Virslīgas mačā Rīgas “Daugava” dramatiskā cīņā cīnās neizšķirti ar “Liepājas metalurgu” 0

Pirmdien Latvijas “SMScredit.lv Virslīgas” futbola čempionāta vienīgajā mačā Rīgas “Daugava” savā laukumā nospēlēja neizšķirti 2:2 (1:1) ar “Liepājas metalurga” futbolistiem, lai gan šajā duelī tiesneši piesprieda piecus 11 metru soda sitienus.

8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu

Abas komandas iepriekšējos trīs virslīgas mačos bija tikušas pie divām uzvarām, kas paredzēja līdzīgu cīņu arī savstarpējā duelī, lai gan pirms tam abu komandu duelī šosezon divreiz uzvarējusi Rīgas “Daugava”.

Mača rezultāts tika atklāts jau sestajā minūtē, kad liepājnieku labā vārtus guva Toms Gucs, taču dažas minūtes Rīgas komandas lietuviešu leģionārs Povils Lukšis pamanījās nerealizēt 11 metru soda sitienu, taču pēc tam viņam izdevās gūt vārtus, izmantodams “Liepājas metalurga” vārtsarga Raivo Varažinska sev priekšā atsisto bumbu.

Turpinājumā rīdzinieki spēlēja ļoti aktīvi, lai gan līdz vārtu guvumam viņiem neizdevās aizsniegties, turklāt liepājnieki nereti devās pretuzbrukumos, kas vainagojās iegūtā 11 metru soda sitienā pirmā puslaika kompensācijas laikā, taču Antons Jemeļins to pamanījās nerealizēt, pirmajai mača pusei noslēdzoties neizšķirti 1:1.

Otrajā puslaikā turpinājās aktīva spēle abu komandu izpildījumā, tomēr vārtus gūt kādu laiku abām vienībām neizdevās. Kas nesanāca cīņā, tas sanāca no 11 metru soda sitiena atzīmes – 77.minūtē izcēlās Rīgas “Daugavas” ukraiņu leģionārs ukrainis Vadims Gripa, izvirzot sevis pārstāvēto komandu vadībā. Tomēr liepājnieki nepalika atbildi parādā, realizējot 11 metru soda sitienu trīs minūtes vēlāk – trāpīgs sitiens šoreiz padevās Jemeļinam.

Turpinājumā nevienai no komandām vairs gūt vārtus neizdevās, lai gan tiesneša pieliktā kompensācijas laika piektajā minūtē Dāvis Ikaunieks nerealizēja vēl vienu metrus soda sitienu šajā spēlē – to teicami atvairīja rīdzinieku vārtsargs Artūrs Vaičulis.

Virslīgas kopvērtējumā “Skonto” 20 spēlēs iekrājusi 50 punktus, bet “Ventspils” ar diviem mačiem rezervē atpaliek par astoņiem punktiem. Trešo vietu tagad ieņem Rīgas “Daugava”, kas izcīnījusi 38 punktus 20 spēlēs, bet pašreizējie valsts čempioni Daugavpils “Daugava” ir ceturtie – viņu kontā ir 37 punkti 19 cīņās. Piekto pozīciju ar 29 punktiem 19 spēlēs ieņem “Liepājas metalurgs” komanda, bet tai četrus punktus zaudē Jūrmalas “Spartaks”, kas aizvadījis 20 cīņas.

“Jūrmala” ar 19 punktiem 19 mačos ir septītā, bet astoto vietu ar 11 punktiem 20 mačos ieņem “Metta”/LU vienība. Tāds pats punktu skaits ir arī Ilūkstes NSS, kas aizvadījusi 19 spēles, savukārt kopvērtējumu ar astoņiem punktiem noslēdz “Jelgava”.