Mobilā versija
+3.9°C
Lilita, Irita, Ita
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
22. oktobris, 2015
Drukāt

1925. gada 22. oktobrī

22okt_Valdemars_2

Pirms 90 gadiem, 1925. gada 22. oktobra rītā, Rīgas ostā no Glāzgovas kuģubūvētavas ieradās pirmskara Latvijas flotes lepnums ledlauzis “Krišjānis Valdemārs”.

Pēc Latvijas valdības pasūtījuma 1924. – 1925. gadā būvētais kuģis, vētras aizkavēts, ceļā pavadīja nedēļu. Orkāns pie Anglijas krastiem bija nodarījis zināmu postu: nolauzis antenu, sadauzījis glābšanas laivas un no šūpošanās bija cietušas arī nenostiprinātas mēbeles kajītēs. “Krišjānis Valdemārs” bija 60 m garš un 17 m plats ar iegrimi 6,7 m, kamdēļ sākotnēji nemaz nevarēja Rīgā pietauvoties, jo piestātne pie krasta tam bija par seklu. Jau dažas stundas pēc ierašanās apbrīnot iespaidīgo kuģi atnāca valdības delegācija. Ledlauzi uzskatīja par akūti nepieciešamu ziemas kuģošanas nodrošināšanai līcī, tāpēc pasūtījums bija viena no valdības prioritātēm. “Ledlauzis spēs salauzt visbiezāko ledu, kāds tik pie mums var būt,” priecājās avīzes.

Pievienot komentāru

Gerčikovs pateicīgs pircējiem par "Dzintara" glābšanu: būtiski pieauguši pārdošanas apjomi (30)"Esam ļoti pateicīgi cilvēkiem par atsaucību," tā pēc ažiotāžas veikalos, pērkot a/s "Dzintars" produkciju, atzīst uzņēmuma valdes priekšsēdētājs un lielākais līdzīpašnieks Iļja Gerčikovs.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (25)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+