Virslīgas līderu cīņā “Skonto” uzvar un turpina “Ventspils” neveiksmju sēriju 0

Latvijas “SMScredit.lv Virslīgas” futbola čempionāta centrālajā 16.kārtas spēlē trešdien “Skonto” savā laukumā turpināja kopvērtējuma līdzšinējās līderes “Ventspils” neveiksmju sēriju, uzvarot ar 2:0 (0:0). Gūtā uzvara ļāvusi “Skonto” komandai kļūt par jauno kopvērtējuma līderi.

NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 55

Pirmajā puslaikā vārti netika gūti, bet 63.minūtē no 11 metru soda sitiena atzīmes rezultātu atklāja Vladislavs Gutkovskis. Desmit minūtes vēlāk uz viesu vārtiem tika nozīmēts vēl viens 11 metru soda sitiens, kas vienlaicīgi noveda arī pie “Ventspils” vārtsarga Maksima Uvarenko noraidīšanas no laukuma. Arī šoreiz precīzs soda sitienā bija čempionāta otrais rezultatīvākais futbolists Gutkovskis, kuram tie bija 13.gūtie vārti šosezon.

Pēc Uvarenko piešķirtā noraidījuma kurzemnieku vārtus sargāja vien 16 gadus vecais Reinis Reinholds.

Pēc šī rezultāta “Skonto” komanda kopvērtējuma galvgalī panākusi “Ventspils” vienību izcīnīto punktu ziņā, bet labāki savstarpējo maču rezultāti ļauj tai pašreizējos čempionus apsteigt. Tāpat rīdziniekiem pašlaik ir viena spēle rezervē.

Pašreizējā valsts čempione “Ventspils” uzvarēja sezonas pirmajās 12 virslīgas spēlēs, turpinājumā piekāpās “Liepājai” un Jūrmalas “Spartakam”, bet iepriekšējā mačā nospēlēja bezvārtu neizšķirti 0:0 ar “Jelgavu”. Komanda nav guvusi vārtus jau četrās cīņās pēc kārtas.

Tikmēr Rīgas klubs pēdējās deviņās virslīgas spēlēs ticis pie astoņām uzvarām un reizi spēlējis neizšķirti. Iepriekšējo neveiksmi tas cieta, kad ar 0:1 piekāpās tieši “Ventspils” komandai.

Citā trešdienas spēlē Latvijas kausa ieguvēja “Jelgava” savā laukumā ar 5:0 (1:0) sagrāva finansiālajās problēmās nokļuvušo “Jūrmalas” komandu, sagādājot tai kārtējo zaudējumu un liedzot komandai tikt pie gūtiem vārtiem, ko tā nav spējusi kopš 10.maija.

Pa diviem vārtiem jelgavnieku labā guva Vladislavs Kozlovs un Maksims Daņilovs, bet reizi izcēlās Artis Jaudzems.

Otra Jūrmalas vienība “Spartaks” savā laukumā ar 1:0 (1:0) spēja uzvarēt Rīgas “Daugavu”, ar šādu pašu rezultātu gūstot trešo panākumu pēc kārtas un nostiprinoties kopvērtējuma labāko sešniekā. Vienīgos vārtus cīņas 27.minūtē guva Edgars Gauračs.

Savukārt Daugavpils pilsētas derbijā “Daugava” ar 2:1 (1:1) uzvarēja “Daugavpils” vienību, sagādājot tai piekto zaudējumu pēc kārtas.

Spēles septītajā minūtē virslīgas debitanti “Daugavpili” vadībā izvirzīja baltkrievs Pāvels Riževskis, bet pirmā puslaika izskaņā neizšķirtu atjaunoja Ēriks Kokins. Uzvaras vārtus “Daugavas” komandā pašā otrā puslaika sākumā guva Vladimirs Volkovs, bet dažas minūtes vēlāk “Daugava” nespēja realizēt 11 metru soda sitienu.

Turnīra kopvērtējumā līderpozīciju ar 37 punktiem 15 mačos ieņem “Skonto” komanda, kurai ar 37 punktiem 16 cīņās seko “Ventspils”, bet 32 punkti 16 spēlēs ir Daugavpils “Daugavai”. Ceturtā ar 31 punktu 15 mačos ir “Liepāja”, bet tai divus punktus 16 cīņās zaudē “Jelgava”. Sesto vietu ar 21 punktu ieņem “Spartaks” komanda, tai ar 16 punktiem seko Rīgas “Daugava”, bet vēl par pieciem punktiem mazāk ir “Daugavpils” vienībai. Tikmēr astoņus punktus iekrājusi “Metta”/LU, kurai ar pieciem punktiem seko “Jūrmala”.

LATVIJAS VIRSLĪGAS ČEMPIONĀTS

“Skonto” – FK “Ventspils” 2:0 (0:0). Gutkosvkis (63., 73., abi no 11m).

“Daugava” (D) – “BFC Daugavpils” 2:1 (1:1). Kokins (42.), Volkovs (47.) – Riževskis (7.).

FK “Jelgava” – FC “Jūrmala” 5:0 (1:0). Kozlovs (34., 49.), Daņilovs (71., 81.), Jaudzems (74.).

“Spartaks” – “Daugava” (R) 1:0 (1:0). Gauračs (27.).