×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
11. jūnijs, 2014
Drukāt

Sola paātrināt Rīgas vārda došanu virsotnei Pamirā (+video)

Foto: Ivars BušmanisFoto: Ivars Bušmanis

Tadžikistānas Nacionālā muzeja direktors Abduvali Šaripovs 11.jūnijā iepazīstina Valsts prezidentu Andri Bērziņu ar Tadžikistānas ģeogrāfijas maketu. Pēc brīža Viesturs Silenieks prezidentam parādīja arī virsotnes "Rīga" atrašanās vietu.

Tadžikistānas prezidents Emomali Rahmons oficiālās vizītes laikā mūsu prezidentam Andrim Bērziņam apsolījis paātrināt Rīgas vārda piešķiršanu jaunatklātai virsotnei Pamira kalnu grēdā.

Viesturs Silenieks “LA” pastāstīja, ka pirms gada alpīnistu kluba “Traverss” komanda uzkāpusi 5608 metrus augstā virsotnē.  Komandā bija ilggadējs augstkalnu ekspedīciju organizētājs un Latvijas zinošākais Pamira kalnu eksperts Oļegs Siļins, viens no pieredzējušākajiem Latvijas augstkalnu alpīnistiem Valdis Puriņš, spēcīgs klinšu kāpējs Timurs Galejevs, profesionāls fotogrāfs un pieredzējis alpīnists Konstantīns Dikovskis un vairāku augstkalnu ekspedīciju dalībnieks, Latvijas Alpīnistu savienības valdes loceklis Eduards Skuķis, kā arī Silenieks.

Virsotne “Rīga” atrodas grūti sasniedzamā Jazgulemas kalnu grēdas rajonā, un tā sasniegta pērn 17. augustā plkst.9 pēc Latvijas laika. Rīgas virsotnē atstāta kapsula ar informāciju par ekspedīciju un Rīgas pilsētas simboliku.

“Vispārpieņemta tradīcija, ka tiem, kas pirmie uzkāpj virsotnē, ir iespēja dot tai vārdu. Mēs uzkāpām vienā no seštūkstošniecēm, kurā neviens nebija bijis, bet par “Rīgu” izvēlējāmies nosaukt vienu mazliet mazāku, bet skaistāku – īstu pīķi, jo tās lielākās… kaut kādas čupas,” atceras Viesturs Silenieks. Pēc tam viņi esot iesnieguši visus nepieciešamos dokumentus, bet vārds Tadžikistānā nav dokumentēts. Arī Ārlietu ministrija palīdzējusi, bet tad tieši laikā nākusi Valsts prezidenta vizīte, un Andris Bērziņš labprāt iesaistījies Rīgas vārda oficiālā iemūžināšanā. Tadžikistānas prezidents apsolījis šo procesu paātrināt.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+