukuši ārā, vēl lējis būdiņai virsū degvielu. Redzējis, ka gan sievai, gan viņas draugam degušas drēbes (Nadežda cietusi minimāli, vairāk cietis Sergejs, kurš ārstējies slimnīcā). Edgars gājis projām, neizsaucot ne ātro palīdzību, ne ugunsdzēsējus.

Policijā dedzinātājs nožēlojis vainu un bijis dusmīgs uz sevi par savu rīcību, pie kā vainojis alkoholu. Pārmetis sev, ka sabojājis dzīvi tāda cilvēka dēļ kā Sergejs. Uztraucies par saviem trijiem bērniem, bet par sievu viņam esot vienalga.

Sergejs (kuru pašu uz tiesu atveda rokudzelžos no cietuma, jo viņš citā lietā ir apsūdzēts izvarošanā), šo stāstu dzirdot no izmeklētājas, tiesā dusmīgs jautāja, vai Edgars maz zinājis, ka dedzināšanas laikā Nadežda bijusi stāvoklī? (Sieviete pēc tam dzemdējusi bērniņu, un tas esot no Sergeja.) Edgars neko neatbildēja.

Izmeklētāja uzskata, ka apsūdzētajam bijis nodoms nogalināt – uz to norādot arī tas, ka viņš nesniedzis palīdzību un neizsaucis ārstus un ugunsdzēsējus. Pret to iebilda apsūdzētā advokāts Lauris Matisāns: apsūdzētais rakstiski norādījis šīs lietas pirmajam izmeklētājam, ka mīlniekus gribējis tikai pabaidīt.

Arī man Edgars sacīja, ka gribējis tikai pabaidīt un noskaidrot attiecības, turklāt norādīja uz savu galvu, kur joprojām redzama rēta: Sergejs esot no būdiņas izmeties ar āmuru rokā, un noticis kautiņš.

“No juridiskā viedokļa – aiziešana no notikuma vietas un palīdzības nesniegšana nav slepkavības mēģinājums. Cilvēkiem apsūdzētais degvielu tīši nav lējis virsū, varbūt netīši pa kādu būdas šķirbu trāpījis. Viņa sieva arī liecināja, ka virsū neesot lējis. Viņš vēl kliedzis: “Nāciet ārā! Ko jūs, muļķi, gribat dzīvi sadegt?” Apsūdzību vajadzētu pārkvalificēt uz miesas bojājumu nodarīšanu un būdiņas – kas ir bezsaimnieka manta – nodedzināšanu,” saka advokāts L. Matisāns. Tiesa turpinās lietu skatīt, nākamā tiesas sēde notiks rudenī.

LA.lv