×
Mobilā versija
+13.9°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
27. marts, 2012
Drukāt

Virslīgas vadība pārsteigta par “Skonto” iesniegto protestu

Biedrības “Latvijas Futbola virslīga” valde ir pārsteigta par “Skonto” komandas pirmdien iesniegto protestu par Latvijas virslīgas futbola čempionāta pirmās kārtas spēles iznākumu.

Par protesta iemeslu kļuvuši “Skonto” pretinieku – “Jūrmalas” – pārkāpumi leģionāru jautājumā. “Ceturtdien klubi vienojās, ka visiem virslīgas klubiem jāsamaksā par leģionāriem līdz piektdienas, 23.marta, plkst.23.59. Klubi arī vienojās, ka pārkāpumu gadījumā vainīgais klubs tiks sodīts un spēlēs, kurās būs pārkāpumi, vainīgajam ieskaitīs tehnisko zaudējumu,” pirmdien izteicās “Skonto” valdes loceklis Antans Sakavicks.

Vēl pirmdien rīta pusē Latvijas Futbola federācija (LFF) un Virslīgas vadība apliecinājusi, ka “Jūrmala” veikusi naudas pārskaitījumu par vienu leģionāru, tomēr pirms nedēļas notikušajā Latvijas kausa izcīņas ceturtdaļfinālā un virslīgas pirmajā kārtā jūrmalnieku sastāvā kopā laukumā jau devušies divi ārzemju futbolisti. “Tādējādi uzskatām, ka “Jūrmala” ir pārkāpusi reglamentu un klubu vienošanos par leģionāru pieteikšanu,” stāstīja Sakavicks.

“Skonto” vēlas, lai “Jūrmalas” komandai tiktu piešķirts tehniskais zaudējums ar rezultātu 0:3. Tikmēr Virslīgas vadība savā paziņojumā paudusi pārsteigumu par “Skonto” iesniegto protestu. “Biedrības “Latvijas Futbola virslīga” valde ir ļoti pārsteigta par “Latvijas titulētākā futbola kluba” versiju par Virslīgas reglamenta dažu punktu interpretāciju,” teikts biedrības valdes paziņojumā. “Saskaņā ar Latvijas virslīgas čempionāta reglamenta 4.6.punktu, piesakot leģionāru, katru gadu jāiemaksā biedrības “Latvijas Futbola virslīga” bankas kontā par pieciem futbolistiem 300 latu par katru, par sesto futbolistu – 500 latu, par septīto – 800 latu, bet par katru nākamo – 1000 latu.”

“Spēlētājs (leģionārs) var piedalīties Latvijas virslīgas čempionāta un Latvijas kausa izcīņas spēlēs pēc iepriekš minētās apmaksas veikšanas,” minēts paziņojumā. “22.martā virslīgas klubu kopsapulcē tika nolemts iesniegt lūgumu LFF valdei veikt grozījumus virslīgas reglamentā, kur noteikt, ka leģionārus futbola klubi piesaka nevis uz visu sezonu, bet katrā reģistrācijas periodā un samaksa par pieteiktajiem leģionāriem jāveic līdz attiecīgā reģistrācijas perioda pēdējās dienas plkst.23.59, kam pamatojums ir biedrības “Latvijas Futbola virslīga” bankas konta izraksts, – tātad šosezon līdz 23.martam un 30.jūlijam. Visu klubu pārstāvji džentlmeniski vienojās par to, ka neatkarīgi no LFF valdes lēmuma leģionāru maksu visi pārskaitīs līdz čempionāta sākumam,” teikts virslīgas valdes paziņojumā.

“”Jūrmalas” komanda 300 latus pārskaitīja 22.martā un vēl 300 latus 24.martā (saskaņā ar atsūtīto maksājuma uzdevuma kopiju), bet nauda virslīgas kontā ienāca tikai 26.martā. Liekas, ka virslīgas reglaments ir ievērots, bet džentlmeniskā vienošanās – nē, bet par to lai spriež LFF disciplinārā komisija, kurai par šo gadījumu protestu iesniegusi “Skonto” komanda,” stāsta virslīgas čempionāta valde.

Tāpat paziņojumā atgādināts, ka Latvijas virslīgas čempionāta rīkotājs ir LFF, bet biedrība “Latvijas Futbola virslīga”, kurā ir apvienojušies visi desmit virslīgas klubi un LFF, nodarbojas ar mārketinga un komerciāliem jautājumiem, kā arī nodrošina informācijas apriti starp futbola klubiem, LFF un sabiedrību.

Kā ziņots, gan kausa izcīņas ceturtdaļfinālā, gan virslīgas čempionāta pirmajā kārtā “Jūrmala” savā laukumā uzņēma tieši “Skonto” futbolistus. Ja kausā par favorītiem uzskatītajiem rīdziniekiem izdevās uzvarēt ar rezultātu 1:0, virslīgas pirmās kārtas spēle noslēdzās neizšķirti 3:3.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+