Mobilā versija
-0.9°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
22. oktobris, 2015
Drukāt

1925. gada 22. oktobrī

22okt_Valdemars_2

Pirms 90 gadiem, 1925. gada 22. oktobra rītā, Rīgas ostā no Glāzgovas kuģubūvētavas ieradās pirmskara Latvijas flotes lepnums ledlauzis “Krišjānis Valdemārs”.

Pēc Latvijas valdības pasūtījuma 1924. – 1925. gadā būvētais kuģis, vētras aizkavēts, ceļā pavadīja nedēļu. Orkāns pie Anglijas krastiem bija nodarījis zināmu postu: nolauzis antenu, sadauzījis glābšanas laivas un no šūpošanās bija cietušas arī nenostiprinātas mēbeles kajītēs. “Krišjānis Valdemārs” bija 60 m garš un 17 m plats ar iegrimi 6,7 m, kamdēļ sākotnēji nemaz nevarēja Rīgā pietauvoties, jo piestātne pie krasta tam bija par seklu. Jau dažas stundas pēc ierašanās apbrīnot iespaidīgo kuģi atnāca valdības delegācija. Ledlauzi uzskatīja par akūti nepieciešamu ziemas kuģošanas nodrošināšanai līcī, tāpēc pasūtījums bija viena no valdības prioritātēm. “Ledlauzis spēs salauzt visbiezāko ledu, kāds tik pie mums var būt,” priecājās avīzes.

Pievienot komentāru

Dīvainie ieteikumi atklāj deputātu neizglītotību (2)Deputāti nezina ne to, ka skolās ir veselības mācība, ne arī to, kā piešķir Eiropas Savienības fondu naudu
Var beigties traģiski: Latvijā bērnu vidū strauji izplatījusies "nāves spēle" (3)Desmitiem satrauktu vecāku un norūpējušos pedagogu zvanu un e-pasta vēstuļu Latvijas Drošāka interneta centram (Drossinternets.lv) liecina, ka Latvijā strauji izplatījusies suicidālā spēle "Zilais valis".
Draugiem Facebook Twitter Google+