Mobilā versija
Brīdinājums -2.2°C
Lidija, Lida
Pirmdiena, 16. janvāris, 2017
22. oktobris, 2015
Drukāt

1925. gada 22. oktobrī

22okt_Valdemars_2

Pirms 90 gadiem, 1925. gada 22. oktobra rītā, Rīgas ostā no Glāzgovas kuģubūvētavas ieradās pirmskara Latvijas flotes lepnums ledlauzis “Krišjānis Valdemārs”.

Pēc Latvijas valdības pasūtījuma 1924. – 1925. gadā būvētais kuģis, vētras aizkavēts, ceļā pavadīja nedēļu. Orkāns pie Anglijas krastiem bija nodarījis zināmu postu: nolauzis antenu, sadauzījis glābšanas laivas un no šūpošanās bija cietušas arī nenostiprinātas mēbeles kajītēs. “Krišjānis Valdemārs” bija 60 m garš un 17 m plats ar iegrimi 6,7 m, kamdēļ sākotnēji nemaz nevarēja Rīgā pietauvoties, jo piestātne pie krasta tam bija par seklu. Jau dažas stundas pēc ierašanās apbrīnot iespaidīgo kuģi atnāca valdības delegācija. Ledlauzi uzskatīja par akūti nepieciešamu ziemas kuģošanas nodrošināšanai līcī, tāpēc pasūtījums bija viena no valdības prioritātēm. “Ledlauzis spēs salauzt visbiezāko ledu, kāds tik pie mums var būt,” priecājās avīzes.

Pievienot komentāru

Vecāku nevērība dārgi maksā: mamma pati aplej zīdaini ar karstu tēju (3)Pagājušā diennaktī slimnīcās nogādāti četri bērni ar ķermeņa apdegumiem, aģentūrai LETA pastāstīja Neatliekamā medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Ilze Bukša.
Saimniecībā notika pat EK mācības: PVD neizpratnē par nelaimi Krimuldā (6)Pagaidām nav zināms, kāpēc Āfrikas cūku mēris (ĀCM) skāris cūku novietni “Rukas” Krimuldas novada Krimuldas pagastā, kurā bija 5023 dzīvnieki, šorīt intervijā
Draugiem Facebook Twitter Google+